Komunikaty PR

Olympus prezentuje nowe zestawy z aparatem OM-D E-M5 Mark III

2020-05-19  |  11:00
Biuro prasowe

Marka Olympus z myślą o miłośnikach fotografii i producentach filmów prezentuje dwa nowe zestawy. OM-D E-M5 Mark III w pakiecie z najmniejszym na świecie standardowym obiektywem zoom M.Zuiko Digital ED 12‑45 mm F4 PRO oraz OM-D E-M5 Mark III z rejestratorem audio LS-P4. Produkty dla entuzjastów robienia profesjonalnych zdjęć oraz vlogerów, producentów filmów i YouTuberów są już dostępne w sprzedaży.

W połowie maja rodzina Olympus powiększyła się o kolejne dwa pakiety. Pierwszy z nich - OM-D E-M5 Mark III z obiektywem zoom M.Zuiko Digital ED 12‑45 mm F4 PRO to propozycja kierowana do entuzjastów fotografii, którzy cenią sobie wytrzymały i lekki (580 gram) sprzęt oraz wysoką jakość zdjęć. Drugi zestaw powstał z myślą o producentach filmowych oraz twórcach internetowych nagrywających materiały wideo. W jego skład wchodzi m.in. aparat OM-D E-M5 Mark III oraz rejestrator dźwięku LS-P4 wyposażony w funkcję “Klapsa Filmowego”.

Zestaw filmowy OM-D 
Każdy twórca wideo zdaje sobie sprawę, jak ważny dla efektów jego pracy jest dźwięk. Olympus LS-P4 wchodzący w skład pakietu dla filmowców umożliwia rejestrowanie dźwięku w jakości Hi-Res, czyli wyższej od tej, którą oferują płyty CD - będące przez kilkadziesiąt lat wzorcem jakości w świecie audio. LS-P4 rejestruje pasma w zakresie od 20 Hz do 20 kHz, zapewniając przy tym bogaty dźwięk stereo. Zestaw filmowy tworzy również kompaktowy i wytrzymały aparat OM-D E-M5 Mark III. Zarówno producenci wideo, jak i YouTuberzy powinni docenić niewielką wagę tego modelu oraz możliwość korzystania z niego nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Pakiet oparty o uniwersalny aparat z wydajnym autofokusem, skuteczną stabilizacją obrazu oraz funkcjami “OM-D Movie” daje kreatywnym twórcom wideo dodatkowe możliwości. To w połączeniu z szerokokątnym obiektywem M.Zuiko Digital ED 12 mm F2.0 oraz rejestratorem liniowym LS-P4 z pewnością ułatwi pracę filmowców.

OM-D E-M5 Mark III +  M.Zuiko Digital ED 12‑45mm F4 PRO
Powodów do narzekań nie powinni mieć miłośnicy profesjonalnej fotografii, bo również w ich kierunku marka Olympus robi ukłon. Nowy zestaw dla zaawansowanych fotografów składa się z aparatu OM-D E-M5 Mark III, który gwarantuje optyczną stabilizację obrazu do 7,5 EV (Sync IS) dostępną w obiektywach kompatybilnych z tym modelem. Ponadto, aparat ma również wbudowaną stabilizację, która w połączeniu z dowolnym obiektywem systemu Mikro Cztery Trzecie gwarantuje do 7,0 EV (bez Sync IS). W skład pakietu wchodzi także kompaktowy, lekki i odporny na warunki atmosferyczne obiektyw M.Zuiko Digital ED 12‑45mm F4 PRO, który cechuje się doskonałą jakością optyczną w szerokim zakresie ogniskowych. Obiektyw zapewnia ostry obraz na całej powierzchni kadru, aż do samych krawędzi. To najbardziej kompaktowy produkt w swojej klasie.

Warto dodać, że aparat OM-D E-M5 Mark III będący fundamentem nowych zestawów Olympus wyróżnia wytrzymały i uszczelniony korpus, dzięki któremu aparat jest odporny na pył, mróz i zachlapania. Bezlusterkowiec został również wyposażony w matrycę 20,4 MP Live MOS, szybki procesor obrazu TruePic VIII (stosowany w OM-D E-M1 Mark II) oraz wbudowany 5-osiowy system stabilizacji obrazu.

Dostępność i ceny
Nowy zestaw OM-D E-M5 Mark III + M.Zuiko Digital ED 12‑45mm F4 PRO dostępny jest od połowy maja w cenie 7 190 zł.  Natomiast pakiet filmowy OM-D dostępny jest w cenie 8 990 zł. Wchodzący w skład zestawu aparat OM-D i obiektyw M.Zuiko objęte są dodatkową, sześciomiesięczną gwarancją po rejestracji na platformie http://my.olympus.eu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.