Komunikaty PR

Panattoni partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

2022-04-28  |  16:15
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu – największej w Polsce organizacji zajmującej się koncepcją zrównoważonego rozwoju. Deweloper od lat rozwija swoją ofertę zielonego budownictwa, wspiera lokalne społeczności, czy współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Firma jest liderem pozytywnych zmian w sektorze nieruchomości przemysłowych.

Spełniając cele i tworząc lepszy świat. Współczesny biznes przechodzi gwałtowne przemiany. Drogowskazem dla nas wszystkich jest 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) ustalonych podczas szczytu ONZ w 2015 roku. Podążając za nim firmy działają z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń, rozwijając się w ramach 5 obszarów: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój oraz partnerstwo. Panattoni – europejski lider rynku nieruchomości przemysłowych – dokłada swoją cegiełkę do realizacji oenzetowskich celów koncentrując się na takich obszarach jak: Czysta woda i warunki sanitarne; Czysta i dostępna energia; Innowacyjność, przemysł, infrastruktura; Zrównoważone miasta i społeczności; Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, Działania na rzecz klimatu i wreszcie Przywracanie i utrzymanie bioróżnorodności.

Dlatego naturalnym krokiem dla firmy jest bycie partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – największej w Polsce organizacji zajmującej się upowszechnianiem wiedzy, edukacją oraz wsparciem inicjatyw z zakresu koncepcji zrównoważonego rozwoju.

- Czynnik społeczny i perspektywa różnorodności interesariuszy są niezwykle istotne dla Panattoni. Dlatego stawiamy na współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które tworzy idealną platformę dla wzajemnego inspirowania się przedsiębiorstw w dążeniu do działania zgodnie ze zrównoważonym rozwojem, promując dobre praktyki i wspierając potrzebnym know-how. Liczymy, że to początek wieloletniej kooperacji – mówi Anita Pietrykowska, Head of Marketing & Communications Europe w Panattoni.

Wyzwania społeczne, środowiskowo-klimatyczne i rosnące oczekiwania wobec biznesu to jasny sygnał, że konieczne jest pilne podjęcie przez firmy działań z zakresu CSR. O powodzeniu tych inicjatyw decyduje m.in. spójność z wartościami, weryfikowanie potrzeb oraz otwartość na współpracę. Dlatego cieszy nas, że rośnie grono firm-liderów, które chcą z jednej strony poszerzać jeszcze swoją wiedzę, a z drugiej inspirować i wspólnie zachęcać inne przedsiębiorstwa do zintensyfikowania wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tak więc z radością i nadzieją witamy w Programie Partnerstwa FOB firmę Panattoni – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zielone światło dla zmian. Działalność Panattoni z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu jest wieloobszarowa. Firma jest liderem ekologicznych zmian w sektorze nieruchomości przemysłowych. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojego standardu certyfikację środowiskową metodą BREEAM najpierw na poziomie Very Good, a następnie Excellent, który uzyskało już ponad 400 000  m kw. powierzchni dostarczonych przez firmę. W Polsce portfolio obiektów Panattoni potwierdzonych zielonymi certyfikatami to ponad 5 mln m kw., a w planach jest kolejne 3,5 mln m kw. powierzchni. Warto podkreślić, że certyfikacja obiektów idzie w parze z redukcją zużycia energii i wody w budynkach, a także z polepszeniem dobrostan osób w nich pracujących. Ponadto Panattoni pewnie zmierza w kierunku zeroemisyjności, m.in. zasilając znaczną część swojego portfolio energią z odnawialnych źródeł, czy coraz częściej implementując instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. Firma dba również o bioróżnorodność swoich inwestycji oraz dobrostan pracujących w obiektach, m.in. realizując zielone strefy relaksu.

Zrównoważony, zróżnicowany. Tworzenie przyjaznego środowiska dla pracowników swoich inwestycji, idzie w parze z wielotorowym wsparciem dla zespołu Panattoni, który w samej Polsce liczy blisko 600 osób.Firma promuje równe szanse, szanuje różnorodność i wyklucza dyskryminację ze względu na wiek, niepełnosprawność, czy płeć, co widać w strukturach - połowę stanowisk menadżerskich przedsiębiorstwa zajmują kobiety. Panattoni inwestuje w wellbeing i work-life balance swojego zespołu – każde z 11 biur w Polsce jest odpowiednio zaprojektowane biura, organizowane są webinaria na temat zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym czy udostępniane są platformy benefitowe. Ponadto firma mocno stawia na rozwój, m.in. poprzez szkolenia działowe i indywidualne, czy dofinansowanie studiów i kursów, także językowych. Panattończycy zaś angażują się we wsparcie organizacji charytatywnych takich jak Unicef czy Instytut Curie.

Deweloper pomaga na wielu płaszczyznach. Od początku pandemii koronawirusa wspierał medyków oraz zaopatrywał placówki medyczne w potrzebny sprzęt. W obliczu trwającej obecnie na wschodzie wojny firma udostępniła wolne powierzchnie przemysłowe firmom ukraińskim, umożliwiając relokację zasobów, a także dołączyła do akcji #Property4Ukraine. W jej ramach przedstawiciele sektora nieruchomości przekształcili powierzchnie biurowe w miejsca do życia dla uchodźców. Przedsiębiorstwo jest również sponsorem dwóch akademii piłkarskich – BVB im. Łukasza Piszczka, a także Widzewa Łódź.

Naturalnym elementem rozwoju Panattoni jest także wsparcie lokalnych społeczności. Deweloper tworzy niezbędną infrastrukturę drogową w rejonach swoich inwestycji, buduje chodniki, czy stawia przystanki autobusowe. Ponadto prowadzi liczne nasadzenia w miastach, w których działa. Firma reaguje również na inne pilne potrzeby, np. finansując remonty oddziałów szpitali i centrów zdrowia (m.in. w Gdańsku), czy wyposażając gabinet Integracji Sensorycznej w jednej ze szkół podstawowych w Warczu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.