Nowe rozwiązania Western Digital NVMe™ SSD oraz NVMe-oF™
Nowy, dwuportowy, wydajny Ultrastar® DC SN840 NVMe SSD, platforma OpenFlex™ Data24 NVMe-oF Platform oraz kontrolery RapidFlex™ rozbudowują portfolio produktów Western Digital dla data center i rozszerzają zastosowania NVMe o rozwiązania Data Fabrics for Shared Disaggregated Storage
Kluczowe nowości:
- Nowy dwuportowy, wydajny Ultrastar DC SN840 NVMe SSD to trzecia już generacja produktu firmy pozwalająca na zwiększenie wydajności obliczeń w chmurze i na serwerach obsługujących kluczowe dla organizacji zadania, a także w wysoce dostępnych rozwiązaniach zewnętrznej pamięci.
- Nowa platforma OpenFlex Data24 NVMe-oF Storage Platform pozwala wykorzystać wydajność Ultrastar DC SN840 NVMe SSD w systemach low-latency Ethernet data fabric, zapewniając klientom OEM oraz enterprise elastyczność niezbędną do hiperskalowania przestrzeni dyskowej oraz udostępniania rozproszonych zasobów flash storage.
- Kontrolery RapidFlex wykorzystane w OpenFlex Data24 zapewniają sprawne i płynne połączenia NVMe/NVMe-oF, gwarantując jednocześnie niesamowitą i ekstremalną wydajność energetyczną. To pierwsze rozwiązania Western Digital, w których wykorzystano technologie pozyskane w ramach przejęcia firmy Kazan Networks.
- Wertykalnie zintegrowane nośniki NVMe SSD oraz obudowy storage pozwalają liderom segmentu data infrastructure na migrację z SAS lub SATA do NVMe – pozwalając im na korzystanie z wysoce wydajnej, skalowanej infrastruktury z minimalnymi opóźnieniami, idealnej do obsługi aplikacji i zadań wymagających doskonałej wydajności zapisu/odczytu oraz wysokiej dostępności.
SAN JOSE, Calif., 24 czerwca, 2020 – Western Digital (NASDAQ: WDC) oficjalnie zaprezentował dziś nowe rozwiązania, które razem tworzą fundamenty infrastruktury danych następnej generacji, zbudowanej wokół nośników Ultrastar NVMe™ SSD i „turbodoładowanej” z pomocą technologii NVMe-oF™. Zbudowane w oparciu o innowacyjne projekty i osiągnięcia w dziecinie integracji (od pamięci NAND Flash po platformy storage) nowe, dwuportowe wydajne dyski Ultrastar DC SN840 NVMe SSD oraz autorskie kontrolery RapidFlex NVMe-oF są samodzielnymi produktami, które w połączeniu tworzą nową platformę storage OpenFlex Data24 NVMe-oF. Stanowi ona rozwiązanie shared storage typu JBOF (Just a Bunch of Flash), które rozszerza atuty technologii NVMe na wiele hostów rozmieszczonych w sieci low-latency Ethernet fabric.
Nowości rozbudowują portfolio Western Digital dla data center i pomagają klientom w migracji do bardziej wydajnych rozwiązań NVMe SSD i bardziej zaawansowanych architektur shared storage – co pozwoli im sprostać coraz bardziej wyśrubowanym wymaganiom w zakresie wydajności aplikacji i zadań obliczeniowych.
W dzisiejszej globalnej cyfrowej ekonomii liczą się mikrosekundy. Zaawansowane platformy chmurowe oraz korporacyjne centra danych wciąż starają się usuwać wszelkie obliczeniowe wąskie gardła, by zapewnić użytkownikom bezkompromisową wydajność i niezakłóconą dostępność kluczowych aplikacji – jednocześnie stale zmagając się z rosnącą ilością danych i reagując na wdrażanie przez klientów rozwiązań NVMe i NVMe-oF. Firma analityczna IDC prognozuje, że operatorzy największych chmur, producenci OEM oraz firmy wciąż będą odchodzić od tradycyjnych interfejsów SATA i SAS – z jej analiz wynika, że w 2020 r. rozwiązania NVMe stanowić będą 55% wszystkich kupionych przez duże organizacje SSD, zaś w latach 2018-2023 CAGR wzrost sprzedaży NVMe wyniesie w sektorze 38 procent¹.
