Paul Ash FCMA, CGMA 88. Prezydentem CIMA
Paul Ash FCMA, CGMA został wybrany na 88. Prezydenta The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, oraz na 6. Przewodniczącego Association of International Certified Professional Accountants, najbardziej wpływowej organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości publicznej i zarządczej, utworzonej przez American Institute of CPAs (AICPA) i CIMA. Stowarzyszenie reprezentuje 696 tys. członków, studentów i profesjonalistów ze 192 krajów.
Podczas rocznej kadencji Paul Ash skupi się w swoim programie na zmianie wyobrażenia o usługach świadczonych przez specjalistów ds. finansów, demonstrując ich wartość oraz pokazując rolę, jaką pełnią w niezwykle dynamicznym świecie biznesu. Będzie zachęcał członków do korzystania z nowych – także cyfrowych – możliwości, aby pomóc ich organizacjom dostosować się i rozwijać w tym obfitującym w wyzwania otoczeniu. Paul Ash będzie ściśle współpracował z Billem Pirollim CPA, CFF, PFS, CGMA, który obejmie funkcję Przewodniczącego AICPA i Wiceprzewodniczącego stowarzyszenia.
– Jestem dumny, że zostałem wybrany na Prezydenta CIMA i Przewodniczącego Association of International Certified Professional Accountants. To zaszczyt służyć naszym członkom i studentom na całym świecie – mówi Paul Ash.
– Wstrząs wywołany przez pandemię przyspieszył transformację naszej profesji, abyśmy mogli sprostać wymaganiom stale zmieniającego się świata biznesu, wykorzystać potencjał nowych i pojawiających się technologii oraz stać na czele procesu podejmowania decyzji biznesowych przez lata.
– Przez ostatnie pięć lat AICPA i CIMA niestrudzenie pracowały nad wykształceniem specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej i publicznej, których świat potrzebuje. I teraz, jak jeszcze nigdy dotąd, wspieramy ich w wykorzystaniu zmian oraz innowacji, rozwoju umiejętności i kompetencji, a także – w roli strategicznych partnerów – w budowaniu większej wartości dla ich firm.
– Jako specjaliści ds. finansów musimy wyjść poza nasze strefy komfortu, by pomagać firmom w wytyczaniu ścieżek wyjścia z sytuacji kryzysowych, z którymi wiele z nich obecnie się boryka, a także w budowaniu bardziej zrównoważonej i odpornej na zawirowania przyszłości zarówno dla naszych firm, jak i wszystkich ich interesariuszy – dodał Paul Ash.
Pozostałe nominacje, które zatwierdzono podczas dorocznego walnego zgromadzenia CIMA (ang. CIMA AGM) to:
- Melanie Kanaka FCMA, CGMA, wybrana na stanowisko wiceprezesa;
- Sarah Ghosh FCMA, CGMA, wybrana na stanowisko wiceprezesa.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.