Komunikaty PR

OnRobot wprowadza niedrogi i prosty chwytak 2FG7 do wymagających zastosowań

2020-11-12  |  12:40
Biuro prasowe

Chwytak równoległy 2FG7 OnRobot do pomieszczeń czystych, z certyfikatem IP67, jest najnowszym dodatkiem do gamy całkowicie elektrycznych, inteligentnych chwytaków.

 

Warszawa, 12 listopada 2020 - OnRobot wprowadził na rynek 2FG7 – kompletny, niedrogi, prosty w obsłudze i błyskawicznie gotowy do pracy chwytak równoległy, przeznaczony także do pomieszczeń czystych. Chwytak 2FG7 opracowano na potrzeby przedsiębiorstw różnej wielkości i charakteryzuje się on wyjątkowo krótkim czasem wdrożenia. Chwytak zaprojektowano do obsługi wymagających ładunków – nawet w ograniczonych przestrzeniach. 2FG7 doskonale sprawdzi się w produkcji krótkoseryjnej o wysokim stopniu zróżnicowania. Umożliwia szybki zwrot z inwestycji w wielu aplikacjach, w tym w obsłudze maszyn, przenoszeniu materiałów i montażu.

 

„Nasi klienci pytali o możliwość wprowadzenia do oferty chwytaka równoległego do obsługi ładunków o masie powyżej 6 kg, bez uszczerbku dla łatwości obsługi, jakiej użytkownicy oczekują od rozwiązań OnRobot. Połączenie siły, funkcjonalności i łatwości programowania z małym rozmiarem, sprawia, że 2FG7 jest dużym wsparciem produkcji” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot.

 

Maksymalne obciążenie użytkowe wynosi 11 kg, zewnętrzny zakres chwytu do 74 mm, a siła chwytu mieści się w zakresie 20–140 N. Wszechstronny chwytak 2FG7 z łatwością poradzi sobie z ciężkimi, nieporęcznymi ładunkami. Choć 2FG7 jest mniejszy od chwytaków OnRobot RG2 i RG6 – a jednocześnie od nich silniejszy – dzięki swoim wymiarom (156 × 158 × 180 mm) bardzo dobrze sprawdza się w ograniczonej przestrzeni roboczej. To ważna zaleta w zakładach produkcyjnych, w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota, oraz tam, gdzie pole manewru jest niewielkie.

 

„Koszty komponentów sprzętowych robotów spadły w ostatnich latach, ale nie przełożyło się to na korzyści dla mniejszych firm produkcyjnych. Zdecydowana większość urządzeń peryferyjnych robotów przemysłowych jest nadmiernie skomplikowana, a wdrożenie czasochłonne – OnRobot to zmienia” – dodaje Enrico Krog Iversen.

Bezproblemowa integracja 2FG7 z gamą produktów OnRobot i kompatybilność ze wszystkimi głównymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi umożliwia producentom szybką i prostą konfigurację stanowiska. Łatwość obsługi 2FG7 zapewnia wgląd podczas procesu wdrażania, znacząco zmniejsza zapotrzebowanie na niestandardowe części i skraca okres zwrotu z inwestycji. Wdrożenie ułatwiają także funkcje inteligentnego sprzężenia zwrotnego, w tym wykrywanie chwytu i jego utraty.

 

Certyfikacja dla pomieszczenia czystego

2FG7 jest przygotowany do pracy w trudnych warunkach produkcyjnych. Poza certyfikatem IP67 posiada również certyfikat pracy w pomieszczeniach czystych (klasa ISO 5), który jest wymagany w wielu zastosowaniach w przemyśle farmaceutycznym i elektronicznym. Jest również zgodny z normą ISO/TS 15066 dotyczącą oceny ryzyka związanego z przestrzenią roboczą.

 

2FG7 jest zasilany zintegrowanym silnikiem elektrycznym, co zapewnia szereg korzyści w porównaniu z systemami chwytakowymi opartymi na układach pneumatycznych. Użytkownicy 2FG7 mogą łatwo zaprogramować ustawienia siły, prędkości i skoku za pomocą intuicyjnego interfejsu oprogramowania. Chwytak doskonale nadaje się do krótkoseryjnej – umożliwia szybką regulację ustawień w zależności od obsługiwanych części.

 

Precyzja zapewniona przez silnik elektryczny 2FG7 pozwala na uzyskanie rozdzielczości pozycji palców wynoszącej 0,1 mm i czasu chwytania 200 mm/s. Dla użytkowników końcowych możliwość precyzyjnej regulacji skoku, zasięgu i pozycji palców oznacza elastyczność w szerokim zakresie aplikacji. Standardowe chwytaki pneumatyczne charakteryzują się ograniczoną kontrolą siły i niską rozdzielczością poprzez regulację ciśnienia powietrza. Ponadto systemy pneumatyczne nie oferują inteligentnego wykrywania uchwytu i mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza poprzez uwalnianie zanieczyszczeń do środowiska pracy.

 

„Nadrzędnym celem OnRobot jest demokratyzacja automatyzacji poprzez dostarczanie producentom niezależnie od ich wielkości rozwiązań niedrogich, łatwych w użyciu i błyskawicznie gotowych do pracy. Chwytak równoległy 2FG7 jest cennym dodatkiem do rodziny produktów OnRobot działających na zasadzie podłącz i produkuj” – podkreśla  Enrico Krog Iversen.

Więcej informacji na temat OnRobot 2FG7: https://onrobot.com/pl/products/2fg7

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, szlifierki oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: https://onrobot.com/pl

 

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study Biuro prasowe
2024-07-31 | 11:15

Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study

W odpowiedzi na rosnący popyt na urządzenia HVAC, firma TROTEC zdecydowała się usprawnić procesy logistyczne, konsolidując magazyny i tworząc centralne, wydajne centrum dystrybucji
Przemysł Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?
2024-07-31 | 06:31

Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?

Najnowszy raport agencji badawczej MarketHub ujawnia kluczowe trendy i zmiany na polskim rynku mebli do siedzenia. Meble tapicerowane wciąż dominują, jednak meble nietapicerowane odnotowują
Przemysł Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”
2024-07-15 | 14:35

Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.