Komunikaty PR

Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne"

2024-04-17  |  01:00

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - święto ustanowione w 1970 roku, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie problemów ochrony środowiska. W tym roku obchody skupiają się na haśle "Planeta kontra tworzywa sztuczne", podkreślając wagę walki z wszechobecnym plastikiem i zjawiskiem fast fashion.

Historia Dnia Ziemi

Pierwszy Dzień Ziemi zorganizowano w 1970 roku z inicjatywy Gaylorda Nelsona, senatora USA. Wówczas w Stanach Zjednoczonych na ulice wyszło 20 milionów ludzi, manifestując swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Już 20 lat później święto zostało oficjalnie ustanowione przez ONZ i zyskało globalny charakter. Obecnie Dzień Ziemi jest obchodzony w 193 krajach, jednocząc ludzi wokół wspólnego celu - ochrony naszej planety.

W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku. W 2023 roku święto odbyło się pod hasłem "Zainwestujmy w naszą planetę". Na całym świecie w okolicy 22 kwietnia organizowane są różnorodne wydarzenia, a w naszym kraju również możemy wziąć udział w licznych akcjach i inicjatywach.

Cel Dnia Ziemi

Głównym celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw proekologicznych i inspirowanie do działań na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia organizowane są różnorodne wydarzenia, takie jak: sprzątanie świata, koncerty, wystawy, konferencje. To doskonała okazja do:

  • Uświadomienia sobie problemów ochrony środowiska
  • Podniesienia świadomości społecznej na temat zagrożeń dla naszej planety
  • Zainspirowania do działań na rzecz ochrony środowiska
  • Wymiany informacji i doświadczeń w zakresie ochrony środowiska
  • Wspólnego świętowania piękna i różnorodności Ziemi

Dzień Ziemi 2024

W 2024 roku Dzień Ziemi obchodzimy pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne". Tegoroczne obchody skupiają się na trzech głównych wyzwaniach: ograniczeniu fast fashion, zebraniu poparcia dla Paktu Plastikowego ONZ oraz promocji Sprzątania Ziemi.

Jak obchodzić Dzień Ziemi?

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Istnieje wiele sposobów na to, by uczcić Dzień Ziemi i włączyć się w działania proekologiczne:

  • Ogranicz zakupy
  • Używaj ubrań i innych przedmiotów jak najdłużej
  • Oddawaj niepotrzebne rzeczy innym, a gdy nie nadają się do użycia - przekazuj je do recyklingu
  • Segreguj odpady
  • Oszczędzaj wodę i energię
  • Wybieraj komunikację miejską lub rower
  • Sadź drzewa, siej łąki kwietne
  • Wspieraj organizacje ekologiczne
  • Ucz się o ochronie środowiska i edukuj innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odpowiedzialnym korzystaniu z mody, gospodarce opartej na obiegu zamkniętym oraz o tym, w jaki sposób możesz przyczynić się do jej budowy, zachęcamy do pobrania darmowego e-booka.

Niech Twoje potrzeby kształtują politykę marek modowych, a nie odwrotnie!Zapraszamy do pobrania naszego nowego, darmowego ebooka - glosariusza “ABC obiegu wtórnego w modzie”.

EBOOK DO POBRANIA

https://www.wtorpol.com.pl/aktualnosci/specjalny-e-book-abc-obiegu-wtornego-w-modzie/

Budowa gospodarki opartej na obiegu zamkniętym jest możliwa tylko pod warunkiem współdziałania konsumentów, prawodawców oraz biznesu. Przemysł mody, to branża skierowana głównie do indywidualnego konsumenta, czyli do każdego z nas. Dlatego to właśnie nasze jednostkowe wybory mają na nią ogromny wpływ.  

Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Działając wspólnie, możemy wiele zdziałać!

Więcej informacji: www.ecotextil.pl i earthday.org

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

2 lipca Komisja Europejska zaproponowała redukcję emisji gazów cieplarnianych o 90 % do 2040 roku (w stosunku do 1990 r.). Taki cel ma wejść do Prawa Klimatycznego Unii
Ochrona środowiska Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Ochrona środowiska „Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
2025-05-23 | 13:00

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol

Trwa dyskusja nad kwestiami związanymi z gospodarką odpadami opakowaniowymi, w tym nad przyszłym systemem Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. Cały czas mamy do czynienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Prawo

Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.