OKAM promuje lokalnych artystów na terenie F.S.O. PARK
OKAM został organizatorem oraz mecenasem wystawy rysunku Tymona Wodnickiego z cyklu “Never ending drawing”. Ekspozycja potrwa od 14 grudnia br. do 5 stycznia 2024 r. i do obejrzenia będzie w Budynku Bramy Głównej F.S.O. PARK przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18:00. Inauguracji wystawy towarzyszyć będzie występ akustyczny Miss Ann.
Tymon Wodnicki to znany stołeczny artysta z Pragi. Z wykształcenia jest rzeźbiarzem i rysownikiem, ale zajmuje się również grafiką, malarstwem oraz muzyką. Jest Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od lat czerpie ze świata fantastyki i komiksu, kreuje m.in. portrety znanych osób, a oprócz wielkoformatowych rysunków tworzy też małe formy. Jego pracownia mieści się na Pradze Północ.
Cieszymy się, że możemy wspierać utalentowanych, wyjątkowych artystów, takich jak Tymon Wodnicki, który tworzy z wielką kreatywnością i oryginalnością, gromadząc wokół siebie ogromną społeczność, w szczególności młodych osób otwartych na nowoczesne formy artystyczne. Dodatkowo na co dzień związany jest z Pragą Północ, gdzie powstaje nasza największa w historii inwestycja - F.S.O. PARK. Ten projekt będzie miejscem przede wszystkim do życia w pełni, które koncentrować się będzie również na promowaniu aktywności kulturowych, w tym lokalnych twórców - mówi Anna Watkowska, Członkini Zarządu OKAM City i Liderka Projektu F.S.O. PARK.
Wernisaż uświetni występ Anny Watkowskiej, prywatnie wokalistki oraz autorki tekstów i muzyki, występującej na scenie pod pseudonimem Miss Ann.
Wystawa na terenie F.S.O. PARK będzie czynna od 14 grudnia 2023 r. do 5 stycznia 2024 r., od poniedziałku do czwartku, w godzinach 16:00-18:00.
Partnerami wystawy są Atelier Judith Gallery oraz firma REDIRECTED.
Inwestycja F.S.O. PARK realizowana będzie przez OKAM przez ok. 25 lat, na działce o wielkości 62 ha zlokalizowanej na Pradze Północ w Warszawie. We wrześniu br. firma wraz z partnerami ogłosiła Master Plan dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, uwzględniającego nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz zrównoważony rozwój. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, kulturową, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park, zastosowany zostanie również szereg rozwiązań ekologicznych.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.