Nowa twarz w Amest Otwock. Lisa Scoccimarro pokieruje projektami społecznymi
Amest Otwock – spółka działająca w branży gospodarowania odpadami – wzmacnia swój zespół. 21 czerwca 2023 r. prokurentem Amest Sp. z o.o., będącej właścicielem większościowym polsko-włoskiej firmy, została Lisa Scoccimarro. To doświadczona managerka, mająca bogate portfolio zrealizowanych projektów społecznych we Włoszech.
Lisa Scoccimarro w Amest Sp. z o.o. i w powiązanej z nią Amest Otwock Sp. z o.o. będzie odpowiedzialna za działania związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Ekspertka została wybrana także na stanowisko prokurenta Amest Sp. z o.o., co pozwoli jej brać aktywny udział działalności spółki na rynku polskim. Dodatkowo, obecność Lisy Scoccimarro w strukturach firmy pozwoli na wzmocnienie inicjatyw edukacyjnych prowadzonych pod hasłem Akademii Ekologicznej Amest Otwock.
– Jestem szczęśliwa, że właśnie dołączam do drużyny Amest. Zdobyte w poprzednich latach doświadczenia, m.in. związane z zarządzaniem projektami społecznymi partii Bracia Włosi w regionie, chcę przełożyć na działania Akademii Ekologicznej oraz całej spółki. Dotychczasowe działania ekologiczne Akademii są doskonałą podbudową i motywacją do wdrażania kolejnych, innowacyjnych projektów. Z kolei funkcjonujące w zgodzie z restrykcyjnymi wymaganiami środowiskowymi składowisko Amest Otwock, wraz z istniejącą i ciągle rozbudowywaną bazą dydaktyczną, jest doskonałym miejscem do przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom oraz świetnym przykładem sukcesywnej rekultywacji – mówi Lisa Scoccimarro, prokurent Amest Sp. z o.o. i nowa liderka Akademii Ekologicznej Amest Otwock.
Amest Otwock, w ramach Akademii Ekologicznej, w minionych latach zrealizowała wiele inicjatyw edukacyjnych, ekologicznych, a także społecznych. Wśród nich można wymienić takie akcje jak „Amest dla Pszczół” (przekazanie mieszkańcom Otwocka roślin miododajnych), „Amest dla Ziemi” (w ramach inicjatywy do otwocczan trafiło kilkaset drzew) czy merytoryczne wsparcie projektu „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa”. Amest Otwock i jej Akademia uczestniczy również od lat w organizowanym corocznie przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku Pikniku Naukowym. Z kolei na ścieżce ekologicznej, znajdującej na terenie składowiska Amest Otwock, organizowane są cykliczne warsztaty ekologiczno-pszczelarskie dla dzieci.
– Amest Otwock wspiera i tworzy nowe inicjatywy ekologiczne. Nasze działania są skierowane głównie do dzieci i młodzieży, bo wierzymy, że to właśnie oni i ich edukacja w zakresie szacunku do natury jest najważniejsza. Od nich zależy nasza przyszłość. Dlatego cieszę się, że nasz zespół wzmacnia moja córka – Lisa Scoccimarro, która nie tylko ma wielkie doświadczenie w prowadzeniu inicjatyw proekologicznych, ale też w niezwykły, kreatywny sposób potrafi zaangażować młodych ludzi do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock.
W niedawnych warsztatach, przeprowadzonych w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock (10 i 14 lipca), wzięły udział dzieci z Ukrainy, które przebywają na letnim wypoczynku w powiecie otwockim oraz uczestnicy półkolonii letnich, organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku. Tylko z organizowanych w lipcu zajęć skorzystało ponad 100 dzieci.
***

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.