PANASONIC WPROWADZA NOWĄ KAMERĘ STUDYJNĄ Z MOŻLIWOŚCIĄ UAKTUALNIENIA DO NATYWNEJ
W czwartym kwartale br. Panasonic wprowadzi na rynek nowy, ekonomiczny model kamery studyjnej HDR AK-HC3900 1080p z możliwością uaktualnienia do natywnej rozdzielczości 4K 60p/50p. Nowe urządzenie będzie uzupełnieniem gamy kamer z serii AK, przeznaczonych do pracy w studiu i w terenie. Nowy model AK-HC3900 jest idealny do zastosowań w branżach: emisyjnej, edukacyjnej i korporacyjnej. Ponadto idzie w ślady znanego modelu firmy AK-HC3800, który od prawie dekady wyznacza standard dla systemów profesjonalnych wysokiej jakości oraz ekonomicznej produkcji.
Udoskonalenia wyróżniające model AK-HC3900 obejmują pełny zestaw funkcji HDR/SDR, poszerzoną obsługę wielu formatów (1080: 59,94p, 50p, 59,94i, 50i, 29,97psF, 25psF, 23,98psF, 720: 59,94p/50p) oraz opcję przyszłego uaktualnienia do produkcji 4K 60p/50p z natywną rozdzielczością filmów 4K oraz rozdzielczością poziomą 2000 linii TV.
Model AK-HC3900 to ekonomiczna i wszechstronna kamera profesjonalna wyposażona w przyszłościowe rozwiązania gwarantujące wieloletnie użytkowanie – twierdzi dypl. inż. Stefan Hofmann, kierownik ds. inżynierii sprzedaży w dziale Panasonic Broadcast & ProAV. Kamera AK-HC3900GJ/GSJ obrabia sygnał padający z obiektywu za pośrednictwem wewnętrznego systemu obrazowania 4K, dzięki któremu zapewnia zachwycające obrazy HD HDR z przestrzenią barwową ITU-R BT.2020. Wewnętrzne skanowanie obrazów w rozdzielczości 4K oznacza, że przyszłe opcjonalne uaktualnienie systemu do formatu 4K zapewni pełną rozdzielczość poziomą 2000 linii TV – dodaje Hofmann.
Kamera AK-HC3900 charakteryzuje się wysoką czułością – F10 przy 59,94 Hz (2000 lx) — oraz współczynnikiem sygnału do szumu na poziomie 62 dB. Ma też wbudowany zmotoryzowany filtr szary. Nowa ekonomiczna jednostka sterowania kamerą (CCU) AK-HCU250 w połączeniu z panelem zdalnego sterowania (ROP) AK-HRP250 będzie przesyłać do kamery nieskompresowane sygnały video wysokiej jakości oraz sygnały sterujące za pośrednictwem światłowodu lub hybrydowego kabla SMPTE, którym będzie można ją również zasilać.
Nowa jednostka CCU obejmuje wszystkie funkcje kamery HC3800, a także jednoczesne przesyłanie sygnałów wyjściowych HDR/SDR, poszerzoną obsługę wielu formatów z modelu HC3900 oraz możliwość uaktualnienia do formatu 4K. Nowe funkcje to SDI 3G oraz prompter 3G. Panel zdalnego sterowania obsługuje standard PoE (nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania), który ułatwia instalację. Zarówno CCU, jak i ROP są wyposażone w gniazdo na kartę SD, które może służyć do przechowywania rozmaitych ustawień lub uaktualnienia oprogramowania sprzętowego. Operatorzy kamer będą mogli wybrać jeden spośród dwóch kolorowych wizjerów elektronicznych LCD – 9-calowego AK-HVF100GJ lub 7-calowego AK-HVF75G.
Urządzenia AK-HC3900, AK-HCU250 i AK-HRP250 będą dostępne od czwartego kwartału 2020 roku. Informacje na temat cen będą dostępne niebawem.
Główne właściwości
- Duża matryca zapewniająca wysoką rozdzielczość i czułość oraz niski poziom szumów podczas nagrywania.
- Kompensacja aberracji chromatycznej (CAC) w obiektywie, redukcja pochylenia oraz funkcja rozszerzania zakresu dynamicznego (ang. Dynamic Range Stretcher, DRS).
- Obsługa szerokiego zakresu dynamicznego (HDR) oraz przestrzeni barw ITU-R BT.2020.
- Możliwość uaktualnienia do rozdzielczości 4K (opcjonalnie).
Więcej informacji na temat profesjonalnych produktów video firmy Panasonic można znaleźć na stronie https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/studio-camera/AK-HC3900

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.