PANASONIC PRZEDSTAWIA NOWĄ SERIĘ 1-CHIPOWYCH PROJEKTORÓW LASEROWYCH
Firma Panasonic ogłosiła dziś nową serię 1-chipowych projektorów laserowych DLP zapewniającą odbiorcom rozdzielczość 4K., dzięki której widzowie mogą cieszyć się niesamowitymi wrażeniami z bliska. Seria Panasonic PT-RDQ10 została zaprojektowana z myślą o muzeach, galeriach sztuki, wystawach, a także branżach rozrywki czy rentalu, których zadaniem jest urzekać odbiorców szczegółowym obrazem 4K oraz żywym, a zarazem naturalnym odwzorowaniem kolorów. Nowe projektory Panasonic potrafią wygenerować szczegółowe obrazy o jasności od 8,000 do 10,000 lumenów. Opcjonalnie dostępny jest dla nich również obiektyw ET-DLE020 Ultra-Short-Throw Zoom Lens z zerowym offsetem, który umożliwia wyświetlanie obrazów o dużej skali nawet w najciaśniejszych przestrzeniach.
Seria osiąga rozdzielczość 4K (3840 x 2160) dzięki Smooth Pixel Drive – unikalnej technologii jednoosiowego przesuwania pikseli, która pozwala uzyskać ostre i szczegółowe obrazy. Zaktualizowana funkcja Rich Colour Enhancer usprawnia reprodukcję kolorów, zapewniając żywsze barwy i wierne odwzorowanie nawet najbardziej drobiazgowych materiałów, jak choćby dzieła sztuki. Ulepszona regulacja czarnego obramowania dla zakrzywionych powierzchni dodatkowo zwiększa jednolitość jasności dla płynnego łączenia krawędzi ciemnych scen.
Dzięki różnorodnym funkcjom Panasonic zmniejsza czas instalacji oraz obsługi urządzeń. Oprócz złączy DIGITAL LINK opartych na HDMI® i HDBaseT™, projektory można wyposażyć w opcjonalne karty interfejsów SLOT NX, takie jak 12G-SDI lub DisplayPort™, aby umożliwić integrację z innymi systemami. Wstępnie aktywowane zestawy modernizacyjne Geometry Manager Pro umożliwiają korzystanie z zaawansowanych funkcji maskowania i automatycznej kalibracji wieloekranowej, usprawniając nawet najbardziej złożone procesy konfiguracji edge-blendingu i mapowania projekcyjnego. Funkcja Remote Preview Lite umożliwia zdalne sprawdzanie zawartości za pośrednictwem komputera, a aplikacja Smart Projector Control z funkcją NFC umożliwia regulację ustawień bez wyświetlania menu OSD.
Pomimo rozszerzonych funkcji, rozdzielczości 4K oraz odświeżeniu konstrukcji, seria PT-RDQ10 zachowuje te same kompaktowe wymiary obudowy, co poprzednie modele Panasonic 1-Chip DLP™. Hermetycznie zamknięty blok optyczny przyczynia się do bezobsługowej pracy przez 20,000 godzin, podczas gdy redundancja lasera zwiększa niezawodność, przy zachowaniu ciągłości pracy.
Seria Panasonic PT-RDQ10 zostanie wprowadzona na rynek w październiku 2021 roku. Więcej informacji na jej temat można uzyskać na stronie internetowej Panasonic Business.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.