Komunikaty PR

Panasonic wprowadza na rynek PressIT

2020-09-23  |  15:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic ogłosiła nowy bezprzewodowy system prezentacji o nazwie PressIT – eleganckie rozwiązanie znacznie usprawniające współpracę i organizowanie spotkań. Prosty w użyciu system pozwala na wyświetlanie treści nawet z czterech urządzeń jednocześnie, prezentowanie materiałów na wyświetlaczu lub projektorze jednym naciśnięciem przycisku, a także zapewnia nieskazitelny dźwięk w jakości Full HD.

PressIT to najnowsze z szerokiej gamy rozwiązań technologicznych firmy Panasonic zaprojektowanych z myślą o podlegającemu ciągłym zmianom środowisku pracy. Rozwiązania te obejmują urządzenia do obsługi prezentacji, systemy współpracy i konferencji oraz interaktywne wyświetlacze z funkcją tablicy.

Obecnie występuje kilka różnych, nakładających się na siebie trendów, które bardzo szybko zmieniają wymagania stawiane nowoczesnemu środowisku pracy, stwierdza Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Obserwujemy odchodzenie od wielkich sal konferencyjnych w kierunku mniejszych, usprawniających współpracę pomieszczeń. Pracownicy stają się bardziej mobilni i społecznie zdystansowani. Zależy im na możliwości pracy i komunikacji w dowolnym miejscu. Ponadto pokolenie Z chce mieć możliwość korzystania z własnych urządzeń w pracy i oczekują ciągłej, zdalnej łączności. W związku z tym opracowaliśmy zestaw różnych usprawniających współpracę rozwiązań, które można dostosować do dowolnych wymagań biznesowych, dodaje Kulessa.

PressIT – nasz najnowszy system – może współpracować z dowolnym komputerem, tabletem lub smartfonem z systemem Android lub iOS i jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Aby rozpocząć prezentację, wystarczy podłączyć odbiornik do dowolnego wyświetlacza lub projektora, a niewielki przekaźnik do urządzenia wyświetlającego, a następnie nacisnąć przycisk. System jest dostępny z dwoma rodzajami odbiorników. Dekoder STB umożliwia podłączenie dowolnego projektora lub wyświetlacza z płaskim ekranem, natomiast odbiornika Intel Smart Display Module (Intel SDM) można używać tylko z oferowanymi przez firmę Panasonic wyświetlaczami LCD o rozdzielczości 4K UHD z serii SQ1/SQE1.Odbiornik podłącza się do gniazda SDM z tyłu urządzenia wyświetlającego.

Oprócz systemu PressIT – dostępnego już od października 2020 r. – Panasonic oferuje także szeroki wybór dodatkowych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o zmieniających się środowiskach pracy.

Pracownikom, którzy chcą korzystać z własnych urządzeń w biurze, Panasonic oferuje rozwiązanie do prezentacji Cynap Pure firmy Wolfvision. Jego instalacja nie wymaga żadnych kabli – wykorzystanie bezprzewodowego protokołu strumieniowania pozwala na bezproblemowe zwiększenie liczby używanych do prezentacji wyświetlaczy do czterech jednocześnie w jakości 4K oraz stuprocentowe szyfrowanie danych zapewniające wysokie bezpieczeństwo.

Dla użytkowników, którym wystarczą najprostsze funkcje prezentacji, przeznaczone są monitory firmy Panasonic z serii CQE1 i SQE1 wyposażone w funkcję wyświetlania bezprzewodowego, która pozwala użytkownikom komputerów z systemem Windows 10 na bezpośrednie pokazywanie ekranu urządzenia na wyświetlaczu.

Aby zaspokoić potrzeby związane z nasilającym się trendem dostosowywania pomieszczeń pod kątem współpracy, Panasonic oferuje również szeroki wybór interaktywnych wyświetlaczy z funkcją tablicy przeznaczonych do różnych zastosowań, takich jak burze mózgów, sesje szkoleniowe, videokonferencje i wymiana informacji. Te zróżnicowane serie wyświetlaczy korzystają z technologii InfraRed lub InGlass, aby zapewnić maksymalną precyzję sterowania dotykowego i pisania. W celu usprawniania komunikacji pracowników przebywających w różnych lokalizacjach wyświetlacze Panasonic z serii EQ1 są kompatybilne z rozwiązaniem Cisco WEBEX Room, które automatycznie wykrywa i optymalizuje ustawienia wyświetlacza.

Ponadto głośniki wyświetlaczy z serii EQ1[1] i SQ1 automatycznie optymalizują ustawienia dźwięku, aby zapewnić jego doskonałą jakość podczas videokonferencji.

Więcej informacji o systemie Panasonic PressIT zamieszczono na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/wireless-presentation-system.

Więcej informacji o ofercie rozwiązań do współpracy opracowanych przez firmę Panasonic zamieszczono na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/.

 

[1] EQ1 65/55/50/43

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Najlepsza motywacja - pieniądze czy postawa szefa? Biuro prasowe
2024-07-25 | 13:00

Najlepsza motywacja - pieniądze czy postawa szefa?

Lato, słońce za oknem, koledzy i koleżanki zza sąsiednich biurek na urlopie, social media „atakują” zdjęciami z pięknych starówek, plaż, górskich
Firma Konferencja Kadry Bez Granic vol.7
2024-07-24 | 11:00

Konferencja Kadry Bez Granic vol.7

Czy zastanawialiście się, jak bezpiecznie i świadomie działać w dynamicznie zmieniającym się świecie? Jakie zagrożenia i mity związane z zatrudnianiem cudzoziemców oraz
Firma Soudal kolejny raz wybrany przez wykonawców
2024-07-24 | 11:00

Soudal kolejny raz wybrany przez wykonawców

Wzorem lat ubiegłych Soudal znalazł się w gronie laureatów rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2024. Wykonawcy zadecydowali o przyznaniu firmie nagród

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.