Osiedle Przy Jeziorach powiększa się. II etap w budowie!
I etap inwestycji Osiedla Przy Jeziorach zakończył się sukcesem, tymczasem deweloper More Place nie zwalnia tempa. Rozpoczyna się sprzedaż i budowa domów z etapu drugiego. Osiedle się powiększa, a inwestor zadbał o to, by było przygotowane z drogą wewnętrzną, chodnikami, ogrodzeniem oraz szlabanami przy wjeździe.
Zakończony właśnie I etap inwestycji obejmuje sześć domów w zabudowie bliźniaczej (czyli 12 lokali mieszkalnych), z czego dostępny dla nowych nabywców jest tylko jeden. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem, co nie powinno dziwić. Dziś szukamy przestrzeni, czy to w formie ogrodu, czy sąsiedztwa przyrody w otoczeniu miejsca zamieszkania. – Jesteśmy przekonani, że lokalizacja naszego osiedla sprawia, że klienci decydują się na zakup lokalu otoczonego zielenią, w bliskim sąsiedztwie jezior. Wypocząć mogą również we własnych ogrodach, których powierzchnia to ok. 500 m kw. To z pewnością dodatkowy atut naszej propozycji – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. We wszystkich domach wykonano elewacje oraz podjazdy do budynków. Niedługo wykończone zostaną wnętrza, zatem mieszkańcy będą mogli się do nich wprowadzać.
Nowe domy w budowie i sprzedaży
Tymczasem deweloper kontynuuje realizację osiedla i budowa II etapu trwa. W pierwszym z budynków dwulokalowych postawiono ściany parteru, w kolejnym wylano fundamenty, a następnie wykonane zostaną także ściany. – Nasza propozycja Osiedla Przy Jeziorach odpowiada na potrzeby klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na przedpremierowe uruchomienie II etapu, inwestycja postępuje. Pierwsze domy będą gotowe na początku 2021 roku, klucze będziemy przekazywać na przełomie marca i kwietnia. Natomiast ostatnie lokale z tej części osiedla zostaną przekazane mieszkańcom na początku roku 2022 – dodaje Tomasz Pietrzyński. W ramach II etapu powstanie osiem domów – 16 lokali w dwóch wariantach powierzchni: 109,4 i 109,7 m kw.
Osiedle Przy Jeziorach zlokalizowane jest w północno-zachodniej części Poznania, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej. Mieszkańcy korzystać mogą z zalet zielonej, spokojnej okolicy oraz pobliskich jezior, na co wskazuje nazwa osiedla – Jezioro Kierskie jest w odległości 1 km od osiedla, Jezioro Kierskie Małe – 3 km, a Strzeszyńskie 2 km. Deweloper zapewnia kameralną i bezpieczną inwestycję, w tym m.in. ogrodzenie całego terenu, bramę oraz domofony, jak również wsparcie w procesie finansowania nieruchomości – klienci skorzystać mogą z bezpłatnych usług eksperta finansowego, który przygotuje dla nich atrakcyjną ofertę kredytu. Docelowo, w ramach czterech etapów projektu, powstanie łącznie 28 budynków dwulokalowych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.