Ostatnie mieszkania na Rodzinnych Podolanach w budowie
Na poznańskiej inwestycji Rodzinne Podolany widoczne są kolejne postępy. Przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstają kolejne domy i mieszkania w zabudowie szeregowej. Duża część osiedla została oddana do użytku. Aktualnie trwa realizacja ostatnich mieszkań i domów.
Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, wśród których znajdą się zarówno domy szeregowe z ogrodami, jak i mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. W szeregach C i F niemal wszystkie elewacje zewnętrzne są gotowe, razem z ozdobną cegłą klinkierową, zamontowano w całości pokrycie dachowe. Pozostały do wykonania ostatnie prace, w tym postawienie płotów oddzielających poszczególne działki, na których postawiono lokale. Finalnie w szeregu F powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami, natomiast w szeregu C, 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – Aktualnie wykonywane zadania na inwestycji są czasochłonne, ale wpływają na estetykę każdego z budynków. Ich wykonanie zgodnie z najwyższymi standardami jest priorytetem, a każdą inwestycję traktujemy jak wizytówkę naszej pracy. Jako deweloper, tworzymy portfolio udanych projektów, dzięki czemu zyskujemy renomę na rynku – mówi Katarzyna Piwczyńska, z biura sprzedaży Sky Investments.
Ponadto wykonywane są prace murarskie w szeregach H i I. W pierwszym z nich budowlańcy postawili ściany parteru, a w połowie lokali również ściany piętra. Natomiast w szeregu I zostały wylane fundamenty i są gotowe pierwsze mury parteru. W ramach tych dwóch szeregów powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. – Nasza inwestycja rozwija się bardzo regularnie, a już za kilka tygodni nastąpią odbiory w szeregu F. Wszystkie lokale w tej części osiedla znalazły swoich nabywców. W budynkach H i I, klucze będziemy przekazywać nabywcom w 2023 roku. Na terenie osiedla zostanie wykonany plac zabaw. Wówczas zakończy się też cały projekt – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments.
Osiedle Rodzinne Podolany od momentu premiery w 2019 roku, cieszy się popularnością i zamieszkały tutaj 74 rodziny. Inwestycja wyróżnia się niską zabudową, spokojnym sąsiedztwem, a także dogodną lokalizacją. Ul. Heleny Rzepeckiej znajduje się dość blisko Galerii Podolany, gdzie mieszkańcy mogą załatwić wiele podstawowych spraw, czy zrobić zakupy. Obok sąsiedniej ulicy Strzeszyńskiej biegnie nowa ścieżka rowerowa, którą można dojechać aż na Strzeszyn lub do Suchego Lasu. Z Podolan jest blisko do centrum Poznania, gdzie dotrzemy autobusem lub autem w kwadrans. Ponadto planowana jest realizacja inwestycji miejskiej – linii tramwajowej na Podolany.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.