Firma STILL uzyskała certyfikat EcoVadis Platinum 2024
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Kolejny raz z rzędu firma STILL otrzymała certyfikat zrównoważonego rozwoju EcoVadis na poziomie Platinum. Oznacza to, że pod kątem sustainability przedsiębiorstwo plasuje się wśród 1% najlepszych podmiotów.
EcoVadis to renomowana, niezależna agencja ratingowa, oceniająca zgłaszające się do niej firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju na czterech wymiarach: „Etyka”, „Praca i prawa człowieka”, „Środowisko” i „Zrównoważone zaopatrzenie”. W styczniu 2024 r. firma STILL uzyskała w sumie 81 na 100 możliwych punktów, co plasuje ją wśród 1% najwyżej ocenionych firm i uprawnia do posługiwania się certyfikatem na poziomie Platinum. – Czynimy w STILL wysiłki, by intralogistyka była wydajna i odpowiadała na wyzwania przyszłości. Dążymy do tego celu wieloma ścieżkami – mówi dr Florian Heydenreich, Executive Vice President Sales & Service STILL EMEA. – Jak dowodzą wyniki audytu EcoVadis, pozytywnie wyróżniamy się na tle europejskiej średniej we wszystkich kategoriach zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się z kolejnego potwierdzenia, że nasza strategia sustainability jest skuteczna – komentuje.
Firma STILL szczególnie dobrze wypadła w kategoriach „Środowisko” oraz „Praca i prawa człowieka", zdobywając w nich prawie dwa razy więcej punktów niż średnia wartość dla badanych firm. Względem poprzedniego badania przedsiębiorstwu udało się poprawić także wynik w zakresie „Etyki” i „Zrównoważonego zaopatrzenia”. – Pozytywna ocena we wszystkich branych pod uwagę obszarach jest znakiem, że nasze kompleksowe systemy zarządzania są tak samo skuteczne, jak nasze liczne kampanie w zakresie ochrony środowiska, recyklingu, utylizacji odpadów oraz postępowania z substancjami niebezpiecznymi i ich redukcji – dodaje Executive Vice President Sales & Service STILL EMEA. Nowością w działaniach EcoVadis jest zobowiązanie się do posadzenie drzewa za każdą opublikowaną w tym roku kartę wyników. Firma STILL włączyła się w tę akcję, deklarując sfinansowanie dodatkowej sadzonki za każdy otrzymany od Agencji certyfikat. – To widoczny, symboliczny sposób zaznaczenia zaangażowania naszej firmy w zarządzanie zrównoważonym rozwojem – konkluduje Heydenreich.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.