Nowe Czyżyny przeszły metamorfozę

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Nowe Czyżyny inwestują w rozwój i przechodzą metamorfozę. Tylko w ciągu ostatnich lat pracami modernizacyjnymi objęto tu m.in. aleje handlowe, strefę restauracyjną, a także otoczenie obiektu, w którym pojawiły się plenerowe strefy relaksu i rośliny przyjazne pszczołom. Otwarto też nowe sklepy. Ostatnio prace skupiły się natomiast na najbardziej wizualnej części obiektu – jego elewacji. Fasada budynku przeszła właśnie gruntowną zmianę, zyskując nowoczesny design. Dotychczasowy jasno szary front centrum handlowego został pokryty eleganckim grafitowym kolorem.
Na elewacji, przy głównych wejściach do budynku, pojawiły się także drewnopodobne, ozdobne żerdzie, które zainspirowane są lamelami. Dodatkowo, przy wejściach do Nowych Czyżyn zmodernizowano zewnętrzne oświetlenie, które dziś jest w pełni energooszczędne. Jak podkreślają przedstawiciele centrum, celem przeprowadzonej modernizacji była nie tylko poprawa wyglądu centrum handlowego. Prace polegały również na dostosowaniu układu i wielkości logotypów na elewacji do Uchwały Krajobrazowej w Krakowie.
– Zakończone właśnie prace były pierwszymi pracami modernizacyjnymi na elewacji od otwarcia obiektu dwie dekady temu. Dzięki nim Nowe Czyżyny zyskały nie tylko nowoczesny wygląd, ale lepiej teraz odzwierciedla wielowymiarowe zmiany, jakie zaszły wewnątrz - w jego przestrzeni handlowej i ofercie – mówi Paweł Dolański z firmy Greenman Poland, która zarządza Nowymi Czyżynami.
– Od strony wizualnej, dzięki pracom, centrum handlowe doskonale wpisało się w miejskie otoczenie i sąsiadujące z nim osiedla mieszkaniowe, a także – co istotne – oparło swoją metamorfozę na zasadach, jakie dziś rządzą się w przestrzeni publicznej w Krakowie. Był to dla nas niezwykle ważny aspekt tej zmiany – dodaje.
Ale zmiany zaszły nie tylko na elewacji. Jednocześnie prace prowadzone były wewnątrz obiektu, gdzie niedawno otwarto specjalnie zaaranżowany pokój dla opiekuna z dzieckiem. To wydzielone miejsce, w którym można w komfortowych warunkach przewinąć i nakarmić pociechę. Pokój wyposażono m.in. w przewijak, podgrzewacz do butelek z mlekiem, kuchenkę mikrofalową, a także w wygodny fotel i zabawki dla malucha. Nie brakuje tutaj także dostosowanych do potrzeb dziecka i opiekunów toalet. Sama przestrzeń jest natomiast pełna kolorów i przypomina dziecięcy pokój.
– Jako centrum rodzinne staramy się, aby w obiekcie było możliwie najwięcej udogodnień. Już dziś można znaleźć w nim m.in. plac zabaw, wózki do wypożyczenia, specjalne toalety dostosowane do wzrostu dzieci, krzesełka do karmienia malucha, a od niedawna obowiązują u nas też „Godziny ciszy”, wprowadzone także z myślą o dzieciach w spektrum autyzmu – mówi Anna Brzozowska, marketing manager Nowych Czyżyn.
– Nowo otwarty pokój opiekuna z dzieckiem, zapewniający wygodę i prywatność, wpisuje się w ten prorodzinny kierunek rozwoju Nowych Czyżyn, czyniąc obiekt jeszcze bardziej przyjazny zakupom razem z dzieckiem – dodaje.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.