OnRobot Learn – bezpłatna platforma wiedzy nt. aplikacji współpracujących
Learn OnRobot to platforma online zawierająca szczegółowe samouczki i symulacje 3D najbardziej popularnych zastosowań robotów współpracujących, takich jak obsługa maszyn, paletyzacja, pick&place oraz szlifowanie.
Odense, Dania, grudzień 2021: OnRobot, światowy lider w dziedzinie narzędzi dla robotów współpracujących, uruchomił Learn OnRobot. Jest to bezpłatna szkoleniowa platforma online, która, krok po kroku, prowadzi użytkowników przez proces projektowania i wdrażania aplikacji ze wszystkimi głównymi markami cobotów i lekkich robotów przemysłowych oraz narzędziami OnRobot, takimi jak chwytaki, kamery wizyjne, zestawy do przetwarzania a także czujniki.
Działająca w dziewięciu językach, obszerna biblioteka prostych, praktycznych filmów "Jak to zrobić" i symulacji 3D dostarcza szczegółowych informacji na temat aplikacji współpracujących, w tym obsługi maszyn, paletyzacji, pick&place oraz szlifowania. Platforma działa na komputerach, smartfonach i tabletach, zapewniając łatwy dostęp do zasobów Learn OnRobot z hali produkcyjnej podczas procesu wdrożenia. Learn OnRobot jest również pomocna w obliczu niedoborów pracowników – poprzez szybkie i efektywne wdrażanie automatyzacji współpracującej, firmy mogą szybko reagować na trudne warunki na rynku pracy.
„Rozwiązania OnRobot przełamują bariery we wdrażaniu automatyzacji poprzez przystępne cenowo, dopasowane do potrzeb przemysłu i łatwe w obsłudze technologie dla firm każdej wielkości" – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. „Learn OnRobot kontynuuje tę demokratyzującą tradycję, udostępniając wiedzę na temat aplikacji współpracujących każdemu, kto ma połączenie z Internetem, od potencjalnych, ciekawych naszej oferty klientów, po partnerów, integratorów i użytkowników końcowych, którzy chcą zmaksymalizować sukces swojego wdrożenia automatyzacji”.
Łatwa w obsłudze platforma Learn OnRobot ma trzy główne sekcje, zorganizowane tak, aby pomóc odwiedzającym dotrzeć bezpośrednio do potrzebnych informacji.
- Sekcja "Aplikacje" omawia różne aplikacje współpracujące i zawiera najlepsze praktyki i szczegółowe informacje na temat udanych wdrożeń.
- Sekcja "Produkt" zawiera wytyczne dot. narzędzi OnRobot, które najlepiej pasują do danej aplikacji współpracującej; obejmuje również wskazówki i informacje dot. integracji aplikacji.
- Sekcja "Integracja z robotem" prezentuje, jak zintegrować aplikację z ramieniem robota; zawiera oddzielne samouczki dla każdej marki ramienia robota.
Stefan Stubgaard, dyrektor ds. badania aplikacji i zarządzania produktami w OnRobot, kierował rozwojem nowej platformy edukacyjnej i postrzega Learn OnRobot jako świetny sposób, w jaki firma może odwdzięczyć się społeczności za wiele lat wnikliwych rozmów na temat najłatwiejszych i najbardziej efektywnych sposobów wdrażania automatyzacji współpracującej w przemyśle. „Learn OnRobot została zaprojektowana, aby pomóc odpowiedzieć na pytania dotyczące integracji i pokonać wyzwania związane z wdrożeniem" - mówi. „Nowa platforma jest bardzo prosta i użyteczna. Korzystając z Learn OnRobot jako przewodnika, integratorzy i użytkownicy końcowi na każdym poziomie zaawansowania mogą w pełni wykorzystać swoje wdrożenia automatyzacji współpracującej”.
Wraz z rozszerzaniem gamy narzędzi OnRobot, do platformy Learn OnRobot będą dodawane kolejne zasoby, zapewniając ciągłość nauki na temat wszystkich produktów firmy.
Learn OnRobot jest dostępna bezpłatnie na całym świecie na stronie OnRobot: https://onrobot.com/en
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl
Kontakt z firmą: OnRobot CEE, cee@onrobot.com, +36 70 881 9279
Kontakt dla mediów: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.