Komunikaty PR

Nowy zewnętrzny punkt dostępowy WiFi 6 od TP-Link - EAP610-Outdoor

2021-06-10  |  01:00
Biuro prasowe

Nowy zewnętrzny punkt dostępowy WiFi 6 od TP-Link - EAP610-Outdoor

Punkt dostępowy TP-Link EAP610-Outdoor do zastosowań zewnętrznych z obudową odporną na wszelkie warunki atmosferyczne może posłużyć do budowy centralnie zarządzanej sieci bezprzewodowej WiFi 6 na dużych powierzchniach. Urządzenie znajdzie zastosowanie w miejscach,
w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie. Doskonale sprawdzi się na hotelowych tarasach, parkingach i basenach, w restauracyjnych ogródkach, a także magazynach i halach produkcyjnych.

EAP610-Outdoor oferuje łączną przepustowość do 1800Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz). Model wyposażono w gigabitowy port Ethernet. Obsługa standardu PoE 802.3af oraz pasywnego PoE z dołączonym do zestawu injectorem, umożliwia podłączenie oraz zasilenie urządzenia za pomocą jednego kabla sieciowego. Co istotne, najnowszy punkt dostępowy TP-Link wspiera technologię mesh umożliwiającą bezprzewodowe przyłączenie urządzenia do sieci. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia instalację w miejscach, gdzie trudno doprowadzić kabel sieciowy oraz obniża jej koszty.

Obudowa z certyfikatem IP67 sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Deszcz, śnieg, wiatr i mróz nie stanowią przeszkody w jego sprawnym działaniu.

Dzięki technologii MU-MIMO access point może komunikować się z wieloma urządzeniami jednocześnie, dlatego idealnie sprawdzi się w sieciach nawet z dużą ilością użytkowników, np. gości hotelowych czy restauracji. EAP610-Outdoor pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID) oraz stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez stronę powitalną, SMS, Facebook, vouchery lub jednorazowe hasła dostępu. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo korzystania z WiFi.

Urządzenie wyposażono w technologię OFDMA, która sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych może ono osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż punkty dostępowe pracujące
w standardzie WiFi 5 (802.11ac). Access point zapewnia także płynny roaming, dzięki któremu transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie zostaną przerwane, gdy użytkownicy zechcą zmienić lokalizację. Punkt dostępowy wykorzystuje także technologię kształtowania wiązki Beamforming sprawiającą, że połączenie z urządzeniami jest stabilne nawet w bardzo wymagających warunkach. Dodatkowo zastosowana funkcja Band Steering automatycznie wybiera optymalne pasmo transmisji w przypadku urządzeń dwuzakresowych, aby umożliwić szybsze połączenia. Za optymalizację wydajności WiFi odpowiada funkcja Airtime Fairness, której działanie polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, przesyłających większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. To dlatego starsze urządzenia połączone z routerami nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Dzięki zgodności z platformą Omada SDN access point od TP-Link może być zarządzany przez chmurę. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie i za pomocą jednego interfejsu całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami. Użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach.

Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link (https://www.tp-link.com/pl/business-networking/omada-sdn-access-point/eap610-outdoor/).

EAP610-Outdoor jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 5-letnią gwarancją.

***

TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami dla inteligentnego domu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.