NOWY PROJEKTOR PANASONIC - ODPOWIEDŹ NA ZAPOTRZEBOWANIE NA SZCZEGÓŁOWE OBRAZY
Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na widoczność nawet najmniejszych szczegółów, Panasonic dodał Quad Pixel Drive do swojej technologii projekcyjnej 1-Chip DLP™ SOLID SHINE Laser, tworząc projektor PT-FRQ50 o jasności 5,200 lumenów. Oprócz możliwości prezentacji płynnych i bogatych w szczegóły obrazów 4K (3840 x 2400) idealnych na potrzeby edukacji, korporacji, ekspozycji sztuki i muzeów, projektor obsługuje również częstotliwość odświeżania 240Hz/1080p z minimalnym opóźnieniem między wejściem a wyjściem poniżej 8ms, poszerzając tym samym zakres zastosowania projektora ona cele symulacyjne i e-sportu.
Quad Pixel Drive, autorska technologia firmy Panasonic polegająca na poczwórnym zwiększaniu liczby pikseli, tworzy niezwykle szczegółowe obrazy 4K, przy zachowaniu ich ostrości i wyrazistości. Szybkie przetwarzanie 240 Hz i wąski współczynnik przysłony DMD tworzą imponujące poczucie realizmu z najdrobniejszymi szczegółami i teksturami, które tworzą wyraźne, pozbawione siatki obrazy. Technologia Rich Colour Enhancer zapewnia wierne odwzorowanie kolorów.
Aby sprostać szerokiej gamie zastosowań projekcyjnych i środowisk instalacji 4K, PT-FRQ50 zawiera dwa wejścia HDMI, które obsługują polecenia CEC z kompatybilnych urządzeń, łatwe do zintegrowania złącze DIGITAL LINK do przesyłania video 4K i sygnałów sterujących na duże odległości, a także oddzielne złącze LAN do sterowania.
Wszechstronny obiektyw z 2-krotnym zoomem umożliwia projekcję dużych rozmiarów obrazu w ograniczonych przestrzeniach dzięki elastycznym odległościom wyrzutu. W połączeniu z szerokim zakresem przesunięcia obiektywu V/H (V: +71%, -49%, H: +34%, -27%), zapewnia większą swobodę w dostosowaniu położenia projektora i pozycji obrazu. Regulację geometryczną można łatwo przeprowadzić za pomocą Free Grid – pilota zdalnego sterowania bez potrzeby korzystania z komputera. Z kolei wstępnie aktywowane zestawy aktualizacyjne dla Geometry Manager Pro umożliwiają automatyczną kalibrację wielu ekranów jednocześnie za pomocą kamery, a także rozszerzony zakres regulacji geometrycznej opartej na oprogramowaniu oraz zaawansowane możliwości maskowania. Funkcja Remote Preview Lite umożliwia sprawdzanie sygnału wejściowego i video na komputerze PC bez konieczności projekcji obrazu.
Wysoce niezawodny i niewymagający konserwacji projektor oferuje do 20,000 godzin bezobsługowej projekcji, podczas gdy oprogramowanie Multi Monitoring & Control usprawnia konserwację, a opcjonalne funkcje Early Warning mogą zapobiec niespodziewanym przestojom.
Premiera projektora PT-FRQ50 zaplanowana jest na styczeń 2022 roku. Kolejne modele zostaną dodane do serii w późniejszym okresie roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-frq50.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.