Komunikaty PR

OnRobot wprowadza niedrogi i prosty chwytak 2FG7 do wymagających zastosowań

2020-11-12  |  12:40
Biuro prasowe

Chwytak równoległy 2FG7 OnRobot do pomieszczeń czystych, z certyfikatem IP67, jest najnowszym dodatkiem do gamy całkowicie elektrycznych, inteligentnych chwytaków.

 

Warszawa, 12 listopada 2020 - OnRobot wprowadził na rynek 2FG7 – kompletny, niedrogi, prosty w obsłudze i błyskawicznie gotowy do pracy chwytak równoległy, przeznaczony także do pomieszczeń czystych. Chwytak 2FG7 opracowano na potrzeby przedsiębiorstw różnej wielkości i charakteryzuje się on wyjątkowo krótkim czasem wdrożenia. Chwytak zaprojektowano do obsługi wymagających ładunków – nawet w ograniczonych przestrzeniach. 2FG7 doskonale sprawdzi się w produkcji krótkoseryjnej o wysokim stopniu zróżnicowania. Umożliwia szybki zwrot z inwestycji w wielu aplikacjach, w tym w obsłudze maszyn, przenoszeniu materiałów i montażu.

 

„Nasi klienci pytali o możliwość wprowadzenia do oferty chwytaka równoległego do obsługi ładunków o masie powyżej 6 kg, bez uszczerbku dla łatwości obsługi, jakiej użytkownicy oczekują od rozwiązań OnRobot. Połączenie siły, funkcjonalności i łatwości programowania z małym rozmiarem, sprawia, że 2FG7 jest dużym wsparciem produkcji” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot.

 

Maksymalne obciążenie użytkowe wynosi 11 kg, zewnętrzny zakres chwytu do 74 mm, a siła chwytu mieści się w zakresie 20–140 N. Wszechstronny chwytak 2FG7 z łatwością poradzi sobie z ciężkimi, nieporęcznymi ładunkami. Choć 2FG7 jest mniejszy od chwytaków OnRobot RG2 i RG6 – a jednocześnie od nich silniejszy – dzięki swoim wymiarom (156 × 158 × 180 mm) bardzo dobrze sprawdza się w ograniczonej przestrzeni roboczej. To ważna zaleta w zakładach produkcyjnych, w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota, oraz tam, gdzie pole manewru jest niewielkie.

 

„Koszty komponentów sprzętowych robotów spadły w ostatnich latach, ale nie przełożyło się to na korzyści dla mniejszych firm produkcyjnych. Zdecydowana większość urządzeń peryferyjnych robotów przemysłowych jest nadmiernie skomplikowana, a wdrożenie czasochłonne – OnRobot to zmienia” – dodaje Enrico Krog Iversen.

Bezproblemowa integracja 2FG7 z gamą produktów OnRobot i kompatybilność ze wszystkimi głównymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi umożliwia producentom szybką i prostą konfigurację stanowiska. Łatwość obsługi 2FG7 zapewnia wgląd podczas procesu wdrażania, znacząco zmniejsza zapotrzebowanie na niestandardowe części i skraca okres zwrotu z inwestycji. Wdrożenie ułatwiają także funkcje inteligentnego sprzężenia zwrotnego, w tym wykrywanie chwytu i jego utraty.

 

Certyfikacja dla pomieszczenia czystego

2FG7 jest przygotowany do pracy w trudnych warunkach produkcyjnych. Poza certyfikatem IP67 posiada również certyfikat pracy w pomieszczeniach czystych (klasa ISO 5), który jest wymagany w wielu zastosowaniach w przemyśle farmaceutycznym i elektronicznym. Jest również zgodny z normą ISO/TS 15066 dotyczącą oceny ryzyka związanego z przestrzenią roboczą.

 

2FG7 jest zasilany zintegrowanym silnikiem elektrycznym, co zapewnia szereg korzyści w porównaniu z systemami chwytakowymi opartymi na układach pneumatycznych. Użytkownicy 2FG7 mogą łatwo zaprogramować ustawienia siły, prędkości i skoku za pomocą intuicyjnego interfejsu oprogramowania. Chwytak doskonale nadaje się do krótkoseryjnej – umożliwia szybką regulację ustawień w zależności od obsługiwanych części.

 

Precyzja zapewniona przez silnik elektryczny 2FG7 pozwala na uzyskanie rozdzielczości pozycji palców wynoszącej 0,1 mm i czasu chwytania 200 mm/s. Dla użytkowników końcowych możliwość precyzyjnej regulacji skoku, zasięgu i pozycji palców oznacza elastyczność w szerokim zakresie aplikacji. Standardowe chwytaki pneumatyczne charakteryzują się ograniczoną kontrolą siły i niską rozdzielczością poprzez regulację ciśnienia powietrza. Ponadto systemy pneumatyczne nie oferują inteligentnego wykrywania uchwytu i mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza poprzez uwalnianie zanieczyszczeń do środowiska pracy.

 

„Nadrzędnym celem OnRobot jest demokratyzacja automatyzacji poprzez dostarczanie producentom niezależnie od ich wielkości rozwiązań niedrogich, łatwych w użyciu i błyskawicznie gotowych do pracy. Chwytak równoległy 2FG7 jest cennym dodatkiem do rodziny produktów OnRobot działających na zasadzie podłącz i produkuj” – podkreśla  Enrico Krog Iversen.

Więcej informacji na temat OnRobot 2FG7: https://onrobot.com/pl/products/2fg7

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, szlifierki oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: https://onrobot.com/pl

 

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.