Ostatni dzwonek, żeby zapisać się do Poland Business Run 2023!
Ostatni dzwonek, żeby zapisać się do Poland Business Run 2023!
Do 31 maja można zgłaszać swoje drużyny do charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run 2023. Na liście startowej są już 24 000 biegaczy, którzy w Krakowie i w formule wirtualnej pobiegną dla potrzebujących. Jednym z beneficjentów jest 17-letni Mykola z Ukrainy, który po wybuchu wojny zamieszkał w Polsce i zbiera środki na nowy wózek aktywny.
W tym roku Poland Business Run odbędzie się 3 września. Na tradycyjne zawody w Krakowie zapisy zostały zakończone z liczbą 9000 uczestników, ale wciąż można dołączyć do sztafety w formule wirtualnej. To opcja, która pozwala na wybór własnej trasy i bieg w dowolnym miejscu, gdziekolwiek będziemy w dniu wydarzenia. Do rywalizacji z aplikacją zgłosiło się do tej pory 14 000 biegaczy, nie tylko z Polski, ale także Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii, Litwy, Słowacji czy USA.
– Bieg ma formułę 5x4 km. Pięciu biegaczy łączy się w zespół, integruje, świetnie bawi i przy okazji pomaga innym. Jednocześnie dystans zawodów, czyli 4 km dla jednego zawodnika, jest przyjazny nawet dla osób, które na co dzień nie biegają. Zawsze powtarzamy, że w tych zawodach tak naprawdę nie chodzi o wynik na mecie, ale o szczytny cel. Niezdecydowanym przypominam, że zapisy dobiegają końca, więc to ostatnia szansa, by jeszcze zarejestrować swoją sztafetę – mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca w Fundacji Poland Business Run.
W opcji wirtualnej biegacze sami wybierają trasę, którą mogą przebiec, przejść czy przemaszerować z kijkami nordic walking. Uzyskany czas wystarczy zarejestrować za pomocą aplikacji z funkcją GPS, a wyniki przesłać przez stronę organizatora. Natomiast Ci, którzy zdecydowali się na udział w tradycyjnych zawodach, ten sam dystans pokonają na krakowskich Błoniach.
Do startu w Poland Business Run uczestników niezmiennie od lat zagrzewa hasło: Pobiegniesz – pomożesz! Beneficjentami biegu są osoby po mastektomii oraz z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
W tym roku wsparcie otrzyma m.in. 17-letni Mykola, który razem z rodziną wyjechał z Ukrainy, uciekając przed wojną, i zamieszkał w Krakowie. Mykola cierpi na neuropatię rąk i nóg, jest po kilku operacjach stóp, dlatego do poruszania się potrzebuje wózka. W Polsce zaczął rozwijać się sportowo – trenuje paraboks i koszykówkę na wózkach. Dzięki biegaczom otrzyma nowy wózek.
– Wsparcie fundacji pomoże mi w zwiększeniu samodzielności, umożliwi kontynuowanie nauki oraz uprawianie sportu – komentuje beneficjent Poland Business Run 2023.
To tylko jedna z wielu historii osób, które zwracają się o pomoc do Fundacji Poland Business Run. Od powstania całej idei pomagania przez bieganie już ponad 850 beneficjentów otrzymało protezy, wózki, rehabilitację i cenne godziny spotkań z psychologami. To, ile osób zyska wsparcie w tym roku, zależy od liczby firm, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu i opłacą udział swoich drużyn.
Rejestracja sztafet odbywa się poprzez stronę organizatora: www.polandbusinessrun.pl. Zapisy trwają do 31 maja.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Sponsorami Strategicznymi zostały firmy: UBS, Standard Chartered oraz Enea.

Potrzebujesz dofinansowania do protezy lub rehabilitacji? Fundacja Poland Business Run szuka beneficjentów!

Rynek pracy w Polsce 2025: gdzie szukać pracy i jak zwiększyć swoje szanse na sukces?

Business Centre Club po raz 32. docenił firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.