“Przyszłością technologii Flash jest bez wątpienia NVMe – jeśli chodzi o prędkość, wydajność, pojemność oraz opłacalność skalowania, to NVMe-oF wynosi wszystkie te cechy na kolejny poziom” – wyjaśnia Jeff Janukowicz, wiceprezes IDC ds. badań. “Wiele wysoko wydajnych aplikacji szybko stało się niezbędnymi narzędziami do obsługi kluczowych zadań biznesowych, możemy zatem spodziewać się dalszego popularyzowania się NVMe w centrach danych wykorzystywanych przez globalne korporacje. Długa historia innowacji Western Digital w dziedzinie NAND Flash oraz zintegrowane portfolio produktów NVMe SSD oraz rozwiązań data fabrics sprawiają, że firma jest w stanie efektywnie wesprzeć klientów w pełnym wykorzystaniu możliwości NVMe oraz w maksymalnie efektywnym wykorzystaniu ich zasobów storage”.
Ultrastar DC SN840 Data Center NVMe SSD
Wydajny Ultrastar DC SN840 Gen3.1 NVMe SSD jest kolejnym dowodem na to, że Western Digital jest liderem w segmencie dwuportowej architektury – urządzenie to jest trzecią już generacją tej technologii. Bazuje na wertykalnie zintegrowanym kontrolerze NVMe, firmware oraz 96-warstowej technologii 3D TLC NAND. Nowy Ultrastar NVMe SSD pozwala użytkownikom korporacyjnym sprawnie przeprowadzić migrację z SATA i SAS do NVMe – zapewniając im konkurencyjną wydajność do 780K/250K losowych operacji odczytu/zapisu IOPS oraz pojemność do 15.36TB we wsuwanych modułach U.2 15mm (in a drop-in U.2 15mm form factor). W rozbudowanym zestawie cech i funkcji kluczowych dla użytkowników korporacyjnych znajdziemy m.in. klasę DW/D 1 i 3, pełną ochronę przed utratą zasilania oraz szyfrowanie TCG. Gotowe na wszelkie wyzwania przyszłości nowości są idealnym rozwiązaniem do obsługi aplikacji krytycznych dla funkcjonowania organizacji i wymagających najwyższej wydajności zapisu/odczytu oraz zadań mieszanych, niskich opóźnień oraz wysokiej dostępności podwójnych portów – czyli wszystkiego, co mieści się w definicjach high-performance computing (HPC), cloud computingu, baz danych SQL/NoSQL, wirtualizacji (VMs/kontenery), AI/ML oraz analityki danych.
“Będąc liderem segmentu wysoko wydajnych rozwiązań storage dla sztucznej inteligencji i big data, DDN musi cały czas być na froncie innowacji technologii storage” – wyjaśnia Paul Bloch, prezes i współtwórca DDN. “Mamy szczęście, że naszym innowacyjnym partnerem jest Western Digital, dostarczający bazujące na NVMe rozwiązania all-flash, które maksymalizują wydajność naszych urządzeń i pozwalają przyśpieszyć działanie aplikacji naszych klientów. Nie możemy doczekać się zaimplementowania Ultrastar DC SN840 NVMe SSD w naszych rozwiązaniach.
Platforma storage OpenFlex Data24 NVMe-oF
Choć rozwiązania storage NVMe Flash mogą zapewnić użytkownikom ogromny wzrost wydajności – w porównaniu z systemami DAS, SAN oraz NAS – to tradycyjna infrastruktura centrów danych może ograniczyć możliwość wykorzystania pełnego potencjału urządzeń NVMe SSD. To z kolei może skutkować niepełnym wykorzystaniem cennych zasobów storage, tworzeniem niewydajnych zbiorów danych i wysokimi wydatkami operacyjnymi. OpenFlex Data24 pozwala skutecznie zmierzyć się z tymi wyzwaniami, umożliwiając wykorzystanie pełnej przepustowości Ultrastar NVMe SSD i udostepnienie przestrzeni dyskowej pomiędzy wieloma hostami w sieci low-latency Ethernet fabric (tak, jakby urządzenie podpięte było bezpośrednio do szyny PCIe w serwerze x86). Zapewnia to operatorom centrów danych ogromną elastyczność i możliwość łatwego skalowania pojemności, a także pozwala na efektywne wykorzystanie rozproszonych zasobów Flash storage do zapewnienia najwyższej wydajności tym aplikacjom, które w danej chwili najbardziej tego potrzebują.
