OKAM ROZBUDOWUJE INWESTYCJĘ BOHEMA - STREFA PRAGA
Pozwolenie na budowę wydane zostało dla Etapów D i E inwestycji BOHEMA – Strefa Praga: nowych budynków mieszkalno-usługowych i biurowych, które zbudowane zostaną od podstaw. OKAM otrzymał także prawomocne pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznego kompleksu w ramach Etapów D i E inwestycji składających się z budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni, Budynku Elektryka a także rewitalizacji Budynku Zarządu Fabryki. W części rewitalizowanej powstaną lokale mieszkaniowe / lofty w 100-letnich przestrzeniach, a także atrakcyjne powierzchnie komercyjne. W ten sposób OKAM zamknie całość projektu BOHEMA - Strefa Praga od strony metra Szwedzka.
- Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę nowych budynków w kolejnych etapach naszej sztandarowej warszawskiej inwestycji oraz prawomocnego pozwolenia zamiennego dotyczącego rewitalizacji zabytkowych budynków, to dla nas kolejny krok naprzód. Otwiera nam drogę do dalszej realizacji tego wyjątkowego, ze względu na swój historyczny charakter, projektu, jakim jest BOHEMA - Strefa Praga. Liczymy, że we współpracy z partnerami uda się sprawnie zrealizować tę część przedsięwzięcia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych Etapów A, B i C. Dzięki budowie nowych obiektów i rewitalizacji przestrzeni historycznych domkniemy praktycznie całą inwestycję od strony Metra Szwedzka. Mamy nadzieję, że to, co zaoferujemy Klientom, spotka się z dużym zainteresowaniem, zapewniając im oczekiwany komfort życia. Ta część BOHEMY będzie naprawdę wyjątkowa - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM.
Pozwolenia wydano dla działki o powierzchni 1,76 ha. W ramach tej części inwestycji zaplanowano wybudowanie 371 mieszkań oraz podziemnego parkingu z 530 miejscami postojowymi. W części budynków znajdzie się również przestrzeń komercyjna.
W ramach etapu D i E powstaną cztery całkowicie nowe, budowane od podstaw budynki mieszkalne (B2, B3, C2, C3) oraz biurowy (E), wszystkie z częścią parterową przeznaczoną na handel i usługi. Przeprowadzona zostanie również rewitalizacja budynku Zarządu Fabryki, który zostanie zintegrowany z nowoczesnym budynkiem D – obiekt w większości posiadać będzie funkcję biurową. W etapie E również w wyniku rewitalizacji zabudowań historycznych: budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni oraz Budynku Elektryka, powstanie ok. 200 loftów a także przestrzeń komercyjna na poziomie parteru.
BOHEMA - Strefa Praga to wyjątkowy projekt, który wyróżnia się na urbanistycznej mapie Warszawy. Jego kluczowym atutem jest mariaż nowoczesnego designu nowo powstających zabudowań z industrialnym charakterem istniejącej już zabudowy. Stąd lokale mieszkalne, handlowo-usługowe i biurowe umiejscowione w ponad 100-letnich budynkach, utrzymane będą w industrialnej stylistyce. W oryginalnym budynku Produkcyjnym i Magazynie Centralnym liczącym ponad wiek, powstaną unikatowe na skalę stolicy lofty - o wysokości do 3,60 m. Poddany rewitalizacji Budynek Zarządu Fabryki z dobudowanymi szklanymi skrzydłami bocznymi przeznaczony zostanie na biura.
Niewątpliwy walor stanowić będzie zamknięty dziedziniec ze strefą wypoczynkowo-rekreacyjną, który znajdzie się pomiędzy nowo wybudowanymi budynkami mieszkalnymi. Część lokali usługowych idealnie nadaje się pod restauracje z ogródkami, a pomiędzy budynkami zaplanowano pasaż spacerowy z lokalami z przeznaczeniem pod sklepy i punkty usługowe. Pasaż będzie prowadził do głównego placu znajdującego się przy Kominie - centralnego miejsca rekreacji i rozrywki dla mieszkańców oraz usługobiorców. Całości dopełni starannie zaprojektowana zieleń łącząca zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie nowe i historyczne budynki. Wyjątkowym udogodnieniem będzie możliwość bezpośredniego przejścia z Metra Szwedzka do wnętrza BOHEMY przez Budynek Produkcyjny.
Rozpoczęcie realizacji Etapów D i E kompleksu BOHEMA planowane jest jeszcze w bieżącym kwartale roku, a zakończenie na III kwartał 2024 roku. Rewitalizując budynki historyczne oraz stawiając nowoczesne zabudowania mieszkaniowe i usługowo-handlowo-biurowe, OKAM sfinalizuje inwestycję BOHEMA - Strefa Praga od strony Metra.
OKAM odnotował sukces w stuprocentowej sprzedaży mieszkań w ramach Etapu A, a także jest na końcówce sprzedaży mieszkań w etapie C. Łącznie do nabywców trafiło ok. 580 lokali. W ramach etapu A – 303 mieszkania (oddane do użytkowania w 2021 roku), zaś z etapu C - ok. 280 mieszkań (zostaną oddane do użytkowania w IV kwartale 2022 roku).

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.