NOWY PROJEKTOR PANASONIC - ODPOWIEDŹ NA ZAPOTRZEBOWANIE NA SZCZEGÓŁOWE OBRAZY
Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na widoczność nawet najmniejszych szczegółów, Panasonic dodał Quad Pixel Drive do swojej technologii projekcyjnej 1-Chip DLP™ SOLID SHINE Laser, tworząc projektor PT-FRQ50 o jasności 5,200 lumenów. Oprócz możliwości prezentacji płynnych i bogatych w szczegóły obrazów 4K (3840 x 2400) idealnych na potrzeby edukacji, korporacji, ekspozycji sztuki i muzeów, projektor obsługuje również częstotliwość odświeżania 240Hz/1080p z minimalnym opóźnieniem między wejściem a wyjściem poniżej 8ms, poszerzając tym samym zakres zastosowania projektora ona cele symulacyjne i e-sportu.
Quad Pixel Drive, autorska technologia firmy Panasonic polegająca na poczwórnym zwiększaniu liczby pikseli, tworzy niezwykle szczegółowe obrazy 4K, przy zachowaniu ich ostrości i wyrazistości. Szybkie przetwarzanie 240 Hz i wąski współczynnik przysłony DMD tworzą imponujące poczucie realizmu z najdrobniejszymi szczegółami i teksturami, które tworzą wyraźne, pozbawione siatki obrazy. Technologia Rich Colour Enhancer zapewnia wierne odwzorowanie kolorów.
Aby sprostać szerokiej gamie zastosowań projekcyjnych i środowisk instalacji 4K, PT-FRQ50 zawiera dwa wejścia HDMI, które obsługują polecenia CEC z kompatybilnych urządzeń, łatwe do zintegrowania złącze DIGITAL LINK do przesyłania video 4K i sygnałów sterujących na duże odległości, a także oddzielne złącze LAN do sterowania.
Wszechstronny obiektyw z 2-krotnym zoomem umożliwia projekcję dużych rozmiarów obrazu w ograniczonych przestrzeniach dzięki elastycznym odległościom wyrzutu. W połączeniu z szerokim zakresem przesunięcia obiektywu V/H (V: +71%, -49%, H: +34%, -27%), zapewnia większą swobodę w dostosowaniu położenia projektora i pozycji obrazu. Regulację geometryczną można łatwo przeprowadzić za pomocą Free Grid – pilota zdalnego sterowania bez potrzeby korzystania z komputera. Z kolei wstępnie aktywowane zestawy aktualizacyjne dla Geometry Manager Pro umożliwiają automatyczną kalibrację wielu ekranów jednocześnie za pomocą kamery, a także rozszerzony zakres regulacji geometrycznej opartej na oprogramowaniu oraz zaawansowane możliwości maskowania. Funkcja Remote Preview Lite umożliwia sprawdzanie sygnału wejściowego i video na komputerze PC bez konieczności projekcji obrazu.
Wysoce niezawodny i niewymagający konserwacji projektor oferuje do 20,000 godzin bezobsługowej projekcji, podczas gdy oprogramowanie Multi Monitoring & Control usprawnia konserwację, a opcjonalne funkcje Early Warning mogą zapobiec niespodziewanym przestojom.
Premiera projektora PT-FRQ50 zaplanowana jest na styczeń 2022 roku. Kolejne modele zostaną dodane do serii w późniejszym okresie roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-frq50.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.