Ons Jabeur gra w tenisa razem z ASICS
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Dziewiąta rakieta świata, Ons Jabeur dołączyła do tenisistek sponsorowanych przez markę ASICS. Tunezyjka wystąpi w butach japońskiej firmy między innymi na najbliższych igrzyskach w Paryżu.
Jabeur trzykrotnie reprezentowała swój kraj na igrzyskach olimpijskich. Również trzykrotnie docierała do finałów turniejów Wielkiego Szlema. Najwyżej w swojej karierze była notowana na 2. miejscu w rankingu WTA. Poza kortem jest zaangażowana w działania mające na celu promocję tenisa ziemnego w krajach afrykańskich oraz arabskich.
Witamy Ons w rodzinie ASICS. Jesteśmy pewni, że będzie jedną z naszych czołowych ambasadorek. Jest przykładem pozytywnej liderki, która odnosi sukcesy i w sposób realny uosabia reprezentowane przez nas wartości – powiedział Mitsuyuki Tominaga, prezes i dyrektor operacyjny w ASICS Corp.
Zawsze lubiłam obuwie ASICS, które jest znane ze swojej jakości. Szanuję również wartości marki i identyfikuję je jako wyjątkowe w całej branży sportowej. ASICS oznacza „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, a skupienie się na mentalnych aspektach związanych z uprawianiem sportu wyróżnia markę na tle konkurencji i jest mi szczególnie bliskie – dodała Ons Jabeur.
Nowa ambasadorka ASICS na korcie będzie występować w modelu SOLUTION SPEED FF3.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.