Nowe polskie aplikacje dostępne w smart TV Hisense
Ogilvy PR
Plac Konesera 11
03-736 Warszawa
katarzyna.danil|ogilvy.com| |katarzyna.danil|ogilvy.com
531802707
https://www.ogilvy.pl/pl/ogilvypr/
Ponad 14 mln użytkowników na całym świecie korzysta z inteligentnych telewizorów wyposażonych w system operacyjny VIDAA. To jeden z najszybszych i najbardziej intuicyjnych systemów smart TV, w które wyposażone są telewizory Hisense. Producent ogłasza wdrożenie kolejnych polskich aplikacji w VIDAA - Polsat Go oraz Disney Plus.
VIDAA to system operacyjny smart TV, który jest używany w telewizorach przez firmę Hisense. Od 2014 roku, kiedy VIDAA po raz pierwszy została wdrożona, system znacząco ewoluował i dzisiaj jest jedną z najszybszych i najbardziej intuicyjnych platform smart TV dostępnych na rynku. VIDAA otwiera przed użytkownikiem wiele możliwości.
Kontent z polskimi aplikacjami
Aplikacje dostępne w VIDAA, zapewniają dostęp do najlepszych treści takich jak filmy, muzyka, sport czy TV na żywo. Dzięki współpracy z ponad 500 globalnymi partnerami na całym świecie na platformie dostępne są najpopularniejsze międzynarodowe aplikacje tj.: YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, NBA, UEFA.TV. Na każdym rynku VIDAA oferuje dostęp również do rodzimych aplikacji. Ich wybór jest ściśle powiązany z wybranym krajem.
Od marca br. polscy użytkownicy systemu korzystają z rodzimej aplikacji Polsat Go. To nowoczesny, wygodny serwis typu VOD, w którym można obejrzeć treści Telewizji Polsat, a zatem najlepsze seriale czy programy rozrywkowe, sport i informacje oraz telewizję na żywo. Dodatkowo w ofercie znajduje się kilkaset pozycji filmowych polskiego kina.
Od czerwca użytkownicy telewizorów Hisense mogą korzystać z platformy streamingowej Disney Plus, oferującej oryginalne produkcje, filmy i seriale od Disneya, Pixara, Marvela, materiały i dokumenty od National Geographic, wytwórni 20th Century Studios i stacji FOX-a. Jeszcze przed premierą, Disney zadbał o to, by tworzone prze nią materiały miały polskie napisy i/lub polskiego lektora lub dubbing. Interfejs aplikacji serwisu został również przetłumaczony na język polski.
- Przed wdrożeniem rodzimych aplikacji przeprowadziliśmy badania rynkowe, aby dowiedzieć się, które z nich cieszą się największą popularnością wśród polskich konsumentów - mówi Konrad Arseniuk, VP of Sales Brown Goods w grupie Gorenje. - Dostępność kolejnych polskich aplikacji w systemie VIDAA jest wyłącznie kwestią czasu. Myślę, że sukcesywnie będziemy wprowadzać kolejne polskie aplikacje do systemu smart TV. Mam nadzieję, że da nam to szansę, aby stać się znaczącym graczem również na polskim rynku. Bardzo na to liczę - dodaje Konrad Arseniuk.
Łatwy w użyciu i przyjazny system
VIDAA daje użytkownikowi dostęp do aplikacji poprzez przyjazny interfejs. Kolejność wyświetlanych aplikacji można dostosować do indywidualnych preferencji. Co więcej, do kilku najczęściej wybieranych aplikacji można dotrzeć jednym przyciskiem pilota w mniej niż 2 sekundy. Systemem można sterować także głosowo, korzystając z usługi VIDAA Voice. Po naciśnięciu przycisku z mikrofonem na pilocie można wydawać proste polecenia, również w języku polskim. VIDAA daje również możliwość sterowania systemem przy wykorzystaniu wirtualnych asystentów tj. Google Assistant i Alexa Amazon. Przy pomocy mobilnej aplikacji VIDAA Smart Remote użytkownik może zarządzać systemem z pozycji swojego smartfona, sterować aplikacjami i wyświetlać z telefonu swoje ulubione zdjęcia czy filmy.
Najwyższy poziom bezpieczeństwa danych
W systemie VIDAA użytkownik nie musi podawać danych swojej karty kredytowej przy każdym zakupie subskrypcji, pakietów czy usług dokonanych przez smart TV. Wszystkie płatności są realizowane przy pomocy jednego konta, gdzie dane użytkowników są bezpiecznie przechowywane. O bezpieczeństwie systemu świadczy certyfikat TÜV Rheinland Privacy by Design, który przyznawany jest za najwyższe standardy w zakresie ochrony prywatności danych, zapobiegania atakom sieciowym i cyberbezpieczeństwa.
Spersonalizowana galeria sztuki
Dla miłośników sztuki, VIDAA oferuje dostęp do wielu dzieł utalentowanych młodych artystów z całego świata. VIDAA Art to nie tylko dostęp do unikalnej wiedzy o dziełach i ich artystach. Ulubiony obraz można wyświetlać jako wygaszacz ekranu i stworzyć własną galerię sztuki w domu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.