Komunikaty PR

OnRobot Expo poświęcone automatyzacji współpracującej

2020-11-20  |  15:15
Biuro prasowe
Do pobrania OnRobot ( 0.74 MB )

 

Ruszyła rejestracja na targi OnRobot Expo – prezentacje na żywo i interaktywne panele dyskusyjne na temat aplikacji współpracujących. Wydarzenie w formie online odbędzie się w dniach 2–3 grudnia i obejmie strefy czasowe Europy, obu Ameryk oraz regionu Azji i Pacyfiku.

 

Warszawa, 17 listopada 2020 r.: OnRobot uruchomił rejestrację na OnRobot Expo – globalne, interaktywne wydarzenie poświęcone robotyce – ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji i aplikacji współpracujących. OnRobot Expo odbędzie się online w dniach 2–3 grudnia. Podczas targów wystąpi między innymi Camilo Buscaron, szef działu Cloud Robotics Open Source Technology & Strategy w Amazon Web Service. Odbędzie się również panel dyskusyjny na temat automatyzacji współpracującej, w którym udział weźmie inwestor i twórca programu telewizyjnego Shark Tank, Mark Cuban. W agendzie jest także wystąpienie Sue Keay, prezes Queensland AI Hub.

 

Dzięki transmisji online do krajów Europy, obu Ameryk i regionu Azji i Pacyfiku uczestnicy OnRobot Expo będą mogli obejrzeć 30-minutowe prezentacje prowadzone przez ekspertów na różnorodne tematy: od lean manufacturing i aplikacji współpracujących w procesach pakowania, po szybki załadunek maszyn CNC oraz obniżenie barier w zakresie wdrażania systemów wizyjnych. Pełna agenda i rejestracja znajdują się na stronie: https://expo.onrobot.com/

 

Sesje szkoleniowe na temat najpopularniejszych aplikacji

Opracowane z myślą o wsparciu małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, podczas OnRobot Expo zaprezentowane zostaną kompletne materiały demonstracyjne pokazujące zastosowanie poszczególnych rozwiązań ze stale poszerzającej się gamy OnRobot – od chwytaków po narzędzia do szlifowania. Sesje szkoleniowe pozwolą uczestnikom poznać łatwe sposoby wdrożenia i maksymalizowania wartości stanowiska zrobotyzowanego. Szczególną uwagę eksperci poświęcą aplikacjom współpracującym w obszarze obsługi elementów metalowych i obróbki metali oraz pakowania, przetwarzania żywności, obróbki tworzyw sztucznych, a także w farmaceutyce i logistyce.

 

„Poważne wyzwania 2020 roku skłoniły wielu producentów, małych i dużych, do wdrażania aplikacji współpracujących celem zachowania konkurencyjności i zbudowania odporności na różne czynniki. Podjęliśmy decyzję o organizacji OnRobot Expo, by producenci mogli lepiej poznać zagadnienia aplikacji współpracujących i automatyzacji dzięki wiedzy ekspertów działających w branży i autorytetów z kręgów biznesowych i akademickich” – mówi Enrico Krog Iversen.

 

Wyjątkowa szansa zdobycia cennej wiedzy

Uczestnicy targów będą także mieli możliwość zapoznania się z gamą narzędzi i komponentów OnRobot za pośrednictwem unikalnego, interaktywnego, cyfrowego środowiska, które stworzono z myślą o tym wydarzeniu. Cała platforma OnRobot Expo będzie dostępna w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, japońskim, koreańskim i chińskim.

 

„Aplikacje współpracujące umożliwiają firmom zabezpieczenie swojej działalności na przyszłość. OnRobot Expo to wyjątkowa okazja, dzięki której producenci mogą spotkać się z ekspertami ds. produktów i dokładnie poznać możliwości elastycznych, łatwych w użyciu rozwiązań z zakresu automatyzacji” – dodaje Enrico Krog Iversen.

 

Wystąpienia prelegentów i praktyczne porady

Camilo Buscaron – w swoim wystąpieniu na temat opracowywania, testowania i wdrażania robotów przez Amazon – omówi wykorzystanie rozwiązań opartych o chmurę w upraszczaniu projektowania i wdrażania aplikacji zrobotyzowanych. Przedstawi także zagadnienia związane z Robot Operating System (ROS) i AWS RoboMaker – usługę w chmurze, która pomaga klientom projektować aplikacje robotyczne, zarządzać nimi, a także tworzyć symulacje z ich udziałem.

 

Uczestnicy OnRobot Expo będą mogli także obejrzeć nagranie panelu dyskusyjnego, podczas którego przedsiębiorca inwestujący w robotykę, Mark Cuban, wraz z prezesem OnRobot, Enrico Krogiem Iversenem, i prezesem Hirebotics, Robem Goldiezem, omawiają znaczenie aplikacji współpracujących dla przyszłości produkcji w małych i średnich przedsiębiorstwach.

 

Sesja specjalistyczna obejmie między innymi wystąpienie „Fat Profits with LEAN Manufacturing”, w którym dyrektor generalny Technicon, Casper Hansen, omówi podstawy działania rozwiązań z zakresu automatyzacji metodą LEAN i korzyści płynące z ich wdrożenia. Przedstawiciel Plus Pack poprowadzi szkolenie „Plus Pack, OnRobot & Worker-Friendly Automation”, w trakcie którego podzieli się doświadczeniami z pracy z chwytakami OnRobot, na które firma zdecydowała się, aby podnieść efektywność wysoko zróżnicowanej i niskonakładowej produkcji na liniach do pakowania żywności oraz odciążyć pracowników od powtarzalnych i nieergonomicznych zadań ręcznego pakowania.

