PANASONIC WE WSPÓŁPRACY Z RODA COMPUTER OPRACOWAŁA ROZWIĄZANIE DLA POJAZDÓW WOJS
Panasonic, lider w produkcji wzmocnionego sprzętu mobilnego, zaprezentował nowy wariant swojego flagowego laptopa TOUGHBOOK 40. Wersja Military to specjalnie opracowany do użytku w pojazdach wojskowych sprzęt, który jest owocem długotrwałej współpracy Panasonic z roda computer GmbH, firmy zajmującej się konfigurowaniem i dostosowywaniem urządzeń TOUGHBOOK do różnych zastosowań wojskowych.
Zaprojektowany z myślą o obronności
TOUGHBOOK 40 jest odporny na kurz i wodę zgodnie z normą IP66 oraz przetestowany zgodnie z wojskowymi standardami MIL-STD810H. Wytrzyma upadek z wysokości 180 cm i jest odporny na wstrząsy, wibracje, a także może działać w ekstremalnych temperaturach – od -29°C do 63°C. Dzięki funkcji wymiany baterii w trakcie pracy, można wydłużyć jej żywotność do 36 godzin. W razie potrzeby, wszystkie funkcje radia i wyświetlacza można natychmiast przełączyć w “tryb ukryty”.
TOUGHBOOK 40 Military o przekątnej ekranu 14 cali, został specjalnie zaprojektowany z myślą o użytku w pojazdach wojskowych, aby w pełni spełniał normy sektora obronnego. Bazuje na najlepszym na świecie laptopie o wysokiej wytrzymałości, dedykowanym przemysłowi obronnemu. Urządzenie jest skonfigurowane do pracy z systemem Windows 11 Pro i oferuje maksymalną elastyczność dzięki czterem gniazdom rozszerzeń i interfejsom klasy wojskowej. Posiada MIL-LAN do łączności Ethernet w celu komunikacji z innymi systemami, MIL-DVI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy oraz dwa interfejsy USB 2.0 do urządzeń peryferyjnych. W zależności od potrzeb klienta, istnieje możliwość dodatkowej implementacji interfejsów, takich jak CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA lub USB 3.0. Ponadto firma roda computer może również sprawdzić możliwości integracji rozwiązań światłowodowych.
TOUGHBOOK 40 może również być wyposażony w szyfrowany wewnętrzny dysk półprzewodnikowy (SSD) Eclypt® Core, dostarczany przez Viasat. Dysk SSD Viasat posiada certyfikaty umożliwiające jego użycie do zabezpieczania informacji o najwyższym stopniu tajności oraz na wszystkich niższych poziomach bezpieczeństwa. Ponadto jest on certyfikowany do użytku przez NATO i inne kraje europejskie.
Złącza wojskowej klasy zmniejszają ryzyko awarii
Urządzenia peryferyjne są podłączane do TOUGHBOOK 40 Military za pomocą złączy klasy obronnej, które w razie potrzeby można połączyć w jedno. Dodatkowo dostępne jest zoptymalizowane połączenie EMC. Charakteryzują się odpornością na silne wibracje w pojeździe, a także na krople cieczy, kurz i wilgoć. Wtyki bagnetowe i śrubowe są łatwe do podłączenia, nawet w rękawicach.
W porównaniu z urządzeniami komercyjnymi, solidność połączeń klasy wojskowej przekłada się na mniejszą liczbę awarii komponentów. Dzięki temu urządzenie może pracować przez dłuższy czas i zapewniać łączność nawet w najtrudniejszych warunkach.
Era cyfryzacji spowodowała wzrost zapotrzebowania na mobilne rozwiązania IT w wojsku oraz na sprzęt o zwiększonej wytrzymałości. Użytkownicy i decydenci oczekują urządzeń, które oferują doskonałą wydajność, przy zachowaniu możliwie niewielkich rozmiarów, a także posiadają bezpieczne interfejsy i połączenia klasy wojskowej, z myślą o różnorodnych zastosowaniach. W rezultacie, urządzenia modułowe, które można łatwo dostosować, stanowią najbardziej opłacalne rozwiązanie dla wojska, wyjaśnia Florian Aschmoneit, CTO w firmie roda computer.
Partnerstwo, które przynosi rezultaty
Panasonic i roda computer od dawna współpracują przy wielu dużych projektach. W ostatnim czasie obie firmy skoncentrowały się na dostosowywaniu urządzeń TOUGHBOOK do potrzeb w różnych klientów wojskowych. Trzydziestoletnie doświadczenie roda computer w dziedzinie obronności, w połączeniu z szeroką gamą urządzeń TOUGHBOOK klasy wojskowej sprawia, że Panasonic oferuje niezrównane rozwiązania. Te urządzenia nie tylko charakteryzują się wytrzymałością, ale także gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność w sektorze obronnym.
TOUGHBOOK 40 Military jest owocem naszej długotrwałej i wzajemnie korzystnej współpracy z firmą roda computer. Odzwierciedla nasze nieustające zaangażowanie w tworzenie nowoczesnych, elastycznych i przyszłościowych rozwiązań dla sektorów bezpieczeństwa i obrony w całej Europie, mówi Jon Tucker, General Manager, Solutions and Engineering w Panasonic TOUGHBOOK.
Więcej informacji o TOUGHBOOK 40 Military, znajdziecie na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/blog/tough-companion-every-mission-toughbook-40-military

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.