OPTOLITH AquaPrim Konzentrat – niespotykanie skoncentrowane gruntowanie

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Firma HUFGARD opracowała OPTOLITH AquaPrim Konzentrat, czyli wysokostężony preparat gruntujący, który doskonale wyrównuje i zmniejsza chłonność podłoża. Przeznaczony do rozcieńczania w proporcjach odpowiednio dobranych do rodzaju i chłonności podłoża produkt jest niespotykanie wydajny. Dzięki wysokiemu skoncentrowaniu, 5 kg OPTOLITH AquaPrim Konzentrat odpowiada nawet 80 kg zwykłego gruntu. To z kolei przekłada się na mniejszą ilość pozostawionych odpadów - OPTOLITH AquaPrim Konzentrat ogranicza się do 1 kanistra, co w przypadku innych gruntów wiąże się ilością aż 16 opakowań. Warto dodać, że ta wysoka koncentracja produktu znajduje swoje odbicie także w cenie – za produkt firmy HUFGARD zapłacimy około 160 zł, gdzie w przypadku innych produktów koszt ten może być pięciokrotnie wyższy (na przykład 50 zł x 16 sztuk = 800 zł).
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat od HUFGARD względu na swój specjalny skład, poprzez głębokie wnikanie wzmacnia podłoże. Zastosowanie preparatu wydłuża czas otwarty i optymalizuje proces wiązania - przez co również poprawia przyczepność - nanoszonych kolejnych warstw, a tym samym zwiększa wydajność farb i tynków. Produkt swoje zastosowanie znajduje na czystych, suchych i nośnych podłożach mineralnych - gipsowych i anhydrytowych, betonie – wibrowanym i komórkowym, cegle silikatowej, tynkach cementowych i cementowo-wapiennych, jak również na podłożach piaszczących oraz kredujących, murach ceglanych, płytach gipsowo-kartonowych czy starych powłokach malarskich. Zalecany jest także pod tynki i zaprawy, masy samopoziomujące, hydroizolacje oraz farby - akrylowe, lateksowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe.
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat – jak stosować?
Przed zastosowaniem tego uniwersalnego gruntu wysokostężonego, docelowe podłoże powinno być suche, wolne od pyłów i środków obniżających przyczepność, a także plam i wykwitów pochodzenia chemicznego lub biologicznego. Naloty pochodzenia biologicznego należy zmyć i zdezynfekować, a warstwy luźne lub słabo przywierające usunąć. W przypadku podłoża anhydrytowego, musimy je powierzchniowo zeszlifować. Podłoża gipsowe oraz mocne powłoki malarskie przeszlifować i starannie odkurzyć. Powierzchnie połyskliwe zmatowić.
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat można nakładać tylko na w pełni związane, wysezonowane i suche podłoże. W sytuacji, gdy jest to beton, zalecany czas sezonowania przed aplikacją gruntu wynosi powyżej 28 dni. W przypadku tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych i wapiennych - powyżej 14 dni, cienkowarstwowych tynków mineralnych i mineralno-polimerowych – powyżej 7 dni, a podłoży gipsowych i anhydrytowych – powyżej 5 dni. pędzlem lub wałkiem.
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat najlepiej stosować w temperaturze od +5°C do +25°C - dotyczy to zarówno podłoża, jak i otoczenia oraz materiału. Przed zastosowaniem, produkt należy go rozcieńczyć 1:2 - 1:3 w przypadku podłoża bardzo chłonnego i kredującego, 1:4 - 1:5 podłoża chłonnego takiego jak mury z ceramiki, tynki cementowo-wapienne, gipsowe i gipsowo-kartonowe, a w proporcji 1:6 - 1:7 podłoża o niskiej chłonności – betonowego i betonu wibrowanego. Preparat nanosić na podłoże w taki sposób, aby preparat równomiernie wchłaniał się w podłoże. Nie dopuszczać do tworzenia się kałuż. Sam czas schnięcia nałożonego gruntu (w temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi około 4 godzin. Powierzchnię za całkowicie suchą można uznać dopiero po upłynięciu 24 godzin. Należy pamiętać, aby nie stosować tego produktu na powierzchnie przemrożone, elewacje budynków w czasie opadów atmosferycznych i krótko po deszczu czy kiedy ściany są jeszcze mokre, a także przy bardzo wysokiej wilgotności powietrza, zbyt wysokiej temperaturze (zwłaszcza w połączeniu z wiatrem) lub przy silnym nasłonecznieniu powierzchni. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają okres wysychania nawet do kilkunastu godzin. Zagruntowaną powierzchnię należy chronić przed opadami atmosferycznymi i kondensacją wilgoci, aż do całkowitego wyschnięcia.
Do podłoży mineralnych, piaszczących i kredujących, a także tych gipsowych i anhydrytowych czy starych powłok malarskich, doskonale sprawdzi się wysokostężony preparat gruntujący od firmy HUFGARD - OPTOLITH AquaPrim Konzentrat. Przeznaczony do rozcieńczania, posiada wszechstronne zastosowanie i jest wysokowydajny, wnikając i wzmacniając podłoże, a także zmniejszając i wyrównując ich chłonność. Poprawia także proces wiązania kolejnych warstw.
OPTOLITH AquaPrim Konzentrat 5L
Producent: Hufgard
Cena – 160 zł

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.