Ostatnie wolne miejsca na studiach I stopnia w Collegium Civitas
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Nie wybrałaś / wybrałeś jeszcze uczelni, a myślisz o studiach w Warszawie? Sprawdź, na jakich specjalnościach w Collegium Civitas są jeszcze wolne miejsca!
To już ostatni dzwonek, aby wziąć udział w rekrutacji na studia w Collegium Civitas. Są jeszcze wolne miejsca na kilku specjalnościach na studiach pierwszego stopnia, takich jak: Studia azjatyckie i orientalne, Biznes i marketing międzynarodowy czy Kryminologia. To programy, które zapewniają praktyczne umiejętności i kompetencje odpowiadające bieżącym potrzebom rynku pracy.
Kandydatki i Kandydaci, którzy wybiorą specjalność Studia azjatyckie i orientalne, będą mogli w przyszłości realizować się zawodowo w firmach ukierunkowanych na współpracę z Bliskim i Dalekim Wschodem. Wspólnie z wykładowcami - ekspertami - prowadzącymi działania biznesowe z krajami Azji, odwiedzą placówki dyplomatyczne państw azjatyckich oraz miejsca związane z kulturami azjatyckimi w Warszawie. Co ważne, część studiów będą mieli szansę zrealizować za granicą, studiując na uczelniach partnerskich – np. w Turcji, Libanie czy Tajwanie. Praktyki mogą odbyć w Fundacji El-Karama, której działania koncentrują się w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA).
Na studiach Biznes i marketing międzynarodowy nacisk położony jest przede wszystkim na najważniejsze zagadnienia marketingu, trendy rynkowe i innowacyjne narzędzia wykorzystywane w biznesie na całym świecie. Studentki i Studenci uczą się metody Blue Ocean Strategy, która w znacznym stopniu może podnieść jakość i bezkonkurencyjność prowadzonego biznesu. Na zajęciach analizują i oceniają międzynarodową sytuację gospodarczą, określają jej wpływ na przedsiębiorstwa i projekty. Poza typowo marketingowymi tematami, podejmowanymi przez wykładowców z międzynarodowym doświadczeniem, takimi jak kreowanie marki czy optymalizacja kampanii marketingowych, podejmowane są także kwestie prawa międzynarodowego i ich wpływu na prowadzenie biznesu w strukturze globalnej.
Studia o specjalności Kryminologia zapewniają zdobycie wiedzy z zakresu analizowania śladów, poszlak i motywów zachowań o charakterze przestępczym. Studentki i Studenci uczą się rozwiązywania praktycznych problemów z zakresu kryminologii z wykorzystaniem mechanizmów socjologicznych, poznają metodologie badań kryminologicznych i nowoczesne technologie IT w zakresie cyberprzestępczości. Poza umiejętnością prognozowania ryzyk i zagrożeń prowadzone są także zajęcia z komunikacji, mediacji, negocjacji czy sztuki perswazji, wykorzystywanych w pracy zarówno w organach ścigania (np. Policja) czy wymiaru sprawiedliwości, służbach publicznych, ale także w centrach mediacji i agencjach badania rynku.
Te i pozostałe programy na studiach pierwszego stopnia przygotowywane są wspólnie z pracodawcami, zatem uwzględniają bieżące trendy technologiczne i rozwojowe. Pełna oferta edukacyjna specjalności na studiach I stopnia w języku polskim, dostępna jest na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/kierunki-i-specjalnosci-i-stopnia-stacjonarne-po-polsku.
Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto studiować w Collegium Civitas, przedstawiamy Ci trzy mocne argumenty:
- Twoją wiedzę i rozwój zadbają doświadczeni praktycy – ludzie świata biznesu, dziennikarze, blogerzy, politycy czy dyplomaci.
- Wzmocnisz swoje kompetencje podczas licznych zajęć praktycznych i warsztatów.
- Budujesz swoje CV – realizując liczne projekty, odbywając staże, nawiązując kontakty z osobami z tego samego grona zainteresowań.
Nie zwlekaj! Sprawdź: www.civitas.edu.pl

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.