Nowi asystenci AI od tradingu w polskiej aplikacji.
Honey Payment, spółka rozwijająca multiaplikację finansową DotBee, wprowadziła do niej jeszcze więcej nowości. To asystenci AI, pomagający zrozumieć skomplikowany świat inwestycji i kryptowalut. Firma tym samym rozszerza już istniejącą ofertę sztucznej inteligencji w zakresie doradztwa finansowego, księgowego i prawnego.
Autorska multiaplikacja finansowa DotBee stworzona przez Honey Payment zyskuje coraz większą popularność. Obecnie korzysta z niej ponad pół miliona osób, a twórcy coraz bardziej rozszerzają wachlarz jej możliwości. Aplikacja pozwala w jednym miejscu zarządzać swoimi finansami – płatnościami, fakturami, ubezpieczeniami, kosztami związanymi z biletami czy opłatami transportowymi, cashbackiem. Od teraz użytkownicy DotBee mają do dyspozycji kolejną, przydatną funkcję.
Mowa o asystentach AI z dwóch nowych dziedzin – trader i krypto. W ocenie autorów aplikacji to przełomowe w branży wdrożenie, bo skomplikowany świat finansów nigdy nie był tak uproszczony i zdemokratyzowany dla przeciętnego użytkownika.
- Bariera wejścia i co ważniejsze, zrozumienia mechanizmów rządzących tym światem nigdy nie była mniejsza - mówi Grzegorz Szulik, prezes Honey Payment.
- Przykładowo forexowe rekiny korzystają z masy rozsianych po różnych miejscach skomplikowanych wskaźników. Trzeba je rozumieć i gromadzić w odpowiednich parametrach. Asystent DotBee grupuje je w ciągu sekund, w przejrzystym interfejsie, kompleksowo tłumacząc, co od czego zależy. Nawet obeznany inwestor, chcący przenalizować parę EUR/USD dla interwałów dziennego i 30-minutowego, musiałby poświęcić na to sporo czasu. Asystent DotBee – w takim porównaniu – działa z prędkością światła i bije na głowę każdą białkową inteligencję - mówi Grzegorz Szulik.
Podobnie mają się sprawy z rynkiem krypto. Można uzupełnić powyższą komendę pary EUR/USD o analizę bitcoina, lub poprosić asystenta o analizę innych parametrów, np. bitcoina do ethereum w danym interwale. Aplikacja DotBee podpowiada użytkownikom, jakich promptów używać, by otrzymać potrzebne informacje. To rynki zmienne, zależne od wielu czynników, dlatego asystent może również sporządzić kalendarium wydarzeń na najbliższy np. tydzień, które mogą wpłynąć na dany kurs, a co za tym idzie – decyzję danego inwestora.
- Trzeba jednak pamiętać o jednym, a jeśli zapomnimy, asystent nam to przypomni. Że jest właśnie asystentem, a nie maklerem czy doradcą inwestycyjnym. Podpowie, uprości i zgromadzi wymagane dane w jednym miejscu w ciągu sekund, ostatecznie jednak decyzja należy do inwestora i to on bierze za nią odpowiedzialność - mówi Grzegorz Szulik.
- Asystent DotBee, to może i sztuczna, ale jednak inteligencja i nie da się wpuścić w maliny. Zapytany po prostu, w co włożyć 50 tys. zł, by nie stracić, nie udzieli rekomendacji. Natomiast istotnie inwestor, nawet początkujący, nigdy nie miał w rękach potężniejszej broni - dodaje prezes Honey Payment.
Asystenci AI z dziedzin trader oraz krypto to najmłodsze dzieci z ciągle powiększającej się rodziny – w czerwcu spółka udostępniła użytkownikom równie przydatnych asystentów AI z dziedzin finansów, księgowości oraz prawa. Aplikacja działa w 45 językach, a więc potencjalnie może z niej korzystać 5,8 mld ludzi na świecie.
Honey Payment wspólnie z Maximus S.A zrealizowały umowę inwestycyjną, której celem jest połączenie i debiut Honey Payment na NewConnect. Dotychczasowi udziałowcy Honey Payment zawarli umowy objęcia nowych akcji w Maximus, w zamian za 100 proc. udziałów w Honey Payment. Trwa ostatni etap procedury, czyli rejestracja w KRS.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.