PANASONIC TWORZY NAJBARDZIEJ KOMPLETNĄ LINIĘ PROJEKTORÓW I MONITORÓW 4K NA ISE
Podczas ISE 2021 Panasonic wprowadził kilka nowych modeli projektorów oraz monitorów profesjonalnych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szczegółowe wyświetlanie treści i tym samym zaoferować swoim klientom z wielu sektorów najbardziej kompletną linię rozwiązań wizualnych 4K. W ten sposób producent uzupełni szeroką gamę produktów 4K firmy Panasonic przeznaczonych choćby do współpracy, w tym systemów videokonferencji czy bezprzewodowych rozwiązań do prezentacji na żywo.
Świat rozrywki wykorzystuje 4K, aby zainteresować publiczność jak najbardziej wciągającymi atrakcjami wizualnymi. Edukacja potrzebuje bogactwa szczegółów obrazów w nowej rzeczywistości blended learning, a firmy polegają na 4K, aby uaktrakcyjnić swoje biznesowe spotkania. Niezależnie od potrzeb, Panasonic ma rozwiązanie 4K, które do nich pasuje, ponieważ to technologia, na której rosnące zapotrzebowanie obserwujemy we wszystkich sektorach przemysłu, komentuje Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business.
W efekcie podczas tegorocznego ISE w Barcelonie Panasonic, który produkuje rozwiązania dla firm z branż takich jak rozrywka czy rental, ogłosił serię 1-chipowych projektorów laserowych DLP Panasonic PT-RDQ10. Potrafią one wygenerować szczegółowe obrazy w 4K o jasności od 8,000 do 10,000 lumenów. Opcjonalnie dostępny jest dla nich również obiektyw ET-DLE020 Ultra-Short-Throw Zoom Lens z zerowym offsetem, który umożliwia wyświetlanie obrazów o dużej skali nawet w najciaśniejszych przestrzeniach.
Dodatkowo, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ultradrobne szczegóły, do swojej autorskiej technologii projekcji laserowej 1-Chip DLP™ SOLID SHINE Panasonic dodał Quad Pixel Drive, tworząc projektor PT-FRQ50 o jasności 5,200 lumenów. Oprócz płynnych i bogatych w szczegóły obrazów 4K (3840 x 2400) idealnych na potrzeby edukacji, korporacji, wystaw artystycznych i muzealnych, projektor obsługuje również częstotliwość odświeżania 240Hz/1080p przy minimalnych opóźnieniach między wejściem a wyjściem wynoszących poniżej 8ms, poszerzając tym samym zakres zastosowania projektora również na cele symulacyjne i e-sportu.
Ponadto w projektorze PT-RQ50K 3-Chip DLP™ o jasności 50,000 lumenów zastosowano nowy obiektyw Panasonic ET-D3QW200 Short-Throw Zoom Lens z zerowym offsetem, aby jeszcze lepiej wyświetlać treści w pomieszczeniach zamkniętych, wymagających wyraźniejszej reprodukcji natywnego obrazu 4K w ogromnej skali, bez cieni i przy małej odległości rzutu.
Panasonic rozszerzył również swoją ofertę wyświetlaczy profesjonalnych Premium InGlass. Z myślą o biurowych salach konferencyjnych Panasonic zaprezentował nowe produkty w serii SQE1. Z kolei jednostki budżetowe przeznaczone na potrzeby edukacji czy administracji uzupełnią serię CQE1. Nowe modele mają przekątną od 55 do 86 cali.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.