Nowa strefa coworkingowa w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku szuka dla siebie
Park Handlowy Matarnia w Gdańsku ogłasza konkurs na nazwę nowo otwartej przestrzeni warsztatowo-coworkingowej. Coworking cieszy się coraz większą popularnością, a dla wielu osób stał się stylem życia, dlatego nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na tego typu przestrzenie. Podążając za trendami
i odpowiadając na aktualne potrzeby, gdański park handlowy otwiera przestrzeń, z której klienci mogą bezpłatnie korzystać.
Zmieniające się potrzeby pracowników i pracodawców powodują, że modele coworkingowe zyskują coraz większą popularność. Liczba miłośników coworku wzrasta z każdym rokiem. Według Global Coworking Survey, na koniec 2018 roku liczba osób pracujących we współdzielonej przestrzeni biurowej wynosiła 1,7 miliona, w 2020 roku – około 3,8 miliona, a w 2022 roku mamy zobaczyć ponad 5 milionów osób pracujących w takich strefach na całym świecie.
Celem nowopowstałej strefy jest udostępnienie bezpłatnych stanowisk do pracy z dostępem do internetu bez potrzeby rezerwacji miejsc. Przestrzeń będzie sprzyjać nawiązywaniu relacji międzyludzkich, w tym relacji biznesowych. Zarządca centrum od dawna obserwował potrzebę stworzenia miejsca pracy i spotkań dla osób, które nie chcą lub nie mogą pracować w biurach, a jedyną alternatywą było dla nich wykonywanie obowiązków zawodowych w domach czy w niedostosowanych do tych celów kawiarniach. Przestrzeń w Parku Handlowym Matarnia ma także pełnić funkcję miejsca spotkań i aktywności dla społeczności lokalnej. W nowej przestrzeni odbywać się będą także warsztaty.
– Mamy ambitne plany związane z nowopowstałą przestrzenią. Zależy nam, aby miejsce tętniło życiem nie tylko w standardowych godzinach pracy biurowej naszych gości. Planujemy ożywić przestrzeń między innymi bogatym cyklem warsztatów o różnej, istotnej społecznie i przydatnej zawodowo tematyce, które w weekendy będą odbywały się w centrum – mówi Katarzyna Kaczmarek, Customer Experience Leader, Park Handlowy Matarnia, Ingka Centres.
Strefa coworkingowa w Parku Handlowym Matarnia zlokalizowana jest w strategicznym miejscu centrum – blisko restauracji, kawiarni, punktów usługowych oraz placów zabaw dla dzieci.
Architektura strefy nawiązuje do natury, która dla Parku Handlowego Matarnia jest bardzo ważna. Zbudowana z naturalnego drewna podkreśla, jak ważną wartością dla zarządcy parku jest ekologia i przebywanie blisko natury. Strefa jest odpowiednio doświetlona, by umożliwić pracę zarówno przy świetle dziennym, jak i przy sztucznym.
– Obserwujemy, że w ciągu pierwszych dni działania coworkingu najczęściej korzystali z niej pracownicy zdalni lub freelancerzy. Wierzymy, że nowe miejsce coworkingu na mapie Gdańska w tak niecodziennej lokalizacji, to świetna alternatywa dla pracy z domu czy pracy w kawiarni – dodaje Kaczmarek. – Trwa konkurs na nazwę strefy coworkingowej. Informacje dostępne są na stronie centrum, a propozycje można wysyłać do 26 czerwca br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Strefa coworkingu w Parku Handlowym Matarnia działa w godzinach otwarcia centrum.
Kontakt dla prasy:
Konstancja Cegłowska
konstancja.ceglowska@personal-pr.pl

Mercer Total Remuneration Survey (TRS) – kluczowe wnioski i obserwacje

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.