Debiutująca z maksymalnie 24 urządzeniami Ultrastar DC SN840 NVMe SSD (z obsługą hot-swap) platforma OpenFlex Data24 oferuje użytkownikom do 368 TB łatwej do współdzielenia przestrzeni dyskowej w kompaktowym formacie 2U. Czyni ją to idealnym rozwiązaniem do rozbudowy przestrzeni dyskowej serwerów i środowisk software-defined storage (SDS). Holistyczny projekt wykorzystuje również nowe kontrolery RapidFlex RDMA NVMe-oF, pozwalające na uzyskanie niezrównanej wydajności sieciowej przy ekstremalnie niskim zasilaniu i umożliwiające bezpośrednie podłączenie do 6 hostów via 100 Gb Ethernet, bez konieczności korzystania z zewnętrznego przełącznika. Kontrolery RapidFlex zapewniają opóźnienia poniżej 500 nanosekund dla platform o prognozowanej wydajności sięgającej 13M IOPS/70GB/s (po podłączeniu do OpenFlex Data24 do sześciu adapterów sieciowych).
Zaprojektowana z myślą o zapewnianiu wysokiej dostępności i oczekiwanej przez użytkowników klasy enterprise niezawodności, platforma OpenFlex Data24 może zostać podłączona jako współdzielony zasób storage w wysoko wydajnym środowisku lub wykorzystana jako rozproszony zasób do budowy wirtualnego środowiska storage. Platforma jest w pełni zgodna z nagradzanym rozwiązaniem
OpenFlex F-series (jedynym komponowalnym rozwiązaniem disaggregated infrastructure (CDI) na rynku).
“Infrastruktura danych nigdy nie była tak kluczowa dla światowej ekonomii, jak dziś” – mówi Yusuf Jamal, senior vice president działu Western Digital Devices and Platforms Business. “Jako wiodący dostawca kluczowej infrastruktury danych, naszą misją jest pomaganie organizacjom w stworzeniu następnej generacji centrów danych, które będą obsługiwały krytyczne dla ich funkcjonowania aplikacje oraz wymagające ogromnej przepustowości zadania obliczeniowe. Nasze dokonania i wiodąca rola w segmencie NAND Flash, dyskach HDD dla klientów korporacyjnych oraz wszelkich technologiach pokrewnych, sprawiają, że partnerzy liczą na nasze rozwiązania. Jesteśmy zdeterminowani, by pomóc firmom w migracji do NVMe oraz nowych komponowalnych architektur, które pozwolą im zmaksymalizować wartość ich zasobów storage”.
Dostawy Ultrastar DC SN840 NVMe SSD rozpoczną się w przyszłym miesiącu, zaś platforma OpenFlex Data24 NVMe-oF będzie dostępna jesienią (będzie ona objęta 5-letnią ograniczoną gwarancją). Kontrolery RapidFlex NVMe-oF są już dostępne.
Western Digital Blog: 5 Reasons it's Time to Consider NVMe-oF Today
Webinar: OpenFlex Data24 NVMe-oF Storage Platform Announcement
Western Digital stale rozwija innowacje i rozszerza granice nauki i technologii – by dostarczać na rynek produkty, które pozwolą na zapewnienie najwyższej efektywności infrastruktury danych oraz najwyższej produktywności, przy najlepszym w klasie współczynniku TCO. Bogate portfolio rozwiązań firmy dla data center zawiera m.in. rodziny urządzeń Ultrastar HDD oraz SSD; WD Gold® HDD oraz SSD; komponowalną infrastrukturę OpenFlex NVMe-oF; platformy storage Ultrastar; kontrolery RapidFlex NVMe-oF oraz rozszerzenie pamięci Ultrastar memory extension drive. Western Digital z sukcesami rozwija również Zoned Storage - open-source’ową, opartą na branżowych standardach inicjatywę bazującą na synergii dysków SMR HDD oraz ZNS SSD, która umożliwi efektywne skalowanie zasobów w centrach danych.
Bądź zawsze w kontakcie z Western Digital:
Twitter, LinkedIn, Blog, Facebook, YouTube
¹ Raport IDC Worldwide Solid State Drive Forecast, 2020–2024, Maj 2020, Doc # US45172620
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.