Nowoczesne technologie elementem nowej strategii LiuGong Dressta Machinery
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
LiuGong Dressta Machinery projektując spycharkę TD-16N postawiła na nowe technologie. To element zaktualizowanej strategii firmy, stanowiącej odpowiedź na zauważalne zmiany zachodzące na rynku w wyniku epidemii COVID-19. Spycharka ustanowiła nowy standard technologiczny i została nagrodzona prestiżową Red Dot Product Design Award zwaną "Oscarem desingu". Nowa strategia Spółki ma charakter długoterminowy i zakłada wzrost przychodów w perspektywie do 2023 roku.
Międzynarodowe wyróżnienie Red Dot Product Design Awards to jedno z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Pierwszy raz w historii nagroda przyznana została maszynie budowlanej produkowanej w Polsce. Spycharka zaprezentowana na targach ConExpo w Las Vegas powstała w fabryce LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Projekt nowego modelu powierzono zespołowi projektantów LiuGong Dressta.
TD-16N to zupełnie nowe spojrzenie na maszynę budowlaną, która miała wyróżnić się doskonałą widocznością z kabiny, dostosowaną do potrzeb wymagających klientów. Rezultatem wielomiesięcznej pracy jest spycharka z niespotykaną widocznością, która obejmuje zakres aż 309 stopni. Docenienie jej w ramach Red Dot Product Design Awards utwierdza nas w przekonaniu, że takie projekty powinny być siłą napędową spółki. TD-16N to symbol „nowego otwarcia” – idealnie wpisuje się w nową strategię LiuGong Dressta Machinery, którą musieliśmy zaktualizować w wyniku nieoczekiwanej pandemii COVID-19 – powiedział Howard Dale, Prezes LiuGong Dressta Machinery.
Projektanci TD-16N zadbali, by urządzenie było ergonomiczne i wygodne w obsłudze. Obsługa w zakresie kontroli, tankowania i konserwacji pojazdu jest możliwa z poziomu gruntu, operator nie musi więc wchodzić na gąsienice. Nawigacja odbywa się przy pomocą elektrohydraulicznych joysticków. Masa operacyjna wynosi 19.090 kg, silnik ma moc 170 KM.
Zakład produkcji maszyn LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli jest gotowy, by do 2023 roku dwukrotnie zwiększyć wydajność dzięki nowym inwestycjom w produkcję, działalność badawczo-rozwojową i wprowadzenie nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego na łączną kwotę 10 milionów euro.
LiuGong jest jednym z największych producentów sprzętu budowlanego na świecie i jest obecny w Polsce od 20 lat. Po przejęciu cywilnej części Huty Stalowa Wola w 2012 roku firma zainwestowała znaczne środki w możliwości produkcyjne i technologię w zakładzie w Stalowej Woli pod nazwą LiuGong Dressta Machinery.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Liugong, zapraszamy na stronę: www.liugong.com

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.