Komunikaty PR

Nowe Ogrody – klienci z VII etapu odbierają klucze

2023-04-28  |  11:00

Realizacja VII etapu projektu Nowe Ogrody zakończona. W tej części osiedla powstało 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 mkw. Deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie budynku i właśnie rozpoczyna przekazywać klucze klientom. Za kilkanaście miesięcy, w II kwartale 2024 roku tę procedurę czeka ostatni, VIII etap inwestycji.

 

Od 2012 roku, kiedy wystartowała budowa inwestycji Nowe Ogrody, zrealizowano już sześć etapów. Nowym mieszkańcom przekazano ponad 500 lokali. Za nieco ponad rok ten popularny projekt będzie w pełni zrealizowany. Powstanie łącznie 768 mieszkań. Zanim to nastąpi, dewelopera Proxin czeka procedura przekazania kluczy właścicielom lokali z VII etapu. Tym razem jest to 130 mieszkań o powierzchni 27 do 90 mkw. – Przedostatni etap naszego osiedla jest już gotowy. Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie i rozpoczynamy przekazywanie kluczy mieszkańcom. Osiedle cieszy się popularnością, a wolne mieszkania są dostępne tylko w VIII etapie - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin. Projekt Nowe Ogrody jest jedną z większych inwestycji deweloperskich w tej części Poznania. Jej wieloletnia rozbudowa to przykład przemyślanej koncepcji uzupełnianej o aktualne trendy oraz pojawiające się nowe rozwiązania technologiczne. Na dodatek mieszkańcy bardzo chwalą sobie zamysł i wdrożenie idei polegającej na zachowaniu sporych odstępów między budynkami, aranżacji licznych zielonych skwerów, wewnętrznych dziedzińców oraz wysokiej jakości wykonania. Ten stan rzeczy dotyczy oczywiście również ostatniego, VIII etapu. Tym razem powstanie 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw. w strukturze mieszkań są zarówno kawalerki jak i lokale 2 -, 3 - i 4 – pokojowe. Klienci mają do wyboru mieszkania z ogródkiem, balkonem czy tarasem, gdzie powierzchnia tych ostatnich to nawet 56 mkw. Nie zabraknie m.in. hali garażowej, reprezentatywnych części wspólnych z energooszczędnymi instalacjami oświetlającymi, rowerowni, czy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Najmłodsi mieszkańcy osiedla mogą liczyć na kolejny przestronny placu zabaw. Jednym słowem będzie komfortowo, kompleksowo i przyjaźnie mieszkańcom. Budowa VIII etapu, podobnie jak wszystkie wcześniejsze, przebiega zgodnie z harmonogramem. Trwa m.in. murowanie ścian w ramach klatek 3A i 3B.  Z kolei w klatkach 3C i 3D zakończono prace konstrukcyjne do poziomu 3. Klatka 3E to natomiast dokończenie realizacji pionów instalacji sanitarnych i wentylacyjnych oraz prac tynkarskich do poziomu 3. W hali garażowej trwają prace izolacyjne ścian klatek schodowych oraz związane z kładzeniem instalacji elektrycznych. Zgodnie z planem finisz tego etapu to II kwartał przyszłego roku.

Inwestycja Nowe Ogrody powstaje na poznańskich Jeżycach, przy ulicy Meissnera 2. Lokalizacja z dala od zgiełku centrum zapewnia jednocześnie sąsiedztwo licznych terenów zielonych, a także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego, czy Lasku Marcelińskiego. Okoliczna infrastruktura to z kolei liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe. To także dostępność komunikacji miejskiej. To w końcu towarzystwo obiektów sportowych jak basen, klub fitness czy korty tenisowe, a miłośnicy rowerów mogą korzystać z wielu tras rowerowych.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.