Komunikaty PR

Pekao S.A. rusza z serią podcastów

2020-12-01  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Przemysław Panek
Partner of Promotion

Belgradzka 8/01
02-793 Warszawa
p.panek|partnersi.com.pl| |p.panek|partnersi.com.pl
22 858 74 58 wew. 51
www.partnersi.com.pl

Bank Pekao S.A. startuje z serią biznesowych podcastów pod tytułem „Pekaonomia”. Do świata finansów i bankowości zaprasza Paweł Jurek, rzecznik prasowy banku.

Podcasty „Pekaonomia” to inspirujące rozmowy na bieżące tematy związane z obecną sytuacją gospodarczą, trendami na rynku bankowości i finansów.

Chcemy dzielić się z naszymi słuchaczami wiedzą z dziedziny, w której jesteśmy ekspertami. „Pekaonomia” to cykliczne spotkania, podczas których będziemy poruszać tematykę bankowości, makro i mikroekonomii czy finansów. Wierzę, że nowa forma komunikacji Banku Pekao S.A. będzie stanowić inspirację i cenne źródło porad, związanych z podejmowanymi decyzjami biznesowymi mówi Paweł Jurek, rzecznik prasowy Banku Pekao S.A.

Rozmówcą Pawła Jurka w pierwszym odcinku jest Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Pekao, który dzieli się swoją opinią na temat obecnej sytuacji rynkowej związanej z lockdownem oraz przedstawi, jak może wyglądać gospodarka Europy w najbliższych miesiącach.

„Pekaonomia” będzie ukazywać się raz w miesiącu w najpopularniejszych serwisach podcastowych.

Zapraszamy do słuchania pierwszego odcinka: https://soundcloud.com/user-947578837/pekaonomia-czesc-1

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Partner of Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Finalizacja przejęcia VeloBanku przez Cerberus, EBOR i IFC Biuro prasowe
2024-08-01 | 18:00

Finalizacja przejęcia VeloBanku przez Cerberus, EBOR i IFC

Podmiot powiązany spółki Cerberus Capital Management, L.P. („Cerberus”), Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju („EBOR”) oraz Międzynarodowa Korporacja Finansowa
Bankowość VeloAnaliza: Polski rynek rowerów elektrycznych jest wart ponad miliard złotych
2024-07-31 | 11:00

VeloAnaliza: Polski rynek rowerów elektrycznych jest wart ponad miliard złotych

Wartość całego rynku rowerowego w Polsce w 2024 roku osiągnie najwyższy dotychczas poziom 4,9 mld zł – pokazują szacunki VeloBanku na bazie danych Statista. Rynek rowerowy ma w
Bankowość Wniosek na Wymarzone auto od VeloBanku na „jeden klik” prosto ze smartfona
2024-07-23 | 10:00

Wniosek na Wymarzone auto od VeloBanku na „jeden klik” prosto ze smartfona

VeloBank dokłada kolejne udogodnienie dla osób korzystających z kredytu samochodowego Wymarzone auto. Od teraz wniosek o finansowanie można składać bezpośrednio z poziomu bankowości

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.