OnRobot przestawia inteligentny wkrętak typu Plug-and-Play do zadań montażowych
Nowy wkrętak OnRobot Screwdriver może zostać wdrożony i przeniesiony do innych zastosowań w krótkim czasie i oferuje inteligentne funkcje, obejmujące precyzyjną kontrolę nad momentem obrotowym i zintegrowaną oś, które ułatwiają programowanie oraz poprawiają wydajność, jakość i ROI
Warszawa, 2 lipca 2020 r.: OnRobot, producent narzędzi do zastosowań współpracujących, wprowadził na rynek inteligentny, przygotowany do pracy od razu po wyjęciu z opakowania wkrętak Screwdriver, który pozwala firmom na szybką, łatwą i elastyczną automatyzację wielu procesów montażowych. Nowe rozwiązanie wspiera producentów, którzy chcą zautomatyzować powtarzalne, nieergonomiczne i często niespójne procesy wkręcania ręcznego, ale mają trudności z integracją i zaprogramowaniem typowych częściowych systemów wkręcania.
Łatwość programowania wkrętaka OnRobot Screwdriver przejawia się w tym, że wystarczy wprowadzić odpowiednią długość wkrętu i wartość momentu do interfejsu użytkownika zintegrowanego z panelem uczenia każdego robota wiodącej marki. Dzięki precyzyjnej kontroli momentu i wbudowanej osi, wkrętak OnRobot Screwdriver automatycznie oblicza prędkość i moc wymaganą do stałego, dokładnego wkręcania. Wkrętak może wykrywać nieprawidłowe długości wkrętów, co pozwala na poprawę ogólnej jakości i zmniejszenie odpadów poprodukcyjnych. Dzięki specjalnej "osi z" wkrętaka, wkręty są chowane wewnątrz narzędzia i wkręcane automatycznie po ustawieniu ramienia robota w pozycji, co prowadzi do zmniejszenia ruchu ramienia robota i eliminuje konieczność dodatkowego programowania. Podczas przesuwania wkrętak może całkowicie schować wkręty o długości do 35 mm aż do momentu bezpiecznego rozpoczęcia procesu wkręcania, co zwiększa jego możliwości współpracujące.
Wkrętak obsługuje wiele rozmiarów i długości wkrętów – od M1.6 do M6, o długości do 50 mm. Dzięki prostemu programowaniu i systemowi końcówek umożliwiającemu ich łatwą wymianę, wkrętak można w krótkim czasie przystosować do innego rozmiaru i długości wkręta lub przenieść na inną linię produktów. Minimalizuje to czas przestoju i poprawia wydajność.
„Jest to jeden z naszych najbardziej zaawansowanych produktów do tej pory” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. „Opracowaliśmy zautomatyzowane narzędzie do wkręcania, które upraszcza wysoce złożony proces i sprawia, że staje się on opłacalny, a producenci mogą szybko odczuć rezultaty w postaci dłuższego czasu pracy, wyższej wydajności, zgodności i jakości”.
Wkrętak posiada następujące intuicyjne funkcje:
- Wbudowana oś gwarantująca dokładność i łatwe programowanie
- Precyzyjna kontrola momentu w zakresie 0,15 - 5 Nm
- Rozmiary wkrętów od M1.6 do M6, o długości do 50 mm
- Dostępne podajniki wkrętów
- Ochrona układów elektronicznych przed wyładowaniami elektrostatycznymi
- Mocowanie za pomocą zmieniarki OnRobot Quick Changer
Wkrętak jest kompatybilny z wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniem One System Solution firmy OnRobot, czyli platformą zapewniającą ujednolicony interfejs mechaniczny i elektryczny między ramionami robotów wiodących marek a dowolnym produktem OnRobot. Rozwiązanie One System Solution zostało niedawno rozbudowane i obecnie oferuje również integrację z robotami firm ABB Robotics i Hanwha Precision Machinery. Użytkownicy tych robotów mogą teraz skorzystać z ujednoliconego interfejsu mechanicznego i elektrycznego każdego produktu OnRobot, co ułatwia integrację i gwarantuje szybszy ROI.
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl
Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.