Nowy zakład produkcyjny Nobonobo
Nowicki PR
ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com
Zakład, mieszczący się w Łodygowicach nieopodal Żywca, funkcjonuje od listopada 2019 r. Do nowej hali, której powierzchnia wynosi 2000 m2, przeniesiono całą produkcję. Na miejscu znalazły się stolarnia, szwalnia z działem cięcia, tapicernia oraz dział wyklejania pianek. Przy produkcji mebli sprzedawanych od ubiegłego roku pod marką Nobonobo pracuje obecnie 40 osób, a cała firma zatrudnia ich 50. Większa od dotychczasowej powierzchnia produkcyjna daje możliwość sprostania coraz liczniejszym zamówieniom. Miesięcznie fabryka może wyprodukować 500-600 sztuk mebli, przede wszystkim nowoczesnych sof, w których Nobonobo się specjalizuje.
–Ubiegły rok możemy zaliczyć do bardzo udanych pod względem handlowym. Z naszych podsumowań wynika, iż w 2019 r. nasza sprzedaż wzrosła o 15% w porównaniu do roku poprzedniego. To bardzo dużo dla marki istniejącej na rynku zaledwie 2,5 roku. – wyjaśnia Tomasz Matejczyk, który jest, wspólnie z Moniką Struską, właścicielem marki Nobonobo.
Rozpoczęcie produkcji w większym zakładzie to nie jedyne istotne zmiany jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Firma sukcesywnie rozszerzała swoją sieć sprzedaży w Polsce, jak również weszła na nowe rynki zagraniczne. Od tego roku wysokiej jakości sofy, łóżka, fotele i krzesła oraz stoły są dostępne dla klientów w Bułgarii, Katarze i na Litwie. A obecnie firma prowadzi zaawansowane rozmowy z nowymi partnerami handlowymi w Austrii, Niemczech i Rosji. Także w minionym roku marka rozpoczęła rebranding, zmieniając nazwę z Inspirium, pod którą znana była od momentu powstania w roku 2017 Jednak najważniejszym wydarzeniem 2019 roku było objęcie funkcji Dyrektora Artystycznego przez Tomka Rygalika. Już na początku 2020 roku zaprezentowane zostaną nowe kolekcje mebli przygotowane przez tego uznanego polskiego projektanta.
Dokonania marki Nobonobo i jej coraz dynamiczniejszy rozwój zostały dostrzeżone przez świat biznesu. Firma w grudniu została nominowana do prestiżowej nagrody – Diamentów miesięcznika Forbes. Z kolei sofa Most został wyróżniona w konkursie Design dla Konesera magazynu Dobre Wnętrze w kategorii meble. www.nobonobo.pl

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.