Panasonic prezentuje nową zewnętrzną kamerę PTZ AW-UR100
Nowy model łączy w sobie solidność, niezawodność i wysoką precyzję, jak 4K/60FPS, z funkcją kadrowania i systemem stabilizacji obrazu (DISS), aby sprostać wyzwaniom pracy na zewnątrz. Kamera idealnie nadaje się do szerokiej gamy środowisk zewnętrznych, od stadionów po magazyny i lotniska oraz statki oceaniczne.
Wideo o wysokiej precyzji
Do filmowania pod różnymi kątami i podczas dużych wydarzeń UR100 oferuje zarówno szerokokątny obiektyw poziomy 74,1° do panoramicznych ujęć, jak i kompatybilność 4K / 60P dla 24-krotnego zoomu optycznego oraz 10-krotnego zoomu cyfrowego. Posiada również trzy rodzaje systemów stabilizacji obrazu zapewniających wideo bez wstrząsów: optyczną stabilizację obrazu (OIS), elektroniczną korekcję rolki (EIS) i stabilizację obrazu obrotu-pochylenia (Dynamic Image Stabilising System - DISS).
Wytrzymała konstrukcja zapewniająca niezawodne działanie
Model UR100 został zaprojektowany tak, aby wytrzymać trudne warunki zewnętrzne, jak praca w miejscach narażonych na korozję lub w deszczu, podczas wiatru lub opadów śniegu oraz przy intensywnym świetle słonecznym. Kamera jest hermetycznie zamknięta, aby chronić ją przed pyłem i piaskiem nawiewanym przez wiatr, a układ odszraniania ogrzewa obiektyw, aby zapobiec tworzeniu się szronu, lodu lub kondensacji podczas pracy w ujemnych temperaturach do -15°C. Wyposażony jest również w wygodną wycieraczkę, która utrzymuje obiektyw czysty w warunkach wysokiego zawilgotnienia. W licznych testach symulujących różnorodne warunki zewnętrzne, dla badania hydroizolacji, pyłoszczelności, odporności na mgłę solną i inne czynniki, model UR100 udowodnił swoją wytrzymałość i zdolność do niezawodnego działania w szerokim zakresie wymagających środowisk pracy.
Możliwości adaptacji i wiele interfejsów
Zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach nagrań w plenerze, model UR100 zawiera wiele interfejsów do transmisji w głównych pasmach podstawowych, takich jak 3G-SDI, 12G-SDI oraz światłowody, a także obsługę różnych protokołów IP, w tym NDI i SRT. FreeD jest również obsługiwany dla systemów AR / VR.
Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wideo w Panasonic Connect Europe, powiedział: "Kamera PTZ firmy Panasonic obchodziła niedawno swoje 15-lecie, a nowy model idealny do precyzyjnego filmowania i nadawania w warunkach zewnętrznych jest kolejnym cennym dodatkiem do tej serii. Jest to urządzenie dla osób pracujących na zewnątrz i zostało zaprojektowane tak, aby wspierać przyspieszone przejście na zdalną produkcję wideo opartą na protokole IP, zapewniając jednocześnie jakość wideo i wydajność produkcji w terenie."

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.