Komunikaty PR

Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne"

2024-04-17  |  01:00

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - święto ustanowione w 1970 roku, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie problemów ochrony środowiska. W tym roku obchody skupiają się na haśle "Planeta kontra tworzywa sztuczne", podkreślając wagę walki z wszechobecnym plastikiem i zjawiskiem fast fashion.

Historia Dnia Ziemi

Pierwszy Dzień Ziemi zorganizowano w 1970 roku z inicjatywy Gaylorda Nelsona, senatora USA. Wówczas w Stanach Zjednoczonych na ulice wyszło 20 milionów ludzi, manifestując swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Już 20 lat później święto zostało oficjalnie ustanowione przez ONZ i zyskało globalny charakter. Obecnie Dzień Ziemi jest obchodzony w 193 krajach, jednocząc ludzi wokół wspólnego celu - ochrony naszej planety.

W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku. W 2023 roku święto odbyło się pod hasłem "Zainwestujmy w naszą planetę". Na całym świecie w okolicy 22 kwietnia organizowane są różnorodne wydarzenia, a w naszym kraju również możemy wziąć udział w licznych akcjach i inicjatywach.

Cel Dnia Ziemi

Głównym celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw proekologicznych i inspirowanie do działań na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia organizowane są różnorodne wydarzenia, takie jak: sprzątanie świata, koncerty, wystawy, konferencje. To doskonała okazja do:

  • Uświadomienia sobie problemów ochrony środowiska
  • Podniesienia świadomości społecznej na temat zagrożeń dla naszej planety
  • Zainspirowania do działań na rzecz ochrony środowiska
  • Wymiany informacji i doświadczeń w zakresie ochrony środowiska
  • Wspólnego świętowania piękna i różnorodności Ziemi

Dzień Ziemi 2024

W 2024 roku Dzień Ziemi obchodzimy pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne". Tegoroczne obchody skupiają się na trzech głównych wyzwaniach: ograniczeniu fast fashion, zebraniu poparcia dla Paktu Plastikowego ONZ oraz promocji Sprzątania Ziemi.

Jak obchodzić Dzień Ziemi?

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Istnieje wiele sposobów na to, by uczcić Dzień Ziemi i włączyć się w działania proekologiczne:

  • Ogranicz zakupy
  • Używaj ubrań i innych przedmiotów jak najdłużej
  • Oddawaj niepotrzebne rzeczy innym, a gdy nie nadają się do użycia - przekazuj je do recyklingu
  • Segreguj odpady
  • Oszczędzaj wodę i energię
  • Wybieraj komunikację miejską lub rower
  • Sadź drzewa, siej łąki kwietne
  • Wspieraj organizacje ekologiczne
  • Ucz się o ochronie środowiska i edukuj innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odpowiedzialnym korzystaniu z mody, gospodarce opartej na obiegu zamkniętym oraz o tym, w jaki sposób możesz przyczynić się do jej budowy, zachęcamy do pobrania darmowego e-booka.

Niech Twoje potrzeby kształtują politykę marek modowych, a nie odwrotnie!Zapraszamy do pobrania naszego nowego, darmowego ebooka - glosariusza “ABC obiegu wtórnego w modzie”.

EBOOK DO POBRANIA

https://www.wtorpol.com.pl/aktualnosci/specjalny-e-book-abc-obiegu-wtornego-w-modzie/

Budowa gospodarki opartej na obiegu zamkniętym jest możliwa tylko pod warunkiem współdziałania konsumentów, prawodawców oraz biznesu. Przemysł mody, to branża skierowana głównie do indywidualnego konsumenta, czyli do każdego z nas. Dlatego to właśnie nasze jednostkowe wybory mają na nią ogromny wpływ.  

Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Działając wspólnie, możemy wiele zdziałać!

Więcej informacji: www.ecotextil.pl i earthday.org

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.