 

„OnRobot Expo dostarczy każdemu uczestnikowi potężną dawkę przydatnych informacji niezależnie od tego, czy dana osoba to ekspert w dziedzinie robotyki przemysłowej, który szuka sposobów optymalizacji istniejącej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej, czy reprezentuje małą firmę produkcyjną badającą dopiero możliwości automatyzacji opartej na aplikacjach współpracujących. Zaproszony zespół prelegentów omówi także podstawowe tematy biznesowe, takie jak zwrot z inwestycji, sposoby reagowania na zmieniające się wymagania rynku oraz przygotowania się na zmiany, które w produkcji dopiero nadejdą” – dodaje Enrico Krog Iversen.

 

Wszystkie informacje o OnRobot Expo znajdują się na stronie: https://expo.onrobot.com/

 

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, szlifierki oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: https://onrobot.com/pl

 

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Przedświąteczny czas w Tesco - jeszcze więcej atrakcyjnych ofert Biuro prasowe
2020-12-03 | 15:30

Przedświąteczny czas w Tesco - jeszcze więcej atrakcyjnych ofert

W okresie poprzedzającym Święta Tesco przygotowało dla swoich klientów wiele atrakcyjnych ofert i promocji, które pomogą zadbać o wyjątkową atmosferę w polskich domach. To
Przemysł Tokai COBEX Polska stawia na czyste powietrze.
2020-11-27 | 13:40

Tokai COBEX Polska stawia na czyste powietrze.

Pod koniec tego roku uruchomiona zostanie nowoczesna Instalacja Oczyszczania Gazów z procesu kalcynacji. Inwestycja powstaje na terenie zakładu Tokai COBEX Polska w Nowym Sączu. Jej celem
Przemysł Najwięksi aktorzy o przyszłości wody na świecie
2020-11-26 | 15:00

Najwięksi aktorzy o przyszłości wody na świecie

„Wspaniały błękitny świat: Jak rozwiązać kryzys wodny”    Film dokumentalny „Brave Blue World”, przez który widza przeprowadza kojący głos Liama

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Handel

Technologiczna rewolucja w handlu przyspieszyła dzięki pandemii. Skanowanie i płatności w aplikacji mobilnej mają zwiększyć bezpieczeństwo zakupów [DEPESZA]

Pandemia sprawiła, że podczas zakupów przykładamy większą wagę do własnego bezpieczeństwa i zachowywania dystansu. Choć w rekordowym tempie rośnie rynek e-commerce, Polacy wciąż kupują także w sklepach stacjonarnych, które w dobie koronawirusa zaczęły zbroić się w nowe technologie. Sieci handlowe wprowadzają rozwiązania, które pomagają zachować dystans i zwiększają bezpieczeństwo, takie jak np. mobilne kasy samoobsługowe. Całkowicie bezdotykowe płatności od 1 grudnia uruchomiła sieć Rossmann. Artykuły w popularnej drogerii można skanować za pomocą telefonu i zapłacić za nie aplikacją mobilną.

Prawo

CASE: W długim terminie możemy spodziewać się wzrostu bezrobocia. Na razie przed zwolnieniami firmy powstrzymują warunki pomocy publicznej

Według badania Diagnoza.plus, przeprowadzonego pod koniec października, bezrobocie jesienią nie spadło, choć normalnie w tym okresie jest niższe ze względu na sezon przedświąteczny. Rodzi to obawy o zachowanie rynku pracy po Nowym Roku. Według prezes Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych trudna sytuacja na wielu firmach wymusiłaby redukcję etatów, ale pracodawcy nie mogą tego zrobić ze względu na otrzymaną pomoc państwa. To może pogłębić ich problemy finansowe.

Problemy społeczne

Przez pandemię pogarsza się kondycja skóry Polaków. Przyczynami rezygnacja z wizyt u dermatologa, stres i noszenie maseczek

Prawie połowa pacjentów ze schorzeniami dermatologicznymi ogranicza lub rezygnuje z wizyt u lekarzy specjalistów w czasie pandemii COVID-19 – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii #WłączLeczenie. – Przewlekłe choroby skóry nieregularnie kontrolowane mogą się zaostrzyć,  a wtedy ich terapia jest bardzo trudna – przestrzega dermatolog, dr Ivana Stanković. Już teraz ponad połowa pacjentów dostrzega pogorszenie kondycji skóry w czasie pandemii. Wpływ na to może mieć nie tylko brak opieki dermatologicznej, lecz również stres i noszenie maseczek.

 

IT i technologie

Na wejście do branży IT decyduje się coraz więcej młodych. Większość programistów to samoucy, a co trzeci zaczynał od studiów kierunkowych

Ponad 60 proc. polskich programistów deklaruje, że samodzielnie stawiało pierwsze kroki w zawodzie. Tylko 35 proc. zgłębianie IT zaczynało na studiach, a 4 proc. – od kursów programowania – wynika z Antybadania firmy Just Join IT. Wbrew stereotypom programiści to nie zamknięci w domach introwertycy mieszkający z rodzicami, ale ludzie, którzy mają lub planują założyć rodzinę, lubią integrację z zespołem i sport. Co drugi pracownik podkreśla, że bardzo ceni sobie work–life balance.