Nowe rozwiązania edukacyjne AICPA & CIMA
Nowe rozwiązania edukacyjne AICPA & CIMA pomogą specjalistom z ds. księgowości i finansów zlikwidować lukę kompetencyjną
AICPA® & CIMA® udostępniły nową platformę edukacyjną online mającą na celu wsparcie specjalistów z dziedziny rachunkowości i finansów w doskonaleniu oraz odświeżeniu swoich umiejętności, aby mogli czerpać korzyści z coraz dynamiczniejszej cyfryzacji środowiska biznesowego.
Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego, w ciągu najbliższych dwóch lat ponad połowa wszystkich pracowników na świecie będzie musiała przekwalifikować się lub zwiększyć swoje kompetencje. W odpowiedzi na to wyzwanie AICPA & CIMA opracowały system, którego największe zalety obejmują dostępność zasobów w ramach jednej platformy, ulepszoną nawigację i szereg narzędzi wspierających rozwijanie nowych umiejętności związanych z rozwojem technologii. System ten zapewni dostęp do treści edukacyjnych największego na świecie stowarzyszenia w obszarze rachunkowości publicznej i zarządczej, w tym jego portfolio webcastów, certyfikatów, przewodników i innych kursów kształcenia ustawicznego.
– Nasz nowy system oferuje dynamiczne ścieżki edukacyjne, które pozwolą specjalistom z dziedziny rachunkowości i finansów rozwijać umiejętności niezbędne, by rozwinąć skrzydła w obecnej rzeczywistości za pomocą konsekwentnie aktualizowanych materiałów szkoleniowych – podkreśla Michael Grant, Senior Director of Learning Innovation & Assessment, AICPA & CIMA.
Nowy system edukacyjny AICPA & CIMA obejmuje takie funkcje jak:
- funkcjonalna aplikacja mobilna;
- biblioteka szkoleniowa (Learning Library) prezentująca nabyte treści z podziałem na kategorie;
- nauka na żądanie i webcasty dostępne za pośrednictwem jednej platformy;
- uruchamianie kursów i webcastów jednym kliknięciem;
- kalendarz webcastów umożliwiający szybkie rezerwowanie wydarzeń i śledzenie rejestracji;
- interfejs w ponad 50 językach do wyboru.
– Zaadresowanie globalnego problemu gwałtownie rosnącej luki kompetencyjnej stanowi ciągłe wyzwanie, przed którym stoją zarówno firmy jak i profesja księgowo-finansowa. Jednym z najważniejszych priorytetów stało się pozyskiwanie talentów i ich retencja – dodaje Michael Grant. – Profesja, która dotąd opierała się na tradycyjnych umiejętnościach z zakresu rachunkowości i finansów, znalazła się w sytuacji, w której konieczne jest zdobycie dodatkowych kompetencji w nowych dziedzinach, w tym umiejętności w zakresie technologii cyfrowych i danych.
Aby nadążyć za nieustannie zmieniającym się środowiskiem biznesowym, przez cały 2023 rok w ramach systemu udostępniane będą nowe funkcjonalności, takie jak przestrzeń dla społeczności księgowo-finansowej służąca wymianie wiedzy, czy dynamiczne ścieżki edukacyjne. Opcje te znacznie wzbogacą doświadczenie nabywania wiedzy, które stanie się w większej mierze oparte na relacjach i współpracy, umożliwiając tym samym użytkownikom swobodną interakcję, prowadzenie dyskusji oraz wymianę doświadczeń z innymi profesjonalistami i ekspertami. Nowy system oferuje ponad 2500 kursów i webcastów.
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.