Komunikaty PR

OKAM z pozwoleniem na budowę CITYFLOW w Warszawie

2022-08-26  |  11:00
Biuro prasowe

OKAM Capital otrzymał prawomocne pozwolenie na realizację inwestycji CITYFLOW. Projekt realizowany będzie na terenie warszawskiej dzielnicy Wola, przy ul. Redutowej 9. Powstanie tam wyjątkowe osiedle mieszkaniowe, z ok. 750 przestronnymi i komfortowymi mieszkaniami, w otoczeniu zieleni i strefy aktywności dla mieszkańców. CITYFLOW zostanie zrealizowane na działce, której ok. 40% będzie powierzchnią biologicznie czynną. Ogród warzywny, amfiteatr, strefa relaksu z leżakami i hamakami, przestrzeń dla czworonogów czy klub mieszkańca - to tylko niektóre z atutów projektu. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w IV kwartale 2022 r. 

Warszawski rynek mieszkaniowy potrzebuje kolejnych wartościowych projektów. Mając na uwadze ograniczoną dostępność pod inwestycje centralnych działek w stolicy, a także fakt, że popyt wciąż przewyższa podaż, tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować nabywcom CITYFLOW ciekawą przestrzeń do życia pełną piersią, w dzielnicy, która w ostatnich latach mocno się przeobraża. Jest dla nas także niezwykle ważne, że dołożymy swoją cegiełkę do dynamicznej transformacji Woli – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

Na całość inwestycji składać się będzie docelowo 743 mieszkań, o wysokości do 2,8 m, w 4 budynkach, od 4 do 8 pięter. W ramach etapu I powstaną dwa 8-piętrowe budynki z 334 mieszkaniami o metrażach od 29 do 193 mkw, w tym na ostatnich kondygnacjach również penthouse'y z tarasami na dachu, a także lokal z przeznaczeniem pod strefę mieszkańca na parterze. Pozostałe mieszkania wzbogacone będą o przestronne balkony i ogródki. W garażu podziemnym przewidziano ponad 926 miejsc postojowych, a także niemal 300 komórek lokatorskich. Na terenie inwestycji znajdzie się również miejsce na stojaki rowerowe.  


CITYFLOW to coś więcej niż miejsce do mieszkania 

Niezwykłym atutem tego projektu będzie jego otoczenie wyznaczone przez strefy zieleni. Inwestycja CITYFLOW otoczona będzie nie tylko przez sąsiadujące z nią zewnętrzne parki i skwery. Zostanie także wypełniona przez wewnętrzne pasy zieleni, z centralnym placem z fontanną, dzięki czemu mieszkańcy będą mieć na wyciągnięcie ręki stały kontakt z naturą. Projekt przewiduje również powstanie specjalnej strefy aktywności, relaksu i spotkań, w której każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Na terenie kompleksu mieszkaniowego do wspólnego użytkowania powstanie ogródek warzywny, zaciszna enklawa z leżakami i hamakami, amfiteatr oraz plac z mgłą wodną, plac zabaw czy część przeznaczona dla miłośników street workoutu; znajdzie się tu również teren rekreacyjny dla zwierząt.  

CITYFLOW to nie będzie zwyczajne miejsce do mieszkania, a wyjątkowa przestrzeń do życia. Połączy korzyści wynikające z życia w aglomeracji zaledwie w kilka minut od miejsca zamieszkania z możliwością przebywania i odpoczynku w zaciszu, na łonie natury, czego tak wiele osób obecnie poszukuje. Mieszkając tu będzie można doświadczyć i poczuć „flow” wyjątkowego „miasta”. Nie wiem czy znam drugi taki projekt mieszkaniowy, w którym do wspólnego użytkowania udostępniony będzie ogródek warzywny, strefa relaksu z hamakami i amfiteatr przeznaczony na różnego rodzaju wydarzenia - dodaje Marcin Michalec. 

W ramach realizowanej od 2018 r. Nowej Polityki Jakości OKAM, także projekt CITYFLOW zaopatrzony będzie w liczne rozwiązania prośrodowiskowe oraz podnoszące komfort życia jego mieszkańców. Wśród udogodnień znajdą się m.in.: oczyszczacze powietrza i podzlewowe filtry do wody w każdym mieszkaniu, bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, punkty ładowania urządzeń mobilnych, panele fotowoltaiczne na budynkach, stacja do serwisu rowerów czy klub mieszkańca z przeznaczeniem pod wspólne aktywności mieszkańców. 

Dodatkowym atutem projektu jest bliskość centrum stolicy (zaledwie w kilka minut), z wygodnym dojazdem zarówno autem, jak i komunikacją miejską (okoliczne przystanki tramwajowe i autobusowe, powstające w dzielnicy stacje metra). W sąsiedztwie dobrze rozwinięta jest również infrastruktura usługowa i jednostki publiczne, znajdują się tu placówki edukacyjne, a także sklepy czy restauracje. 

Autorem koncepcji architektonicznej CITYFLOW jest pracownia Dedeco. 

W ramach rozpoczętej przedsprzedaży, zakupionych zostało już ponad 25% mieszkań w etapie I. Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach tej fazy planowane jest IV kwartale 2022 r., zaś ich zakończenie w IV kwartale 2024 r.. 

Aktualnie OKAM realizuje w Warszawie także inwestycję CENTRAL HOUSE – na Mokotowie oraz BOHEMA - Strefa Praga na Pradze Północ. Przed OKAM także wielowymiarowy, rozłożony w czasie projekt na Żeraniu w ramach zakupionych w 2021 r. 62 hektarów.   

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.