Komunikaty PR

O maszyny rolnicze trzeba dbać przez cały rok

2020-09-04  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.04 MB )

Awaria czy uszkodzenie maszyny rolniczej zwłaszcza w trakcie sezonu zawsze wiąże się ze stratami finansowymi. Koszty naprawy, wstrzymanie prac rolnych – po zsumowaniu rolnik będzie na dużym minusie.

Aby każde urządzenie służyło przez lata i miało jak najmniej awarii trzeba o nie kompleksowo dbać. Jak to robić? Na to i inne pytania odpowie ekspert ze sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl

- Tak jak każde auto, również maszyna rolnicza wymaga przeglądu technicznego. Raz na jakiś czas powinien obejrzeć ją specjalista i ocenić, czy nie są potrzebne mniejsze lub większe naprawy – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl.

Niezależnie od regularnych przeglądów, każdy właściciel w ramach swoich możliwości powinien sam usuwać usterki, bo niepozorne zużycie najmniejszego elementu może być przyczyną poważnej awarii, a co gorsze stanowić zagrożenie bezpieczeństwa użytkownika i osób znajdujących się w pobliżu.

Wymiana części

Niestety usuwanie skutków awarii wiąże się z kosztami. Kiedy maszyna się zepsuje, nie warto szukać oszczędności kupując tańsze zamienniki.

- Nie warto tak postępować, ponieważ zaoszczędzi się kilka złotych, a po chwili okaże się, że maszyna kwalifikuje się do generalnego remontu – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl, który oferuje bogaty wybór części do ciągników i maszyn rolniczych.

W ofercie są części zamienne do wielu modeli kombajnów, części do Zetora, części do Ursusa, a także wielu maszyn rolniczych jak opryskiwacz, rozrzutnik, przetrząsacz czy prasa.

Filtry gwarancją pracy przez lata  

Dbając o maszynę rolniczą warto pamiętać o tym, że regularna wymiana filtrów wydłuża czas jej eksploatacji. Filtry chronią m.in.: układ wtryskowy, cylindry silnika, silnik, a także układ hydrauliczny. Naprawa tych układów może być bardzo kosztowna. W tym przypadku również warto postawić na filtry sprawdzonych marek, które znajdują się w ofercie sklepu TwojaZagroda.pl

Już po sezonie

Właściciele gospodarstw rolnych zazwyczaj maszyn używają w sezonie prac gospodarskich. Przeglądy techniczne wykonują tuż przed ich rozpoczęciem. A to błąd. Maszyny rolnicze potrzebują naszej uwagi niemal przez cały rok. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej przechowywać je pod dachem, by ograniczyć działanie korozji. Co ważne, po zakończeniu prac każda maszyna powinna zostać dokładnie umyta i wysuszona. Dobrze jest nasmarować łożyska i wyjąć akumulatory.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty Biuro prasowe
2025-03-12 | 06:00

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Resort rolnictwa zapowiedział kontynuację dofinansowywania ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od chorób zakaźnych, rozpoczętego w 2025 roku. Dopłata ponownie wyniesie 70
Rolnictwo Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
2024-12-17 | 14:00

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

Jedna z najnowocześniejszych instalacji rolniczych w kraju - magazyn zbożowy w Goli k. Gostynia w woj. wielkopolskim należący do gospodarstwa Top Farms Wielkopolska,
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.