Optymalizacja kosztów ochrony to również bezpieczeństwo
Niezależnie od wielkości firmy i liczby zatrudnionych w niej pracowników każdy przedsiębiorca chce jak najbardziej zminimalizować wydatki na utrzymanie, ponieważ jest to pewny klucz do sukcesu w biznesie. Dotyczy to również kwestii bezpieczeństwa. Jednak czy da się ograniczyć koszty ochrony, nie idąc jednocześnie na kompromisy w jakości? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak: wideo obchody, mobilne wieże do monitoringu czy profesjonalne systemy alarmowe.
- Bezpieczeństwo osób i mienia to podstawa każdego biznesu. Dziś coraz więcej firm zamiast ochrony fizycznej z pracownikiem na etacie wybiera najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Jest to jednorazowy, czasem niemały wydatek, ale w dłuższej perspektywie bardziej opłacalny – mówi Krzysztof Kołejda, przedstawiciel Stekopu. To firma, która realizuje profesjonalne usługi w dziedzinie ochrony.
Analityka video w zdalnym dozorze
Co to takiego? Jest to zaawansowany system bazujący na inteligentnym rozpoznawaniu obiektów. Przetwarza obraz pochodzący z kamer i w razie konieczności (np. gdy w danym obszarze pojawi się pojazd lub człowiek), podnosi alarm. Po jego weryfikacji na miejsce udaje się grupa interwencyjna. Pozwala to ograniczyć do minimum wystąpienie ryzyka błędu ludzkiego.
- Jest to najlepszy sposób na obniżenie kosztów ochrony fizycznej. Nie ma potrzeby zatrudniania pracowników do obsługi kamer przemysłowych, a grupa interwencyjna przyjeżdża wyłącznie w przypadku zweryfikowanego alarmu. W tym przypadku monitoring wizyjny zastępuje system alarmowy – dodaje przedstawiciel Stekopu, który w ofercie swoich usług posiada również ten system.
Obchód wirtualny
Dozór dużego obiektu jeszcze do niedawna w sporej mierze opierał się na ochronie fizycznej. Kolokwialnie mówiąc, pracownik kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu zmiany musiał zrobić obchód i osobiście sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Dziś branża ochroniarska ma do zaoferowania coś więcej.
- Wideo obchody są innowacyjną formą usługi monitoringu realizowaną w ramach zdalnego dozoru wideo, to również usługa polecana zwłaszcza firmom, które mieszczą się w dużych obiektach. Taki wirtualny obchód odbywa się w naszym Centrum Monitorowania. Polega na harmonogramowej lub losowej weryfikacji obrazu z kamer w czasie rzeczywistym, czyli osiągamy efekt identyczny, jakby pracownik ochrony w obiekcie dokonywał fizycznie takiego obchodu – mówi Krzysztof Kołejda.
To rozwiązanie może wspomagać istniejącą ochronę fizyczną i ograniczyć liczbę pracowników na jednej zmianie, a przez to obniżyć koszty ochrony. W razie konieczności Centrum Monitorowania kieruje grupę interwencyjną.
Mobilna wieża
Kolejne rozwiązanie, które proponuje białostocki Stekop, to mobilna wieża. Urządzenie z jednej strony jest gwarancją obniżenia kosztów ochrony nawet o 50 procent, z drugiej to skuteczna i wysokiej jakości ochrona mienia dająca możliwość zdalnego podglądu oraz zarządzania obiektami.
- Kamery umieszczone na wieży analizują rejestrowany obraz, dzięki czemu wykrywają osoby i pojazdy, które naruszyły chronioną przestrzeń. W sytuacji alarmowej wysyłają alert do Centrum Monitorowania, skąd dysponowany jest Patrol Interwencyjny – mówi Krzysztof Kołejda z białostockiego Stekopu, który takie rozwiązanie ma w swojej ofercie od kilku miesięcy.
Gdzie sprawdzi się taki monitoring wizyjny? To rozwiązanie idealne do ochrony placów budowy, parkingów, magazynów, a nawet plenerowych imprez. Specjalna konstrukcja odporna na czynniki atmosferyczne jest mocna, stabilna, a po rozłożeniu osiąga wysokość do 7 metrów. Konfiguracja wyposażenia każdej wieży jest dostosowywana do potrzeb i wymagań klienta.
Nie zawsze pracę człowieka może zastąpić maszyna, jednak wykorzystanie nowoczesnych technologii w dziedzinie bezpieczeństwa jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Pozwala znacząco obniżyć koszty ochrony przedsiębiorstwa i skutecznie chronić nie tylko obiekty wielkopowierzchniowe, ale też lotniska czy jednostki wojskowe!
Więcej informacji: https://stekopsa.pl/

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.