Panattoni Park Kalisz na finiszu. Poczta Polska S.A. bierze blisko 4 500 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną realizacją dla Poczty Polskiej S.A. Spółka już wynajmuje powierzchnię dewelopera w Białymstoku, a teraz zajmie prawie 4 500 m kw. w Panattoni Park Kalisz. Tym samym dobiega końca realizacja pierwszego parku logistycznego klasy A w drugim największym mieście Wielkopolski.
Nie tylko Poznań. Deweloper znajduje się na ostatniej prostej budowy Panattoni Park Kalisz – pierwszego kompleksu multi-tenant z powierzchnią klasy A w drugim największym mieście w regionie. W ramach dwóch budynków firma dostarczyła 35 000 m kw. i jednocześnie potwierdza potencjał Kalisza jako atrakcyjnej alternatywy dla Poznania w granicach Wielkopolski. Możliwości tej lokalizacji dostrzegła również Poczta Polska S.A., która wynajęła blisko 4 500 m kw., z czego ponad 650 zajęły nowoczesne biura. Deweloper dostosował powierzchnię do najemcy i przygotował m.in. rampę boczną oraz pomieszczenie sortowni do korespondencji. To kolejna współpraca obu firm. Wcześniej Poczta Polska wynajęła ponad 5 000 m kw. w ramach Panattoni Park Białystok, które pozwoliło m.in. na rozwój usług
e-commerce’owych.
- Nasza kolejna współpraca z Poczta Polska S.A. potwierdza, jak ogromne znaczenie dla usług pocztowych i kurierskich ma rozwój rynków wschodzących. Dostarczając powierzchnie bliżej miast, które jeszcze parę lat temu pozbawione były magazynów klasy A, umożliwiamy sprawniejszą obsługę klienta końcowego. Lokalizacje takie jak: Kalisz, Białystok, Lublin, czy Siedlce to już nie przyszłość, a teraźniejszość sektora magazynowego, dlatego nie dziwią kolejne parki w pełni skomercjalizowane – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.
Panattoni Park Kalisz to kompleks dwóch budynków klasy A, który powstaje zgodnie z formułą Small Business Units (SBU), a dzięki projektowi umożliwiającemu elastyczne kształtowanie modułów, jego najemcami mogą być zarówno firmy z sektora produkcyjnego, jak i logistycznego. W ramach budynków, klienci mogą skorzystać z segmentów już od 1 380 m kw. Park wyróżniają również atrakcyjne warunki kształtowania powierzchni magazynowych i biurowych, a także dogodna lokalizacja. Kompleks położony jest w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, 6 km od jego centrum, co pozwala na sprawny transport zarówno w granicach miejscowości, jak i na jej obrzeżach. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej 25 oraz 7 km od drogi nr 12, która biegnie równoleżnikowo od granicy z Niemcami po granicę z Ukrainą. Ponadto 2,5 km od kompleksu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzieli Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.