Firma STILL uzyskała certyfikat EcoVadis Platinum 2024
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Kolejny raz z rzędu firma STILL otrzymała certyfikat zrównoważonego rozwoju EcoVadis na poziomie Platinum. Oznacza to, że pod kątem sustainability przedsiębiorstwo plasuje się wśród 1% najlepszych podmiotów.
EcoVadis to renomowana, niezależna agencja ratingowa, oceniająca zgłaszające się do niej firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju na czterech wymiarach: „Etyka”, „Praca i prawa człowieka”, „Środowisko” i „Zrównoważone zaopatrzenie”. W styczniu 2024 r. firma STILL uzyskała w sumie 81 na 100 możliwych punktów, co plasuje ją wśród 1% najwyżej ocenionych firm i uprawnia do posługiwania się certyfikatem na poziomie Platinum. – Czynimy w STILL wysiłki, by intralogistyka była wydajna i odpowiadała na wyzwania przyszłości. Dążymy do tego celu wieloma ścieżkami – mówi dr Florian Heydenreich, Executive Vice President Sales & Service STILL EMEA. – Jak dowodzą wyniki audytu EcoVadis, pozytywnie wyróżniamy się na tle europejskiej średniej we wszystkich kategoriach zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się z kolejnego potwierdzenia, że nasza strategia sustainability jest skuteczna – komentuje.
Firma STILL szczególnie dobrze wypadła w kategoriach „Środowisko” oraz „Praca i prawa człowieka", zdobywając w nich prawie dwa razy więcej punktów niż średnia wartość dla badanych firm. Względem poprzedniego badania przedsiębiorstwu udało się poprawić także wynik w zakresie „Etyki” i „Zrównoważonego zaopatrzenia”. – Pozytywna ocena we wszystkich branych pod uwagę obszarach jest znakiem, że nasze kompleksowe systemy zarządzania są tak samo skuteczne, jak nasze liczne kampanie w zakresie ochrony środowiska, recyklingu, utylizacji odpadów oraz postępowania z substancjami niebezpiecznymi i ich redukcji – dodaje Executive Vice President Sales & Service STILL EMEA. Nowością w działaniach EcoVadis jest zobowiązanie się do posadzenie drzewa za każdą opublikowaną w tym roku kartę wyników. Firma STILL włączyła się w tę akcję, deklarując sfinansowanie dodatkowej sadzonki za każdy otrzymany od Agencji certyfikat. – To widoczny, symboliczny sposób zaznaczenia zaangażowania naszej firmy w zarządzanie zrównoważonym rozwojem – konkluduje Heydenreich.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.