Nowi liderzy w Logicor Polska
Logicor Polska wprowadza zmiany w kadrze kierowniczej, które pozwolą na jeszcze lepsze budowanie wartości dla klientów. Michał Ptaszyński awansował na stanowisko Country Manager, a Anna Mazepa objęła funkcję Asset Management Director. Współpracę z firmą rozpoczęły także dwie nowe osoby: Piotr Brycki jako Senior Asset Manager oraz Magdalena Palmowska jako Project Manager.
Kadra zarządzająca stawiająca na partnerstwo
Rolę Country Managera w Polsce powierzono Michałowi Ptaszyńskiemu. Do jego obowiązków będzie należeć nadzór nad całością działalności inwestycyjnej i operacyjnej firmy Logicor w Polsce. Michał, który współpracę z Logicor rozpoczął w 2018 r., ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Do niedawna pełnił funkcję Head of Asset Management CEE.
Stanowisko Asset Management Director objęła Anna Mazepa, która będzie odpowiadała za tworzenie i wdrażanie strategii w zakresie nieruchomości w celu zwiększania wartości aktywów dla klientów i realizowania celów inwestycyjnych firmy. Anna pracuje w Logicor od 2014 r. Wcześniej pełniła rolę Senior Asset Manager.
Nowe kompetencje w zakresie najmu i kwestii technicznych
Do zespołu zarządzania aktywami dołącza jako Senior Asset Manager Piotr Brycki, który na tym stanowisku będzie odpowiadał za pozyskiwanie nowych najemców i negocjowanie umów najmu w obiektach Logicor na terenie Śląska. Przed przejściem do Logicor Piotr przez siedem lat pracował w Prologis jako Leasing Manager oraz w innych spółkach z branży logistycznej. Piotr jest absolwentem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Ukończył również zarządzanie nieruchomościami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Współpracę z Logicor Polska rozpoczęła też Magdalena Palmowska, która będzie wspierać zespół w kwestiach technicznych związanych z projektami inwestycyjnymi, w tym rozbudową obiektów. Jej zadaniem będzie także doradzanie w zakresie budżetowania wydatków oraz weryfikowanie informacji dla zespołów odpowiedzialnych za zarządzanie i nabywanie aktywów. Przed dołączeniem do Logicor Magdalena, po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej, pracowała przez ponad 17 lat w branży budowlanej jako architekt.
Michał Ptaszyński, nowy Country Manager w Logicor Polska, powiedział:„Wiedza oraz doświadczenie Magdy i Piotra w zakresie nieruchomości i zarządzania pomogą nam w realizacji naszej strategii ukierunkowanej na tworzenie efektywnych, elastycznych i ekologicznych przestrzeni dla klientów. Jestem przekonany, że z takim zespołem możemy z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość.”
Większa koncentracja na rynkach regionalnych, by lepiej spełniać potrzeby klientów
Pracownicy zespołu ds. zarządzania aktywami w Polsce będą mogli skupić się na budowaniu wartości dla klientów Logicor poprzez pracę w poszczególnych regionach. Anna Mazepa (Asset Management Director) będzie odpowiedzialna za środkową Polskę, Piotr Brycki (Senior Asset Manager) za Śląsk i Kraków, Marcin Wronecki (Senior Asset Manager) za Poznań i Wrocław, a Paweł Tarkowski (Asset Manager) za region warszawski.

To już 20 lat Kongresu Pożarnictwa FIRE | SECURITY EXPO – Świętuj z nami jubileusz na PGE NARODOWY

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.