Komunikaty PR

Ostatnie mieszkania na Rodzinnych Podolanach w budowie

2021-08-25  |  14:00
Biuro prasowe

Na poznańskiej inwestycji Rodzinne Podolany widoczne są kolejne postępy. Przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstają kolejne domy i mieszkania w zabudowie szeregowej. Duża część osiedla została oddana do użytku. Aktualnie trwa realizacja ostatnich mieszkań i domów.

 

Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, wśród których znajdą się zarówno domy szeregowe z ogrodami, jak i mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. W szeregach C i F niemal wszystkie elewacje zewnętrzne są gotowe, razem z ozdobną cegłą klinkierową, zamontowano w całości pokrycie dachowe. Pozostały do wykonania ostatnie prace, w tym postawienie płotów oddzielających poszczególne działki, na których postawiono lokale. Finalnie w szeregu F powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami, natomiast w szeregu C, 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – Aktualnie wykonywane zadania na inwestycji są czasochłonne, ale wpływają na estetykę każdego z budynków. Ich wykonanie zgodnie z najwyższymi standardami jest priorytetem, a każdą inwestycję traktujemy jak wizytówkę naszej pracy. Jako deweloper, tworzymy portfolio udanych projektów, dzięki czemu zyskujemy renomę na rynku – mówi Katarzyna Piwczyńska, z biura sprzedaży Sky Investments.

Ponadto wykonywane są prace murarskie w szeregach H i I. W pierwszym z nich budowlańcy postawili ściany parteru, a w połowie lokali również ściany piętra. Natomiast w szeregu I zostały wylane fundamenty i są gotowe pierwsze mury parteru. W ramach tych dwóch szeregów powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. – Nasza inwestycja rozwija się bardzo regularnie, a już za kilka tygodni nastąpią odbiory w szeregu F. Wszystkie lokale w tej części osiedla znalazły swoich nabywców. W budynkach H i I, klucze będziemy przekazywać nabywcom w 2023 roku. Na terenie osiedla zostanie wykonany plac zabaw. Wówczas zakończy się też cały projekt – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments.

Osiedle Rodzinne Podolany od momentu premiery w 2019 roku, cieszy się popularnością i zamieszkały tutaj 74 rodziny. Inwestycja wyróżnia się niską zabudową, spokojnym sąsiedztwem, a także dogodną lokalizacją. Ul. Heleny Rzepeckiej znajduje się dość blisko Galerii Podolany, gdzie mieszkańcy mogą załatwić wiele podstawowych spraw, czy zrobić zakupy. Obok sąsiedniej ulicy Strzeszyńskiej biegnie nowa ścieżka rowerowa, którą można dojechać aż na Strzeszyn lub do Suchego Lasu. Z Podolan jest blisko do centrum Poznania, gdzie dotrzemy autobusem lub autem w kwadrans. Ponadto planowana jest realizacja inwestycji miejskiej – linii tramwajowej na Podolany.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.