Olga Melihov będzie wspierać ekspansję MLP Group w Rumunii
MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, wzmacnia swój zespół w Rumunii. We wrześniu Olga Melihov objęła stanowisko Country Head Romania i będzie odpowiadać za rozwój nowych projektów magazynowo-logistycznych w tym kraju.
Olga Melihov jest doświadczonym menedżerem z blisko 20-letnim doświadczeniem w sektorze nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2007 roku zarządza firmą IB Consulting. W trakcie kariery zawodowej była zatrudniona w firmię E-INFRA Romania, stała na czele BNP Real Estate Romania jako Country Manager, pracowała również jako International Development Manager w firmie deweloperskiej Mayland Real Estate Poland, gdzie odpowiadała za rozwój, komunikację i działania marketingowe firmy w Polsce i Rumunii. Jest absolwentką Uniwersytetu w Bukareszcie oraz studiów podyplomowych Real Estate Professional Executive Programme organizowanych przez Solvay Brussels School of Economics & Management i Polską Radę Centrów Handlowych. Ukończyła też studia MBA na Tiffin University w USA. Poza ojczystym językiem rumuńskim mówi także biegle po angielsku, rosyjsku i francusku..
Oprócz rynku polskiego, niemieckiego i austriackiego MLP Group działa także w Rumunii, gdzie realizowany jest nowoczesny kompleks magazynowy MLP Bucharest Park West. Jego docelowa powierzchnia wynosi 99 tys. m2. Centrum logistyczne zlokalizowane jest w kluczowym regionie kraju, zaledwie 15 km od stolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dzięki czemu cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Ponad 22 tys. m kw. powierzchni wchodzącej w skład I etap projektu zostało już zrealizowane i w 100% wynajęte. Kolejne etapy są w przygotowaniu.
- Rumunia to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków magazynowych w Europie Wschodniej. W tym 20-milionowym kraju znajduje się obecnie tylko ok. 6 mln m kw. magazynów. Dla porównania, w dwukrotnie ludniejszej Polsce mamy już 25 mln m kw. Rumuński rynek otrząsnął się już ze skutków pandemii i obserwujemy na nim duży wzrost popytu na powierzchnie magazynowe, szczególnie ze strony najemców z sektora handlu detalicznego oraz e-commerce. Dlatego też zdecydowaliśmy o powierzeniu sterów nad naszym oddziałem w tym kraju Oldze, która dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu i wiedzy znakomicie zna lokalne uwarunkowania biznesowe i będzie w stanie pomóc nam nie tylko przy dalszej komercjalizacji MLP Bucharest Park West, ale również przy realizacji nowych projektów w przyszłości - powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.