Komunikaty PR

Osiedle Enklawa Winogrady już prawie gotowe

2020-05-21  |  13:20
Biuro prasowe

Już we wrześniu zakończą się wszystkie prace na inwestycji Enklawa Winogrady w Poznaniu. W ofercie znajdują się ostatnie mieszkania, a deweloper podkreśla sporo udogodnień, jak apartamentowe części wspólne wewnątrz budynków, z jasnymi, eleganckimi klatkami schodowym oraz pozostałe atuty, między innymi lokalizację w willowej części Winograd.

Od marca 2019 do dziś

Pierwsza łopata na inwestycji przy ulicy Czarna Rola w Poznaniu została wkopana w marcu 2019. Wówczas rozpoczęły się regularne prace na niemal całym placu budowy. Budowlańcy wykopali fundamenty pod wszystkie budynki, oznaczone literami A, B i C, przygotowali pierwsze ściany w podziemnej hali garażowej. Niemal w tym samym czasie nastąpiła premiera sprzedażowa, podczas Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu. Od tego czasu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu pracownicy budowlani wykonywali swoją pracę. Pierwotny harmonogram zakładał zakończenie robót wraz z IV kwartałem 2020, natomiast podczas 14 miesięcy udało się wiele prac przyspieszyć. Nie przeszkodziła nawet siła wyższa w postaci pandemii, która de facto zaskoczyła wiele firm. - Potrzebne były nowe rozwiązania, ale te znaleźliśmy. Zastosowaliśmy pracę zmianową i zorganizowaliśmy mniejsze grupy pracowników. Ponadto dzięki solidnym dostawcom wszystkie materiały były na czas – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Budynek A jest już w całości wykończony, trwają ostatnie drobne prace i poprawki. W części B zamontowano dach, wstawiono stolarkę okienną i ścianki działowe. Natomiast w budynku oznaczonym literą C w 70 procentach są przygotowane tynki w lokalach i częściach wspólnych. Kolejne prace w toku.

Warto podkreślić, że w ramach całego osiedla powstanie łącznie 120 lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 126 m kw. Na terenie inwestycji Enklawa Winogrady powstaną 3 rowerownie, a także 2 lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w budynku A. Przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 134 miejsca parkingowe w czterech podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych.

Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, ale i liczbę różnych udogodnień, które należy przygotować dla mieszkańców, proces inwestycyjny przebiega sprawnie – podsumowuje przedstawiciel Enklawy Winogrady.

Wygoda w ciekawym otoczeniu

Udogodnienia, o których wspomina Krystian Cebulski z Enklawy Winogrady, to dziś wartość dodana, która znacznie wpływa na zadowolenie mieszkańców. Klient poszukujący własnego M ma spory wybór, także biorąc pod uwagę Poznań, jeden z kilku najmocniejszych rynków deweloperskich. Winogrady to jedna z najpopularniejszych lokalizacji i przeżywa swój rozkwit. – Niedaleko naszej inwestycji, od ulicy Czarna Rola jest okolica willowa, o niskiej zabudowie jednorodzinnej. Z drugiej strony, widzimy Rondo Solidarności, przy którym położone są przystanki komunikacji miejskiej. Ponadto wystarczy kilkanaście minut, by znaleźć się w Parku Cytadela lub na Sołaczu, skąd możemy trafić nad Jezioro Rusałkę. Dobraliśmy lokalizację inwestycji w sposób bardzo przemyślany – ocenia Krystian Cebulski. Przyjeżdżając do domu, mieszkańcy nie będą musieli obawiać się, gdzie zostawić swoje auto. Jesteśmy w popularnej części Poznania, natomiast inwestycja Enklawa Winogrady zapewnia aż 192 miejsca parkingowe, w tym 134 w czterech podziemnych halach garażowych. – Aktualnie proponujemy rabat 5000 zł brutto na miejsce postojowe – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Ponadto wchodząc do jednego z trzech budynków mieszkalnych, zetkniemy się z apartamentowym wykończeniem części wspólnych i eleganckimi ramami do drzwi wejściowych każdego mieszkania. Projekt Enklawa Winogrady zakłada także propozycje nieszablonowe dla nabywców, w tym między innymi mieszkania duże. Dostępny jest apartament 120 m kw., dla którego w cenie jest przewidziany taras ponad 60 m kw., dwa balkony oraz pomieszczenie gospodarcze w hali garażowej 12 m kw. Aktualnie blisko 70 procent wszystkich lokali już znalazło swoich nabywców. Dostępne są powierzchnie 48 – 126 m kw.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.