Nowy Project Manager w zespole BPI Real Estate Poland

BPI Real Estate Poland ponownie wzmacnia swój zespół. Do belgijskiej firmy deweloperskiej dołączył Zbigniew Lipiński, który na stanowisku Project Manager będzie odpowiedzialny za realizację nowych projektów BPI Real Estate Poland w Poznaniu, w tym inwestycji Panoramiqa oraz wieloetapowego kompleksu, który planowany jest na terenie dawnych koszar wojskowych na poznańskim Łazarzu.
Zbigniew Lipiński posiada 20-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji po stronie Generalnych Wykonawców. Pracował kolejno jako inżynier budowy, kierownik robót, następnie kierownik budowy i kierownik projektu przy budowie zarówno inwestycji mieszkaniowych, centrów handlowo-usługowych, obiektów przemysłowych, a nawet placówek naukowych w takich firmach jak Hydrobudowa 9, Eiffage Polska Budownictwo S.A. i Strabag Sp.z o.o. Nowy Project Manager w zespole BPI Real Estate Poland jest absolwentem Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Poznańskiej. Ukończył kierunek Budownictwo Lądowe, specjalizując się w Konstrukcjach Budowlanych i Inżynierskich. Posiada uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.
– Jestem przekonany, że dotychczasowe bogate doświadczenie zdobyte po stronie czołowych na polskim rynku Generalnych Wykonawców takich jak Eiffage czy Strabag, jak i otwarta na współpracę postawa naszego nowego kolegi, wpłynie pozytywnie na wyniki i jakość naszych nowych projektów – powiedział Piotr Dobrzyński, Dyrektor Techniczny w BPI Real Estate Poland.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.