Nowe Szczytniki – premiera inwestycji pod Poznaniem
Odważna, niespotykana na przedmieściach Poznania architektura budynków, a wraz z nią propozycja dwupoziomowych mieszkań z ogródkami. Na rynku pierwotnym debiutuje projekt Nowe Szczytniki. Sprzedaż lokali już ruszyła.
W podpoznańskich Szczytnikach powstaje nowy projekt mieszkaniowy – Nowe Szczytniki. W sytuacji coraz mniejszej podaży na rynku pierwotnym to dobra informacja dla osób szukających własnego lokum. Inwestorem jest spółka Nowa Murowana, czyli doświadczony i sprawdzony deweloper, realizujący m.in. od kilku lat osiedle budynków wielorodzinnych w Murowanej Goślinie. Nowa inwestycja powstanie przy ulicy Choinkowej, na terenie miejscowości Szczytniki, czyli tak naprawdę tuż obok administracyjnej granicy Poznania. Nowe Szczytniki to projekt składający się z 12 dwupoziomowych mieszkań w trzech kameralnych budynkach. Niebanalną architekturę doceni każdy obserwator rynku nieruchomości. Różnorodne wykończenie elewacji, dopracowane detale przekładają się na nietuzinkowy i elegancki charakter inwestycji. Mieszkania o powierzchni 80,18 lub 92,61 mkw. wyróżniają się funkcjonalnym układem pomieszczeń i naturalnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze będzie salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz bezpośrednie wyjście na ogród, zarówno z salonu, jak i części jadalnianej. Na drugiej kondygnacji znajdą się dwie lub trzy sypialnie (w zależności od wybranego wariantu), garderoba oraz druga łazienka. Każde mieszkanie to także nowoczesne rozwiązania proekologiczne, m.in. pompa ciepła.
Osiedle zostanie zrealizowane na terenie Szczytnik, w gminie Kórnik. To gwarantuje sprawną komunikację zarówno z poznańską metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę, czy trasy szybkiego ruchu. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Dojazd jest możliwy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska.
Dużym atutem inwestycji jest sąsiedztwo przyrody. Unikalny park, arboretum i promenada spacerowa nad Jeziorem Kórnickim znajdują się 10 minut od realizowanego osiedla. Lokalizacja osiedla to również pobliskie lasy i urokliwe tereny zielone. Liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Ponadto, w pobliżu inwestycji znajduje się żłobek i przedszkole „Mądra Sowa”, a w odległości ok. 3 km Szkoła Podstawowa w Kamionkach. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców jest sklep spożywczy oraz apteka oddalona zaledwie kilkaset metrów od domu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.