PANASONIC ULEPSZA TECHNOLOGIĘ ODWZOROWANIA KOLORÓW W NOWEJ SERII PROJEKTORÓW
Firma Panasonic ogłosiła, że w lipcu wprowadzi do sprzedaży w Europie projektory z serii PT-LRZ35, które jako pierwsze zostały wyposażone w 1-chipowy procesor DLP. Dzięki rewolucyjnemu źródłu światła RGB LED projektory generują dynamiczne kolorowe obrazy, które świetnie sprawdzą się w środowiskach wymagających nauki w grupach, podczas spotkań lub pracy zespołowej. Urządzenia doskonale nadają się do zastosowania zarówno w salach wykładowych, jak i niewielkich klasach, a także podczas prezentacji biznesowych.
Projektory PT-LRZ35 wyróżniają się jasnością na poziomie 3,500 lumenów i są dostępne w rozdzielczości WUXGA[1] lub WXGA[2]. Każdy kanał koloru w źródle światła LED RGB ma dyskretne diody LED, co zapobiega rozwarstwianiu się barw i pozwala uzyskać szerszą gamę kolorów, dając w efekcie lepszy efekt końcowy. Dzięki konstrukcji bez koła kolorów obrazy są dobrze widoczne i nie występuje na nich efekt tęczy.
Poza imponującym obrazem nowy model wyróżnia się także intuicyjną obsługą. Funkcja szybkiego włączania i wyłączania pozwala wyświetlić obraz w niespełna sekundę i eliminuje konieczność czekania na ostudzenie projektora po zakończeniu sesji.
Porty HDMI-CEC umożliwiają uruchomienie projektora i rozpoczęcie odtwarzania w trybie czuwania jednym dotknięciem przy użyciu wielofunkcyjnego pilota. Dodatkowo po podłączeniu urządzenia do strumieniowania multimediów do gniazda zasilania USB członkowie zespołu mogą wyświetlać swoje materiały bezprzewodowo z urządzeń mobilnych[3].
Wysoka wydajność, małe wymagania w zakresie konserwacji
Serię PT-LRZ35 zaprojektowano z myślą o niezawodności i długim okresie eksploatacji – zastosowane rozwiązania pozwalają zmniejszyć nakład pracy informatyków i techników, a jednocześnie zmaksymalizować dostępność urządzeń dla użytkowników.
Konstrukcja bez koła kolorów i dyskretne radiatory LED zwiększają wydajność chłodzenia. Udoskonalenia wprowadzone w hermetycznej strukturze uszczelniającej modułu DMD zapobiegają dostawaniu się kurzu do wnętrza urządzenia i eliminują konieczność stosowania filtra powietrza, co przekłada się na mniejsze wymagania w zakresie konserwacji i utrzymanie stałej jakości obrazu przez ponad 20,000 godzin[4].
Sprawna konfiguracja i łatwe dostosowanie do potrzeb
Użytkownicy mogą liczyć na większą swobodę i mniejsze zniekształcenia obrazu przy projekcji z komputera – umożliwia to obiektyw z 1.3-krotnym zoomem, współczynnikiem rzutu 1,28-1,69:1[5], funkcją regulacji obiektywu w pionie (+50%, +40% lub ręcznie) i opcją korekcji perspektywy w pionie (±30°). Projektory mogą być również używane na 2 osiach (przedniej i bocznej), dzięki czemu możliwa jest instalacja panoramiczna (360°) pozwalająca na większą kreatywność projekcji i wyświetlania. Waga 6.7 kg i kompaktowe wymiary (375 × 124*3 × 314 mm)[6] sprawiają, że projektory nie rzucają się w oczy i doskonale sprawdzają się w dynamicznie zmieniających się środowiskach biznesowych czy edukacyjnych.
Środowiska biznesowe i edukacyjne w coraz większym stopniu doceniają możliwości związane z pracą i nauką zespołową, która wymaga niezawodnych, wydajnych, łatwych w obsłudze i transporcie projektorów pozwalających wygenerować obraz wysokiej jakości, ocenia Thomas Vertommen, European Product Marketing Manager w firmie Panasonic Business. Seria PT-LRZ35 wyznacza w tej dziedzinie nowy standard. To pierwsze projektory firmy Panasonic wyposażone w źródło światła RGB LED generujące obraz wysokiej jakości przy zachowaniu niewielkich wymiarów, które ułatwiają przenoszenie urządzeń.
Seria PT-LRZ35 obejmuje dwa modele: PT-LRZ35 (WUXGA) i PT-LRW35 (WXGA), które będą dostępne w sprzedaży od lipca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-lrz35.
[1] model PT-LRZ35
[2] model PT-LRW35
[3] Wymaga zgodnego modułu sieciowego do strumieniowania oraz aplikacji sterującej / przeglądarki internetowej na urządzenia mobilne lub komputery. Firma Panasonic nie może zagwarantować zgodności z urządzeniami innych firm.
[4] Firma Panasonic zaleca czyszczenie lub sprawdzenie w punkcie zakupu po około 20 000 godzin. Żywotność źródła światła może być mniejsza w zależności od warunków otoczenia. Po krótszym czasie może być konieczna wymiana części innych niż źródło światła. Po 20 000 godzin pracy poziom jasności projektora maleje do około połowy.
[5] Współczynnik rzutu: 1,35–1,77:1 w przypadku modelu PT-LRW35.
[6] Bez obiektywu, bez wystających elementów.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.