Park Gutenberga - nowa willa w historycznej dzielnicy Gdańska
Zdjęcia: https://we.tl/t-4fJJO3YOTp
Park Gutenberga – miejsce wybierane przez najznamienitszych Gdańszczan wita nowych mieszkańców
Jaśkowa Dolina i jej okolice stanowią prawdziwą enklawę majestatycznych willi i dworów, od wieków wybieranych na miejsce do życia przez dawne gdańskie elity. To tę okolicę wybierali gdańscy kupcy, miejscy radni i przedstawiciele wolnych zawodów. Pobliski Park Jaśkowej Doliny wypełniają malownicze aleje, wśród których znajduje się również historyczny Teatr Leśny, a w pobliżu stoi pomnik wynalazcy druku. To właśnie Jan Gutenberg stał się inspiracją dla architektów pracowni Design Atelier, którzy zaprojektowali kameralną Willę, wybudowaną na skraju objętego ochroną konserwatorską lasu. Deweloperem jest działająca od 18 lat na rynku budowlanym firma Bravo Developer.
W Parku Gutenberga zaprojektowaliśmy jedynie 15 prestiżowych apartamentów, które z pewnością spełnią oczekiwania zróżnicowanych mieszkańców. W budynku znajdują się kawalerki o powierzchni od 37 m2 do rozległych apartamentów, o powierzchni 150 m2. Zaprojektowane zostały z szacunkiem dla wypełniającej okolicę historycznej zabudowy, a zarazem wypełnione są nowoczesnymi technologiami podnoszącymi komfort życia ich mieszkańców i pozwalającymi żyć z troską o środowisko naturalne – mówi Barbara Reiter, właścicielka pracowni Design Atelier. Willa powstała z zastosowaniem bezkompromisowej dbałości o jakość, która leży u podstaw pracy nad projektem. Realizacja musiała ponadto wpisać się w wytyczne Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, którego biuro pieczołowicie dba o zachowanie historycznej tkanki całej Jaśkowej Doliny. Dzięki zaangażowaniu naszych architektów, inwestora oraz służb konserwatorskich powstała prawdziwie unikalna willa, która z pewnością stanowić będzie wyjątkową wartość dla każdego jej mieszkańca.
Każdy apartament ma taras lub przydomowy ogródek. Widok na wypełniony starodrzewem las zapewniają przestronne drewniane okna. Na klatkach schodowych ściany wykończone zostały sztukateriami, a w przestrzeniach wspólnych willi zastosowano najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Na wyższe kondygnacje prowadzi cichobieżna winda.
Z dumą oddajemy tę absolutnie wyjątkową inwestycję, dzięki czemu nasi klienci mają szansę współtworzyć kolejny rozdział historii, tworzonej przez pokolenia gdańskich patrycjuszy – mówi Tomasz Grzenkowicz, prezes zarządu spółki Bravo Developer. To doskonałe miejsce do życia, w którym można odczuć wielowiekowe dziedzictwo i smak płynący z okolicznej zabudowy oraz czerpać siłę z otaczającej natury.
Park Gutenberga, pomimo swojej ustronnej lokalizacji zapewnia płynną komunikację z najważniejszymi punktami na mapie Gdańska: położony w górnym Wrzeszczu, zapewnia szybki i komfortowy dostęp do centrum Gdańska, jego dzielnic biznesowych, centrów handlowych czy popularnych miejsc spotkań mieszkańców Gdańska. Bliskość wzgórz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wszystkim miłośnikom sportów plenerowych zapewni doskonałe warunki do górskiej i rekreacyjnej jazdy rowerem, joggingu czy nordic-walkingu.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.