Osiedle Mała Praga w pełni ukończone
Develia otrzymała pozwolenie na użytkowanie ostatniego, piątego etapu Małej Pragi. W inwestycji zrealizowanej przy ulicy Chrzanowskiego 4 w Warszawie rozpoczęły się przekazania mieszkań. W sumie deweloper wybudował w ramach osiedla blisko 800 lokali.
W skład V etapu Małej Pragi wchodzi 46 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach od 30 do 108 metrów kwadratowych z balkonami, tarasami lub ogródkami oraz 2 lokale usługowe. Wszystkie nieruchomości zostały już sprzedane.
Mieszkańcy mają do dyspozycji podziemną halę garażową z komórkami lokatorskimi oraz atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych. Części wspólne zaprojektowano tak, aby stanowiły miejsce spotkań i rekreacji dla wszystkich pokoleń. Osiedle jest zamknięte i posiada kontrolę dostępu. Na parterze, od strony ul. Przeworskiej, działają lokale usługowe.
Mocną stroną inwestycji jest jej lokalizacja na Grochowie, w sąsiedztwie Ronda Wiatraczna, zaledwie 6 km od warszawskiej Rotundy. W okolicy znajdują się trzy parki - Obwodu Praga Armii Krajowej, Polińskiego oraz Skaryszewski. Miłośnicy aktywnego trybu życia mogą korzystać także z pobliskich boisk i hali sportowej Siennicka. Nie brakuje tutaj również sklepów, szkół, przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia.
Dzielnica Praga Południe jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta i gwarantuje szybki dojazd do węzła Marsa i Trasy Siekierkowskiej. W przyszłości, w zasięgu 10-minutowego spaceru od osiedla, zostanie oddana do użytku stacja Mińska III linii metra.
– Projekt Mała Praga możemy uznać za w pełni ukończony, udało nam się sprzedać wszystkie oferowane lokale, jesteśmy w trakcie przekazywania mieszkań w ramach ostatniego etapu. Inwestycja jest dobrze wkomponowana w bogatą infrastrukturę lokalną, dzięki czemu mieszkańcy mogą załatwić większość codziennych spraw bez konieczności przemieszczania się do innych dzielnic. Grochowski Kamionek to jedna z najszybciej rozwijających się lokalizacji mieszkaniowych w stolicy – wierzymy w jej przyszłość i dlatego, oprócz Małej Pragi, zrealizowaliśmy tu również projekt Mały Grochów. Niedawno rozpoczęliśmy budowę Alei Praskich, jednej z największych inwestycji w historii naszej firmy. Będzie to zielone, przyjazne osiedle, certyfikowane w międzynarodowym systemie BREEAM – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.