Nowy prezes Triggo S.A.
Wojciech Apel, przedsiębiorca od 30 lat związany z branżą telekomunikacyjną przejmuje stery Triggo S.A. Dotychczas pełnił on funkcję członka rady nadzorczej spółki. Na stanowisku prezesa zarządu zastąpił wynalazcę pojazdu Rafała Budweila.
– Serdecznie dziękuję Rafałowi Budweilowi za niezwykle istotny wkład w stworzenie koncepcji pojazdu Triggo oraz wysiłek włożony w tworzenie i rozwój spółki – mówi Wojciech Apel. Jak dodaje, zmiany w kierownictwie mają na celu podsumowanie dotychczasowych działań oraz zaplanowanie nowego etapu rozwoju.
Twórca innowacyjnego mikropojazdu elektrycznego pozostanie głównym konstruktorem w spółce i będzie kontynuował prace nad dalszym doskonaleniem swojego wynalazku, skupiając się przede wszystkim na działalności badawczej i rozwojowej. Ponadto Rafał Budweil swoje działania skoncentruje na umiędzynarodowieniu projektu i aktywności spółki, występując jako założyciel oraz jej kluczowy pracownik.
Zmiany w Triggo S.A. dotyczą także pozostałych członków zarządu oraz rady nadzorczej. Ze stanowisk w zarządzie zrezygnowali Adam Piekarski i Jacek Konior. Natomiast nowym członkiem rady nadzorczej został Zbigniew Szkaradnik, doktor nauk technicznych, wiele lat zawodowo związany z branżami automatyki przemysłowej oraz telekomunikacyjną.
Spółka poinformowała niedawno, że 29 czerwca odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego zostaną omówione dotychczasowe działania organów spółki oraz plany dotyczące jej rozwoju.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.