Optymalizacja kosztów ochrony to również bezpieczeństwo
Niezależnie od wielkości firmy i liczby zatrudnionych w niej pracowników każdy przedsiębiorca chce jak najbardziej zminimalizować wydatki na utrzymanie, ponieważ jest to pewny klucz do sukcesu w biznesie. Dotyczy to również kwestii bezpieczeństwa. Jednak czy da się ograniczyć koszty ochrony, nie idąc jednocześnie na kompromisy w jakości? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak: wideo obchody, mobilne wieże do monitoringu czy profesjonalne systemy alarmowe.
- Bezpieczeństwo osób i mienia to podstawa każdego biznesu. Dziś coraz więcej firm zamiast ochrony fizycznej z pracownikiem na etacie wybiera najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Jest to jednorazowy, czasem niemały wydatek, ale w dłuższej perspektywie bardziej opłacalny – mówi Krzysztof Kołejda, przedstawiciel Stekopu. To firma, która realizuje profesjonalne usługi w dziedzinie ochrony.
Analityka video w zdalnym dozorze
Co to takiego? Jest to zaawansowany system bazujący na inteligentnym rozpoznawaniu obiektów. Przetwarza obraz pochodzący z kamer i w razie konieczności (np. gdy w danym obszarze pojawi się pojazd lub człowiek), podnosi alarm. Po jego weryfikacji na miejsce udaje się grupa interwencyjna. Pozwala to ograniczyć do minimum wystąpienie ryzyka błędu ludzkiego.
- Jest to najlepszy sposób na obniżenie kosztów ochrony fizycznej. Nie ma potrzeby zatrudniania pracowników do obsługi kamer przemysłowych, a grupa interwencyjna przyjeżdża wyłącznie w przypadku zweryfikowanego alarmu. W tym przypadku monitoring wizyjny zastępuje system alarmowy – dodaje przedstawiciel Stekopu, który w ofercie swoich usług posiada również ten system.
Obchód wirtualny
Dozór dużego obiektu jeszcze do niedawna w sporej mierze opierał się na ochronie fizycznej. Kolokwialnie mówiąc, pracownik kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu zmiany musiał zrobić obchód i osobiście sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Dziś branża ochroniarska ma do zaoferowania coś więcej.
- Wideo obchody są innowacyjną formą usługi monitoringu realizowaną w ramach zdalnego dozoru wideo, to również usługa polecana zwłaszcza firmom, które mieszczą się w dużych obiektach. Taki wirtualny obchód odbywa się w naszym Centrum Monitorowania. Polega na harmonogramowej lub losowej weryfikacji obrazu z kamer w czasie rzeczywistym, czyli osiągamy efekt identyczny, jakby pracownik ochrony w obiekcie dokonywał fizycznie takiego obchodu – mówi Krzysztof Kołejda.
To rozwiązanie może wspomagać istniejącą ochronę fizyczną i ograniczyć liczbę pracowników na jednej zmianie, a przez to obniżyć koszty ochrony. W razie konieczności Centrum Monitorowania kieruje grupę interwencyjną.
Mobilna wieża
Kolejne rozwiązanie, które proponuje białostocki Stekop, to mobilna wieża. Urządzenie z jednej strony jest gwarancją obniżenia kosztów ochrony nawet o 50 procent, z drugiej to skuteczna i wysokiej jakości ochrona mienia dająca możliwość zdalnego podglądu oraz zarządzania obiektami.
- Kamery umieszczone na wieży analizują rejestrowany obraz, dzięki czemu wykrywają osoby i pojazdy, które naruszyły chronioną przestrzeń. W sytuacji alarmowej wysyłają alert do Centrum Monitorowania, skąd dysponowany jest Patrol Interwencyjny – mówi Krzysztof Kołejda z białostockiego Stekopu, który takie rozwiązanie ma w swojej ofercie od kilku miesięcy.
Gdzie sprawdzi się taki monitoring wizyjny? To rozwiązanie idealne do ochrony placów budowy, parkingów, magazynów, a nawet plenerowych imprez. Specjalna konstrukcja odporna na czynniki atmosferyczne jest mocna, stabilna, a po rozłożeniu osiąga wysokość do 7 metrów. Konfiguracja wyposażenia każdej wieży jest dostosowywana do potrzeb i wymagań klienta.
Nie zawsze pracę człowieka może zastąpić maszyna, jednak wykorzystanie nowoczesnych technologii w dziedzinie bezpieczeństwa jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Pozwala znacząco obniżyć koszty ochrony przedsiębiorstwa i skutecznie chronić nie tylko obiekty wielkopowierzchniowe, ale też lotniska czy jednostki wojskowe!
Więcej informacji: https://stekopsa.pl/

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.