Parker Hannifin stawia na Oxygen Park!
Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędów i sterowań, dołączył do grona najemców Oxygen Park. Firma wynajęła 712 mkw. nowoczesnej powierzchni w warszawskim kompleksie biurowym, należącym do Golden Star Group.
Parker Hannifin jest wiodącym na świecie producentem technologii napędów i sterowania, dostarczającym rozwiązania inżynieryjne dla różnorodnych rynków przemysłowych i aeronautycznych. Firma z ponad 100-letnią tradycją oferuje aktualnie ponad 3000 linii produktów, powstających w 320 fabrykach i jest obecna w 55 krajach świata. Parker Hannifin od pół wieku jest notowany na liście Fortune 250 i jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw, które nieprzerwanie od 65 lat wypłacają dywidendę swoim akcjonariuszom. Dodatkowo, firma co miesiąc widnieje w pierwszej piątce najdłużej notowanych rekordów wzrostu dywidendy w indeksie S&P 500. W Polsce, firma Parker Hannifin jest obecna od 1992 r. Parker Hannifin prócz centrali sprzedażowej w Warszawie posiada Europejskie Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Działalność produkcyjna Parkera, prowadzona jest w dwóch zakładach we Wrocławiu i Siechnicach.
– Bardzo nas cieszy umowa podpisana z Parker Hannifin. Dołączenie do Oxygen Park tak rozpoznawalnej, globalnej marki z ogromnymi tradycjami, stanowi powód do dumy dla naszego zespołu. Jest to równocześnie najlepsze potwierdzenie atutów Oxygen Park, z których na co dzień korzystają użytkownicy kompleksu. Jestem przekonana, że wszyscy pracownicy, goście i partnerzy biznesowi Parker Hannifin będą doskonale czuli się w Oxygen Park, a kreatywne środowisko pracy przełoży się na kolejne sukcesy biznesowe tej firmy – powiedziała Katarzyna Pankiewicz, Senior Leasing Manager w Golden Star Group.
Biuro Parker Hannifin w Oxygen Park zostanie zaaranżowane na 712 mkw. nowoczesnej przestrzeni, usytuowanej na 4. piętrze budynku A. Umowa została podpisana na 5 lat. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma CBRE.
– Dla naszego klienta poszukiwaliśmy biura, które będzie odpowiadać potrzebom pracowników, tworząc komfortowe środowisko pracy. Odpowiednią przestrzeń udało nam się znaleźć w Oxygen Park. Biurowiec nie tylko spełnia wymogi Parker Hannifin, ale także znajduje się w dobrze znanej pracownikom okolicy – blisko poprzedniej siedziby firmy. Wierzę, że dzięki temu proces zmiany i adaptacji do nowego miejsca pracy może przebiegać sprawniej. Wybór nowego biura warunkowany był również jednoczesną sprzedażą nieruchomości klienta, w której mieściła się poprzednia siedziba, co nakładało na nas dużą presję czasu. Tym bardziej cieszę się z sukcesu transakcji – powiedziała Joanna Andryszczyk, ekspertka ds. wynajmu powierzchni biurowej w CBRE.
Oxygen Park to nowoczesny kompleks biurowy, zlokalizowany bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich w biznesowym obszarze Warszawy. Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 18 000 m kw. Całkowicie przeszklona fasada budynków zapewnia maksymalne doświetlenie światłem dziennym, a otwierane okna umożliwiają wentylację pomieszczeń świeżym powietrzem. Układ każdego piętra pozwala na elastyczne rozwiązania biurowe dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających najemców. Zastosowane w kompleksie rozwiązania pro-środowiskowe zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.
Oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych, do dyspozycji najemców Oxygen Park są również zielone patio ze strefą relaksu oraz punkty handlowo-usługowe, obejmujące m.in. kantynę i piekarnię. W kompleksie przygotowano również 162 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, stojaki rowerowe oraz szatnie z prysznicami.
Atutem Oxygen Park jest lokalizacja. Do kompleksu można dogodnie dojechać z każdego miejsca w Warszawie i okolicach – zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego, w tym kolejką WKD (bliskość stacji „WKD Raków”). Lokalizacja budynków zapewnia sprawną komunikację z centrum miasta, a dojazd do lotniska Okęcie samochodem zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo kilku centrów handlowych, m.in.: Reduta i Blue City oraz supermarketów Leclerc i Makro.
Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci, a inwestycja została oddana do użytku w 2013 r. Wśród najemców kompleksu, oprócz Parker Hannifin, znajdują się m.in.: Galec, Agfa, Saria, Sodexo czy Szawa Conference.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.